שיתוף פעולה ראשון בין ישראל לאמירויות בחלל

ישראל ואיחוד האמירויות הערביות  מפרסמות בפעם הראשונה קול קורא משותף להצעות מחקר בתחום חלל

הצעות המחקר יעסקו בהתמודדות עם משבר האקלים העולמי וחקר הסביבה ויתבססו על נתונים מלוויין ונוס הישראלי-צרפתי

******

כל הצעות המחקר משותפות לחוקרים מישראל ומאיחוד האמירויות ויפעלו לקידום פתרונות לאתגרי הסביבה והאקלים של כדור הארץ מנתונים שייאספו מהחלל

פרסום

******

סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה וסוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות מפרסמות היום, קול קורא משותף ראשון ומזמינות קבוצות מחקר בישראל ובאיחוד האמירויות להגיש הצעות מחקר משותפות המבוססות על נתונים שנאספו מלוויין ונוס לניטור סביבה וצמחייה על פני כדור הארץ.

הפרויקט הזה, הוא  שיתוף פעולה ראשון בין המדינות בתחום החלל, כפי שנחתם  במזכר ההבנות בין ממשלות ישראל ואיחוד האמירויות הערביות באוקטובר 2021 בדובאי.

הצעות המחקר יעסקו בתחום משבר האקלים עם מיקוד בתחומי החקלאות המדייקת ובחקר גופי מים. כל הצעות המחקר יתבססו על נתונים ומידע מלוויין ונוס. לוויין משותף של סוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל הצרפתית  לניטור הצמחייה והסביבה על פני כדור הארץ.

המועד האחרון להגשת ההצעות הוא השישה עשר במרץ 2022. כל ההצעות שיוגשו ייבחנו על ידי ועדה משותפת של ישראל ואיחוד האמירויות שתבחר פרויקט אחד למימון. הפרויקט שייבחר יזכה למימון כולל של 200,000 דולר למשך שנתיים מסוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל של איחוד האמירויות.

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן: "שיתוף הפעולה החשוב בין ישראל לאמירויות בחלל, שיוצא היום לדרך, מראה שהטכנולוגיה מחברת בין עמים.

לוויין ונוס, עוזר למציאת פתרונות להתמודדות עם משבר האקלים. המחקר המשותף יעזור לקידום סוגיות משותפות בין האמירויות לישראל, בין היתר חקלאות חכמה, קידום סוגיות בתחום האקלים ועוד.

מודה לשרה שרה אל אמירי על השותפות והחזון המשותף. ממשלות חותמות על הסכמים, אבל האנשים הם אלו שעושים את השלום, שיתוף הפעולה שיוצא היום הוא עוד הוכחה לכך.״

פרסום

שרת איחוד האמירויות לטכנולוגיות מתקדמות ויו"ר סוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות, שרה בינת יוסף אל אמירי: "שיתופי פעולה גלובאליים הינם המפתח למינוף החלל לשמירה על כדור הארץ. על ידי שותפות עם מדינות מובילות אחרות בתחום החלל, אנו תורמים להרחבת בסיס הידע המדעי העולמי, כדי לסייע לאנושות לפתח פתרונות לאתגרים הגדולים ביותר שלה.״

לוויין "ונוס" – רקע:

ללווייני חקר סביבה, כדוגמת ונוס, חשיבות עולה בשנים האחרונות בעיקר לאור בעיות הסביבה של כדור הארץ כגון צפיפות אוכלוסין, הידלדלות שטחי החקלאות והמזון, זיהומים ואסונות טבע. לוויין ונוס מנטר, בין השאר, את מצב הקרקע, הצמחייה, הייעור, החקלאות, איכות מקווי המים בשדות ושטחי טבע ברחבי העולם ויכול לעזור לחקלאים בכל הנוגע לדיוק בהשקיה ומה שמכונה חקלאות מדייקת.

לוויין ונוס מצויד במצלמה מיוחדת שיכולה לקלוט פרטים על פני כדור הארץ ב-12 אורכי גל, בהם גם פרטים שאינם נראים לעין. הלוויין מצלם שטחים קבועים ונרחבים בישראל וברחבי העולם ומספק כבר עכשיו לחוקרים ברחבי העולם עשרות תמונות מדי יום. מסלול הלוויין מאפשר זמן חזרה בתדירות יומית לצילום אותם שטחים ובאותה זווית צפייה, דבר המאפשר לזהות שינויים תכופים בצמחייה, בקרקע, בחופים, בגופי מים פנים יבשתיים ובאטמוספרה. ממדי הלוויין ונוס, דומים לממדים של מקרר ביתי ומשקלו 270 קילוגרם, הלוויין מצויד במטע"ד טכנולוגי הכולל מערכת הנעה חשמלית.

ונוס הוא הלוויין הישראלי האזרחי הראשון ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה בשיתוף סוכנות החלל הצרפתית והוא נחשב הקטן ביותר מסוגו בעולם. בבניית הלוויין היו שותפות שלוש תעשיות חלל בישראל: התעשייה האווירית לישראל שגם שילבה בו את המצלמה והמנועים, המנועים החשמליים תוכננו ונבנו על ידי רפאל והמצלמה על ידי אלביט אלקטרו-אופטיקה אל אופ. התמונות מהלוויין מגיעות למרכז המחקר בקמפוס שדה בוקר של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים