סטארט-אפ חדש בתחום הבינה המלאכותית, שיתמקד בייעול של פיתוח תרופות חדשות.

יקצר את פיתוח התרופות בשנים: AION Labs משיקה סטארט-אפ חדש בתחום הבינה המלאכותית, שיתמקד בייעול של פיתוח תרופות חדשות.

רחובות ישראל – 12 במרץ 2024 – AION Labs, סטודיו לפיתוח סטארט-אפים ראשון מסוגו שעומד בחזית השילוב של טכנולוגיות בינה מלאכותית בתחום הביוטק, ביולוגיה חישובית ורפואה, מודיע ​​היום על השקת סטארט-אפ חדש – CombinAble.AI, שנוסד במטרה למצוא פתרונות טכנולוגיים בתחום המחקר והפיתוח של נוגדנים, על מנת לשפר ולהאיץ תהליכי פיתוח של תרופות אפקטיביות יותר בעתיד.

CombinAble הוקמה בעקבות אתגר טכנולוגי שהופץ ע"י AION Labs שמטרתו הייתה מציאת פתרונות לשילוב בינה מלאכותית בבחינה ואופטימיזציה של נוגדנים טיפוליים. החברה מטפלת בבעיה זו על ידי פיתוח של פלטפורמה המשלבת טכנולוגיית בינה מלאכותית מתקדמת ושיטות חישוב חדשניות בביולוגיה חישובית על מנת לייצר סימולציות המדמות את פעילותן של מולקולות אורגניות שונות. הפלטפורמה תאפשר בדיקה ובחינה אוטומטית ומעמיקה יותר של נוגדנים פוטנציאליים ולהקל על גילוי ופיתוח של תרופות ביולוגיות חדשות, תוך ייעול וזירוז תהליך המחקר.

"הדגש שלנו הוא שילוב בין מודלים של למידת מכונה מתקדמת, כולל מודל שפה של חלבונים מורכבים, ובין סימולוציות מולקולריות ואלגוריתמים של אופטימיזציה בבעיית רבות משתנים, תוך שילובם בפתרון טכנולוגי אחד לגילוי ממוקד של נוגדנים חדשים", מספרת ד"ר דריה קוק, מייסדת שותפה ומנכ"לית CombinAble. "המשאבים והמומחיות של AION Labs היו מכריעים בעיצוב החברה שלנו, תוך מתן תמיכה חומרית ולוגיסטית שסייעה לנו לחדד את האסטרטגיה המדעית שלנו, ולהרחיב את הצוות הקיים. ככל שנתקדם בתהליך, הידע והתובנות שיסופקו לנו ע"י השותפות השונות מקרב חברות התרופות יהיו מהותיים ויקרי ערך לפיתוח ומסחור של הפיתוח שלנו".

אופטימיזציה של נוגדנים היא שלב קריטי בתהליך של פיתוח תרופות חדשות. התהליך כולל את בחינת הפוטנציאל של נוגדנים רלוונטים להפוך לתרופה המופצת בשוק,  זאת באמצעות מחקר ושיפור מאפיינים של הנוגדן הקשורים לבטיחותו, יעילותו והיכולת לייצר אותו באופן יעיל ורחב היקף. התהליך נעשה באופן מסורתי באמצעות תהליך ארוך של ניסוי וטעייה הכולל ניסויים רבים במעבדה. ההתקדמות ממחקר של תכונות פיזיקאליות וכימיות בסיסיות לכדי גילוי ופיתוח של תכונות פרמצבטיות מורכבות יותר, עשויה להימשך שנים ולהיות כרוכה בעלויות גבוהות מאוד ללא ערובה בטוחה להצלחה. המעבר ממודלים תיאורטיים ליישומים פרקטיים של התרופה כרוך במורכבויות נוספות, מה שעשוי

פרסום

 

להקשות על שלבים מאוחרים יותר בתהליך פיתוח התרופה, גם כאשר ישנה הצלחה בשלבי הניסויים המולקולריים.

CombinAble מאמצת גישה חדשנית בכך שהיא מאפשרת למודל "ללמוד" מעקרונות מבוססי נתונים ופיזיקה על מנת למצוא את הפתרון החישובי הטוב ביותר במכה אחת. החברה מפתחת פלטפורמה מקיפה מבוססת בינה מלאכותית שתאפשר אוטומציה וייעול של תהליך האופטימיזציה. פיתוח המערכת כרוך בשימוש במגוון רחב של נתונים המסופקים על ידי חברות התרופות הגדולות העובדות בשיתוף פעולה עם AION Labs, בנוסף למסדי נתונים הזמינים לציבור. גישה זו מהווה שינוי פרדיגמה, והופכת את גילוי הנוגדנים מתהליך המסורתי של ניסוי וטעייה לכדי פעולה אחת מתקדמת ויעילה.

CombinAble הוא הסטארט-אפ האחרון שהושק על ידי AION Labs, באמצעות השקעה ותמיכה של מובילים עולמיים בתחומי הטכנולוגיה ופיתוח התרופות. צוות המייסדים שלה מורכב מהמנכ"לית ד"ר דריה קוק, ומסמנכ"ל המחקר והפיתוח ומומחה לתחום הבינה המלאכותית, ד"ר נועם כץ. ד"ר קוק, פיזיקאית ומומחית במודלים ובסימולציות ביו-מולקולריות, כיהנה בעברה בתפקידים בכירים במכון היידלברג למחקרים תיאורטיים ובמכון רישום הסרטן של באדן-וירטמברג. ד"ר כץ הוא מדען נתונים מנוסה, ששימש בעבר כ-Data Lead ב-Iluria וראש המחקר של BreathVision.

"ההשקה של CombinAble מבשרת על שינוי גישה מהותי בכל הנוגע לעיצוב ופיתוח ממוקד של נוגדנים  על ידי מינוף של בינה מלאכותית במטרה לייעל ולהאיץ את תהליך הגילוי", אמר מתי גיל, מנכ"ל AION Labs. "אנו שמחים לקבל בברכה את CombinAble לאקוסיסטם של AION Labs ומצפים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הצוות על מנת לפתח טכנולוגיות שיאפשרו את פיתוחן של תרופות ביולוגיות אפקטיביות יותר."

אודות AION Labs

פרסום

AION Labs הוא סטודיו לפיתוח סטארט-אפים בתחום התרופות והביוטק. החברה נוסדה בשיתוף חברות התרופות הגדולות וענקיות טק עולמיות הכוללות את AstraZeneca, Merck, Pfizer, טבע, קרן הביוטק הישראלית, Amiti Ventures, Amazon Web Services (AWS) ו- BioMed Xבתמיכה של רשות החדשנות הישראלית. כלל השותפים התאגדו במשימה אחת ברורה: לייצר דרכים חדשות לשילוב של טכנולוגיות בינה מלאכותית בתחום פיתוח התרופות, באופן שישנה מהיסוד את תהליך הגילוי, המחקר והפיתוח של תרופות חדשות במטרה לתרום לבריאות ולרווחה של אוכלוסיית העולם.

AION Labs משתפת פעולה עם יזמים מבריקים וחוקרים שמתכנסים מרחבי העולם על לפתור את אתגרי השעה הגדולים בתחום הפארמה תוך הנחייה מקצועית ומתן מידע, נתונים וניסיון מצטבר של

 

שנים בתחום. החברה מתמקדת בחדשנות והיצרתיות של האקו-סיסטם הישראלי, תוך טיפוח של כשרונות חדשים וחיבור בין המוחות האקדמיים המובילים בתחום הבינה המלאכותית לבין צורכי המו"פ המרכזיים ביותר בגילוי ופיתוח של תרופות חדשות לטובת המטופלים

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים