אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

"אנו מאמינים כי שיתוף פעולה בין מהנדסים ואנשי מקצוע רפואיים הוא חיוני להובלת חדשנות בתחום הרפואה במיוחד על רקע התקופה המאתגרת הזו – זוהי ציונות במיטבה"

אירוע השקה של איגוד ה-Med-Tech הישראלי התקיים השבוע (שני) באודיטוריום האוטואימוני במרכז הרפואי שיבא תל השומר בנוכחות בכירים ובכירות מעולמות הרפואה, ההנדסה והאקדמיה.

פרופ’ אייל צימליכמן, מנהל פלטפורמת החדשנות של שיבא ARC, הציג את החדשנות בעולם הרפואה ופעילות ARC בשיבא, פעילות מבחריין עד מלבורן – מרכז ARC כולל היום קמפוס סטארט־אפים – המונה 102 סטראטאפים! בעיקר בתחום הבריאות הדיגיטלית. פועלות סביבו שתי קרנות הון סיכון המשקיעות בחברות הקשורות לאקוסיסטם של בית החולים, ורשת של רופאים בכירים בעולם שותפים בפעילות. כעת בונה המרכז עם דלויט שיכפול של מודל החדשנות של שיבא בכל העולם.

פרופ’ לורנס ארונהיים מ- Johns Hopkins University – דיבר על תהליכי חדשנות בכללי ובפרט בעולמות הביומד.

פרסום

עוזי בן אליעזר הוביל אל העתיד, כשהציג את המיזם שמוקם בימים אלו – פרויקט Health Tech Valley, מרכז אקוסיסטם ברמה עולמית, שבו שותפות מיקרוסופט והמרכז הרפואי שיבא, צפוי ליצור קריה רפואית טכנולוגית מתקדמת שתשלב אקדמיה, רפואה ותעשייה לצד מתחמי מסחר בילוי, חינוך ומגורים. בין המרכזים הבודדים בעולם מסוגם.

איגוד ה-Med-Tech הישראלי הוקם לאחרונה על ידי לשכת המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל, כדי לטפח שיתוף פעולה וחדשנות בתחום הרפואה וההנדסה. האיגוד יספק פלטפורמה לשיתוף פעולה בין מהנדסים ואנשי מקצוע רפואיים ויאפשר חלוקת ידע במטרה להשפיע ולשפר את עתיד שירותי הבריאות בישראל. לאיגוד חמש מטרות עיקריות – שיתוף פעולה ושיתוף מידע, נטוורקינג ובניית קהילה, הסברה והשפעה על מדיניות ורגולציה, התפתחות מקצועית לצד יזמות וחדשנות, ופיתוח משאבים לצורך הפצת ידע ומחקר.

לראש איגוד ה-Med-Tech הישראלי מונו 2 יו"רים משותפים: פרופ' אלדד קטורזה וד"ר ליאור שאלתיאל, המשקפים את שיתוף הפעולה בין עולמות ההנדסה והטכנולוגיה לרפואה.

 

פרופ' אלדד קטורזה הינו מומחה ליילוד וגניקולוגיה, עוסק בסקירה מכוונת של המוח ומערכת העצבים של העובר וידוע בתחומו בעולם. מנהל מכון גרטנר; קטורזה גם מנהל את פרויקט ח"ץ (חוקרים צעירים) במרכז הרפואי שיבא, פרופסור חבר במסלול האקדמי בחוג למיילדות וגינקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. הוא משתתף באופן קבוע בכנסים בתחום עיסוקו, פרסם מאמרים בכתבי עת מדעיים והיה שותף לפרסומם של כ-90 מחקרים.

 

פרסום

ד"ר ליאור שאלתיאל הוא חבר סגל בבית הספר למנהל עסקים, של האוניברסיטה העברית ומשמש כראש ההתמחות בניהול ביו-רפואי. שאלתיאל הוא יזם המתמחה בהנדסה כימית, ביולוגיה מולקולרית, אלקטרופיזיולוגיה, פרמקולוגיה ומערכות לאספקת תרופות.

מחוץ לתחומי האקדמיה, ד"ר שאלתיאל מכהן כמנכ"ל חברת NurExone Biologic Ltd. הוא עבד במספר חברות לפיתוח ננו-תרופות, ביניהן LipoCure ו-Ayana Pharma. לפני שהצטרף ל- NurExone, היה סמנכ"ל ושותף בבנק השקעות בוטיק סיני הפועל בישראל וממפה את מגוון ההשקעות וההזדמנויות בתעשיית התרופות בישראל. ד"ר שאלתיאל מלמד קורסים שונים המתעסקים בתחום הביו-רפואי והיזמות בתחום הטכנולוגיה הרפואית והרפואה בכלל.

גיא שעשע יו"ר לשכת המהנדסים: "אנו נרגשים להקים איגוד טכנולוגי חדש, במסגרת פעילותה הענפה של הלשכה, כדי לקדם חדשנות טכנולוגית בתחום הרפואה ולהיות בית לעוסקים בתחום. אנו מאמינים כי שיתוף פעולה בין מהנדסים ואנשי מקצוע רפואיים הוא חיוני להובלת חדשנות בתחום הרפואה, במיוחד על רקע התקופה המאתגרת הזו – זוהי הציונות במיטבה. כמו כן , האיגוד יספק פלטפורמה לאנשים מרקעים שונים לעבוד יחד, בין היתר, כדי לעזור ליצור פתרונות טכנולוגיים חדשניים לבעיות הבריאות החשובות והחיוניות ביותר, שעומדות על סדר היום".

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים