פארק עסקים בקרבת היישוב צורן שיכלול שימושי לוגיסטיקה, מסחר, תעסוקה, חוות שרתים ומבני ציבור

הוועדה המחוזית מרכז אישרה להפקדה תוכנית של המועצה המקומית קדימה-צורן וקרן מרתון, העוסקת בהשבחת קרקעות נדל"ן, להקמת פארק עסקים ביישוב, שיכלול שימושי לוגיסטיקה, מסחר, תעסוקה, חוות שרתים ומבני ציבור
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז, בראשות עו"ד מיכה גדרון, אישרה השבוע להפקדה תוכנית להקמת אזור תעסוקה חדש ביישוב קדימה-צורן שבשרון. מדובר בפרויקט לבניית פארק עסקים בשטח כולל של כ-220 אלף מ"ר. על פי התוכנית, שקודמה על ידי המועצה המקומית וקרן מרתון העוסקת בהשבחת נדל"ן, הפארק מיועד לשימושי לוגיסטיקה, מסחר, תעסוקה, חוות שרתים ומבני ציבור.

המתחם המתוכנן ממוקם בצומת הדסים, בסמוך לכבישים 4, 2 ו-6 בכיווני צפון-דרום ולכבישים 57,553 ו-561 העתידי בכיווני מזרח-מערב, בקרבת היישובים קדימה-צורן ואבן יהודה, אבל הוא רחוק מבתי היישובים עצמם. במסגרת התוכנית, שנערכה על ידי משרד בן דיין אדריכלים, יוקם קמפוס תעסוקה עם 6 מבנים שיכללו ככל הנראה כ-10 קומות כל אחד, ולא יעברו את מגבלת הגובה של 60 מטרים. המבנים יקיפו כיכר ציבורית רחבה עם חללים מסחריים.

כ-134 אלף מ"ר יוקצו עבור שטחי תעסוקה, כ-42,500 מ"ר יוקצו עבור שטחי מסחר וכ-37 אלף מ"ר יוקצו בתת הקרקע לחוות השרתים. הפארק מהווה חלק מאזור הנופש המטרופוליני "אילנות" המתוכנן, החולש על שטח של כ-130 דונם בין נתניה ליער אילנות, המשתרע משני צדדיו של כביש 4, בין צומת דרור לצומת השרון (צומת בית ליד).

הפרויקט יוקם על קרקעות מדינה וקרקעות פרטיות בהיקף של כ-130 דונם, שהגדולה ביניהן היא בבעלות קרן מרתון, אשר רכשה 45 דונם לפני כשנתיים תמורת כ-70 מיליון שקל. על פי הערכות שמאי, שווי הקרקע המושבחת יגיע לכ-755 מיליון שקלים.

פרסום

תוכנית המתאר של המועצה המקומית, שאושרה ב-2018, כוללת תוספת של כ-8,200 יחידות דיור, כ-95 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר וכ-220 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה. תושבי היישוב חששו שנפח התנועה יתרחב ביישוב, שגם כך סבל מעומסי תנועה כבדים. במועצה התנגדו לתוכנית בטענה שהיא אינה מספקת פתרונות תחבורה ותעסוקה והגישו בגינה ערר למועצה הארצית לתכנון ולבנייה.

פרסום

קרן גרין, ראש מועצת קדימה-צורן, אמרה כי "הפקדת התוכנית להקמת פארק עסקים חדש היא עוד צעד חשוב. פארק העסקים יעניק מקומות תעסוקה קרובים לתושבות ותושבי קדימה צורן בפרט והאזור בכלל, וייהנה מסביבה פסטורלית ומקרבה לצירי תנועה מרכזיים. שילוב זה מעניק לו יתרונות בולטים מול מתחמי התעסוקה המתחרים. המועצה משקיעה את מיטב משאביה לקידום פארק עסקים חדש ביישוב, שייתן פתרון לתושבים שרוצים לעבוד קרוב ולא לנסוע רחוק כל יום".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים