לאחר הביקורת שהתקבלה – בקואליציה פועלים כעת להגדלת מענקים

מתווה הפיצויים הראשוני של האוצר לעסקים ולעובדים שנפגעו במלחמה עורר ביקורת ציבורית חריפה על הממשלה, בטענה שמדובר בסכומים נמוכים שאינם משקפים את הנזקים בפועל. בקואליציה פועלים כעת להגדלת מענקים
ועדת הכספים תבצע שינויים מהותיים במתווה הפיצויים לעסקים ולעובדים שהוצג על ידי שר האוצר בצלאל סמוטריץ`. הוועדה תגדיל את תקרות מענק ההמשכיות העסקית, שעומד כרגע על 300 אלף שקלים, ובנוסף מתכננת להגדיל את שיעור ההשתתפות המקסימלי בהוצאות הקבועות העומד על 18%, להגדיל את אחוז ההשתתפות בשכר העובדים שנמצאים בחל"ת גמיש העומד על 60%, ותגדיל את המקדם הדיפרנציאלי לעסקים שנפגעו העומד על 60%.כמו כן, תובעים בוועדה להגדיל את רשימת היישובים שעליהם יחול המתווה, על מנת שיכלול גם את נתיבות ואופקים. בנוסף, חברי הכנסת דורשים להגדיל את הסיוע לעצמאים המשרתים במילואים ולעסקים הקטנים והבינוניים. ועדת הכספים תחל ביום שני בסדרת דיונים במתווה הפיצויים, כאשר חלק מהצעדים מחייבים חקיקה בכנסת.

הח״כים מהקואליציה ומהאופוזיציה בוועדת הכספים, הארגונים הכלכליים, וסקטורים כמו חקלאים וקבלנים כבר התגייסו לשפר את מתווה הפיצויים. בקואליציה מודעים לביקורת החריפה בציבור על הממשלה בגין המחדל במתקפת החמאס ב־7 באוקטובר ואוזלת היד בטיפול במפונים ובתושבים, שעדיין נמצאים תחת אש, ובעסקים שנפגעו בשל המלחמה, ועל כן יכפו על הממשלה לפתוח את הכיס. במיוחד לאחר הצהרתו של סמוטריץ` ביום חמישי כי "יש לנו כסף ואנחנו נשתמש בו עכשיו לכל מה שצריך ביד רחבה. כבר בימים הקרובים נגדיל את מסגרת התקציב בכנסת ונייצר לעצמנו גמישות מקסימלית".

סמוטריץ` טוען כי עלות יישום המתווה המוצע בתחום הסיוע היא 4.5 מיליארד שקלים, שימומנו מקרן מס רכוש. כבר כשהציג את המתווה, אמר סמוטריץ` כי הוא צפוי להשתנות בוועדת הכספים. בדומה למבצעים קודמים כמו שומר חומות, ועדת הכספים שיפרה את הנוסחאות שהוצגו על ידי האוצר והגדילה את הסיוע לאזרחים ולעסקים. זה מה שיקרה גם הפעם.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד יחד עם רועי כהן, נשיא ארגון לה"ב (לשכת העצמאים בישראל), שיגרו מכתב אל סמוטריץ` שבו תבעו להכניס שמונה שינויים מרכזיים במתווה: הגדלת תקרות מענק ההמשכיות העסקית מ־300 אלף שקלים ל־500 אלף שקלים; הגדלת אחוז ההשתתפות המקסימלי בהוצאות הקבועות ל־30%; הגדלת אחוז ההשתתפות בשכר העובדים שנמצאים בחל"ת גמיש מ־60% ל־75% והגדלת המקדם הדיפרנציאלי לעסקים שנפגעו מ־60% ל־75%.

פרסום
פרסום

חברי ״יש עתיד״ גם דורשים מהוועדה להגדיל את טווח רשימת היישובים שעליהם יחול המתווה מ־7 ק"מ ל־22 ק"מ מהגבול, על מנת שיחול גם על נתיבות ואופקים. הח"כים גם מבקשים להגדיל את הסיוע לעצמאים המשרתים במילואים ולעסקים עם מחזור של עד 100 מיליון שקלים.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים