מערכת חדשנית בתחום עיבוד השפה הטבעית מבוססת רשתות נוירונים

אימג'סטור מערכות החברה המובילה בישראל את תחום סריקת המסמכים וניהול המידע

בשיתוף פעולה עם חברת ליבונאה המתמחה בפתרונות מולטי-דיסציפלינריים בתחום ה-NLP

משיקות מערכת חדשנית בתחום עיבוד השפה הטבעית מבוססת רשתות נוירונים

המציגה לראשונה עיבוד משולב של שפה טקסטואלית ומסמכי אודיו במעל ל- 100 שפות

פרסום

ולראשונה בעולם – עיבוד ופיענוח השפה העברית ושפות שמיות נוספות

 

חברת אימג'סטור בבעלותו של אפרים רייך, המובילה את תחום סריקת המסמכים וניהול המידע מזה למעלה מ- 30 שנה בשיתוף פעולה עם חברת ליבונאה, בהובלתו של אור אנידג'ר מנכ"ל שותף וממייסדי החברה, המתמחה בטכנולוגיית עיבוד שפה טבעית (NLP) וזיהוי קולי (Speech Recognition) בשילוב בינה מלאכותית, משיקות מערכת טכנולוגית חדשנית, פרי פיתוח של חברת ליבונאה בתחום ה-NLP .

 

מדובר ביישום היברידי העוסק בבעיות מולטי דיסיפלינריות הקשורות לעיבוד ומניפולציה של שפה טבעית על ידי כלים של רשתות נוירונים ולמידה עמוקה, ומסוגל לנתח ולהבין שפה טקסטואלית וגם קבצי אודיו, להבדיל מיישומים קיימים בשוק שיודעים לטפל בסוגים ספציפיים של מידע מונו-דיסיפלינריים לרוב.

 

המערכת עושה שימוש ברשתות נוירונים ומודלים של חישובים מתמטיים נקיים מתכנות קלאסי וחוקתי, שלומדים לחקות את הצורה שבה המוח האנושי מבין שפה באמצעות בינה מלאכותית, לזהות אובייקט במסמך על פי ההקשר הסמנטי (למשל להבחין בין המשמעויות השונות של המילה 'אור' כתלות בקונטקסט, ולהבין האם מדובר בשם פרטי, האם מדובר באור השמש או בגלל משגה קולי המפרש את המילה 'אור' בתור המילה 'עור' המתייחס לגוף העור וכד'), לזהות תבניות משפטיות ולזהות את המשמעות הראשונית מאחורי המילה.

 

המערכת מסוגלת לנתח ולהבין מעל ל- 100 שפות ובתוכן, לראשונה, גם את השפה העברית ושפות שמיות אחרות בצורה המיטבית, וזאת ללא שימוש בבלשני שפה או במנועים מבוססי חוקים, שמקובלים כיום בתחום. בהתאם לכך, ליבונאה מסוגלת להעניק את שירותיה למדינות רבות בעולם דוברות האנגלית, השפות הלטיניות ונגזרותיהן וכמובן גם מדינות ערב השונות.

 

מדובר בפריצת דרך בתחום ה-NLP שמייצרת שינוי מהותי באופן הנגשת הפתרונות בתחום עיבוד השפה הטבעית. לראשונה נוצר חיבור בין שני תחומים: עיבוד הקול ועיבוד השפה הטקסטואלית, שלא ידעו לדבר ביניהם עד עכשיו. לדוגמא, בעיות כגון סגמנטציה של קטעי סאונד לפי מעברי דוברים וזהותם, נפתרות באמצעות כלים ומקובלים מעולמות הקול בדרך כלל. בחברת ליבונאה, מוצעים פתרונות המשלבים ניתוח טקסטואלי הנלווה לפענוח הקולי, בכדי לשפר פתרונות לבעיות אלו.

 

לדברי אור אנידג'ר, מנכ"ל ליבונאה: "החיבור שבין החדשנות שבמערכת שלנו, לבין הניסיון הרב בתחום ניהול המידע של אימג'סטור ולשיתוף הפעולה השוטף שיש לנו עם האקדמיה, מעניקים לנו יתרון שאין לו מתחרה בכל הקשור למתן שירות בטכנולוגיות המתקדמות ביותר לגופים המובילים בארץ, תוך שמירה על כוח האדם הקיים.. כבר עתה נמצאים במצבת הלקוחות המשותפת שלנו גופים ממשלתיים, פיננסיים, מודיעיניים, רפואיים ועוד".  

 

כאמור, ליבונאה מקיימת שיתופי פעולה עם חוקרים ומרכזים באקדמיה ובהם:

ד"ר עמית דביר, מהמחלקה למדעי המחשב באונ' אריאל, ראש המרכז לחדשנות וסייבר.

ד"ר חן חג'ג', מהפקולטה להנדסה באונ' אריאל, ראש המרכז לבינה מלאכותית ומדעי הנתונים.

 

פרופ' בעז בן משה, ראש המחלקה למדעי המחשב וראש המעבדה לגיאומטריה חישובית ועיבוד תמונה.

 

חברת ליבונאה היא בבעלות משותפת של אפרים רייך, אור אנידג'ר וניר כהן.

 

בעולם שבו מידע ונתונים הם המפתח להצלחה, אימג'סטור מערכות משלימה תהליך של הטמעת מערכות אוטונומית מתקדמות אשר הופכת את המידע בארגון לנגיש וזמין ובכך מובילה את תחום ניהול הדאטה בישראל ומציגה נדבך נוסף של חדשנות טכנולוגית שעומד לחולל מהפכה בתחום זה.

מדובר באחד התהליכים החדשניים ביותר שמציגה החברה ב- 30 שנות קיומה.

 

בבעלותו של אפרים רייך 4 חברות מובילות: אימג'סטור מערכות, ויטק, המתמחה בשיווק סורקים ומדפסות והמשווקת הבלעדית בישראל של מותג הסורקים המוביל בעולם kodak alaris, וחברת ברקת – המרכז הישראלי לדיגיטציה, שמתמחה בפתרונות תוכנה בתחום עיבוד התמונה וזיהוי פנים. לאחרונה הקים אפרים רייך בשותפות עם אור אנידג'ר וניר כהן את חברת ליבונאה.  

כל החברות משתפות פעולה ביניהן ויספקו, כל אחת בתחומה, את השירותים המתקדמים ביותר בתחום ניהול המידע.

 

לנוכח ההתפתחויות העסקיות מינה אפרים רייך את שמוליק אדמון כמנכ"ל חברת אימג'סטור מערכות.

פרסום

לדברי אפרים רייך: "4 החברות שבבעלותי עומדות לחולל שינוי בישראל בתחום ניהול והפקת תובנות מהמידע. כבר עכשיו אנו מציגים יכולות מוכחות חדשניות ובלעדיות בישראל שהופכות כל ארגון ליעיל, נגיש וחכם".

 

חברת אמג'סטור מערכות בע"מ הוקמה בשנת 1991 והיא כיום הגדולה והמובילה בתחומה בישראל.

לחברה 5 סניפים בפריסה ארצית, בהם מועסקים 400 עובדים במגוון רחב של פרויקטים.

כחלק ממדיניות החברה למעורבות חברתית, מלבד הסניף הראשי בפתח תקוה, ממוקמים 4 סניפים נוספים ביישובי הפריפריה: בטבריה, קריית גת, ערד ובמודיעין עלית.

החברה מעניקה שירותים למגוון רחב של משרדי ממשלה וגופים ציבוריים והיא מאושרת לעסוק במידע רגיש וברמת אבטחת המידע הגבוהה ביותר.

  

פרטים נוספים:

        אפרים רייך הוא  הוא יזם ואיש עסקים ומחלוצי מרכזי התעסוקה בפריפריה. לאפרים ניסיון של מעל 20 שנה בעבודה מול הגופים הגדולים במגזר הציבורי והפרטי במסגרת קבוצת החברות שבבעלותו לשירותי סריקה ועיבוד ממוחשב. אפרים הוא שותף בליבונאה.

        אור אנידג'ר –  מייסד שותף בליבונאה, הוא דוקטורנט למדעי המחשב עם התמחות ב-NLP  ו- Speech Recognition. חוקר בכיר בתחומי הבינה המלאכותית, בעל תארים ראשון ושני מאוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת אריאל במדעי המחשב בהתאמה.

עבודת הדוקטורט של אור היא משימת הפרדת דוברים תוך שימוש בהקשר. לאור ניסיון רב בתחומי הבינה המלאכותית מצה"ל, ומשרד הבטחון, חברת יפעת ולשעבר מדען ראשי בחטיבת הסייבר-מודיעיני של חברת אלביט מערכות.

        ניר כהן הוא מייסד שותף בליבונאה, מנהל המו"פ והטכנולוגיות. מהנדס פיתוח ומוביל טכנולוגי במערכות תוכנה וסייבר גדולות עבור לקוחות ענק כגון גופי הטלקום השונים, וגופים ממשלתיים שונים בארץ ובעולם.

לניר ניסיון של מעל 15 שנה במסגרת חברת cOMVERSE  וחטיבת הסייבר מודיעיני של אלביט מערכות. בעל תואר מהנדס חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות במחשבים ותקשורת מאוניברסיטת אריאל.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

דוח הקיימות של פורטינט לשנת 2023: צריכת חשמל נמוכה ב-62% בממוצע של התקני הא...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

"איומי סייבר בזמני שגרה וחירום" בסינמה סיטי גלילות

2 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

דוח הקיימות של פורטינט לשנת 2023: צריכת חשמל נמוכה ב-62% בממוצע של התקני הא...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים