השקעות משותפות לישראל ולארצות הברית בטכנולוגיות סייבר להגנה על שדות תעופה ונמלים

קרן BIRD תשקיע כארבעה מיליון דולר בפרוייקטי סייבר, להגנה על תשתיות אסטרטגיות קריטיות כמו שדות תעופה, נמלי ים, ומערכות ייצור תעשייתי

 

פרסום

קרן BIRD, הקרן הדו לאומית של ממשלות ישראל וארצות הברית למחקר ופיתוח טכנולוגי, מכריזה על השקעה בסך כארבעה מיליון דולר בפרויקטי פיתוח טכנולוגיות סייבר לתשתיות קריטיות. הפרויקטים יפתחו הגנה ממתקפות סייבר מזיקות ופתרונות חדשניים לתשתיות קריטיות, כמענה לטכנולוגיה המואצת ולצרכים הלאומיים של ממשלות ישראל וארצות הברית.


מרבית חברות הסייבר מתמקדות בפיתוח מערכות התומכות בסקטורים בתחומי הבנקאות, הביטוח והמסחר – סקטורים עתירי ממון, שיכולים לעמוד בעלויות הגבוהות של מערכות אלו. אך צרכי הסייבר הלאומיים גדלים מהר מכפי שהתעשייה מסוגלת לספק. ארגונים משמעותיים רבים, כגון מתקני תשתית בתחומי האנרגיה והחשמל, מפעלי ייצור מתקדמים, חברות קטנות ובינוניות, או נמלי ים ותעופה, נזקקים גם הם לתמיכה פיתוחית ומשאבים על מנת להטמיע פתרונות טכנולוגיים חדשניים, שיאפשרו להם לעמוד בקצב ובמורכבות שבאתגרי הגנת הסייבר.על מנת לענות על אתגרים אלו, מערך הפיתוח והטכנולוגיה במשרד האמריקאי לביטחון המולדת (DHS S&T), מערך הסייבר הלאומי של ישראל, וקרן BIRD, הקימו את תכנית BIRD Cyber, יוזמה משותפת לחיזוק הגנת הסייבר של תשתיות קריטיות בישראל וארצות הברית, תשתיות המהוות מטרה קבועה לאיומי סייבר ולנסיונות תקיפה יומיומיים. התכנית מנוהלת על ידי קרן BIRD.

קרן BIRD מעודדת שיתוף פעולה במחקר ופיתוח בין חברות ישראליות ואמריקאיות במגוון תחומים. בנוסף להענקת מענקי תמיכה פיננסיים לפרויקטים העונים על צרכי הממשלות, הקרן תומכת בחברות בליווי עסקי, ובזיהוי חברות וגופים בשווקים הישראלי והאמריקאי שעשויים להוות שותפים אסטרטגיים לפרויקטים הנתמכים.

במסגרת פעילות התכנית החדשה, אישר לאחרונה דירקטוריון קרן BIRD השקעות בארבעה פרויקטי סייבר המשותפים לחברות ישראליות ואמריקאיות. הפרויקטים הנבחרים עברו תהליך בחינה קפדני בראשות הוועדה המנהלית של התכנית ודירקטוריון הקרן. מעבר למענק שאושר, הפרויקטים יזכו גם להשקעות של המגזר הפרטי, כך שסך ההשקעות בפרוייקטים יגיע לשווי של כ-10 מיליון דולר.

הפרויקטים המשותפים שאושרו הם:

• חברת Rescana (תל אביב) וחברת Trend Micro (טקסס), יפתחו יכולות איסוף מודיעין על איומי סייבר בתחום הימי, שיתריעו בפני מקבלי החלטות בנמלים ימיים בנוגע לסכנות תקיפה.

• חברת Salvador Technologies (רחובות), וחברת Bastazo (ארקנסו), יפתחו פתרון לניהול ובקרה של סיכוני סייבר למערכות בקרה תעשייתיות, והתאוששות מהירה לאחר תקיפה.

• חברת Cyber 2.0 הישראלית ושדה התעופה הבינלאומי סינסינטי צפון קנטקי (CVG) יפתחו פלטפורמה להגנה מהתקפות סייבר עבור שדות תעופה ותעבורה אווירית, תוך ניטור רציף בזמן אמת של תעבורת נתונים ועמידה בתקנות.

• פרויקט נוסף שאושר יעסוק גם הוא בהטמעת פיתרונות סייבר לשדות תעופה.

ירון לוטן, מנכ"ל קרן BIRD, הוסיף כי "אנחנו גאים להכריז על המענקים הראשונים של תכנית חשובה זו. תכנית BIRD Cyber מקדמת את השותפות בין ישראל וארה"ב על ידי פיתוח אבטחת סייבר חדשנית, שבונה את עמידות ובטיחות התשתיות. הפרויקטים שנבחרו הינם תוצאה של תהליך בחירה קפדני, שעונה על צרכי אבטחת הסייבר של שתי המדינות. אנחנו גם מברכים על ההזדמנות לשתף פעולה עם ה-DHS ומערך הסייבר הלאומי, על מנת לתמוך בפיתוח טכנולוגיות חדשניות, אשר יתגברו את ביטחון שתי המדינות, ואנחנו מקווים לתמוך בסקטור חשוב זה עוד שנים רבות".
Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

דוח הקיימות של פורטינט לשנת 2023: צריכת חשמל נמוכה ב-62% בממוצע של התקני הא...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

"איומי סייבר בזמני שגרה וחירום" בסינמה סיטי גלילות

2 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

דוח הקיימות של פורטינט לשנת 2023: צריכת חשמל נמוכה ב-62% בממוצע של התקני הא...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים