"מותו של מחט הנח"ל באימון הוא תמרור אזהרה מעל כל אימוני הכושר בצה"ל", -צריך להתאמן עם טכנולוגיה מתאימה

"מותו של מחט הנח"ל באימון הוא תמרור אזהרה מעל כל אימוני הכושר בצה"ל", אומר מאמן הכושר בחיל האוויר, לשעבר, משה כהנוב

בהשקת הספר חדש – "אימון קצוות- רפואת העתיד" נשמע מאד מוטרד הכותב משה כהנוב, שמלווה אנשים בנתיב הכושר והבריאות כבר ארבעה עשורים ממותם של מחט הנח"ל והצוערת בקורס הקצינים ז"ל.

מותו של אל"מ שרון אסמן בן ה-42 שביצע אימון כושר קרבי בבסיס בית ליד, קרס ומת, הינו תמרור אזהרה גדול שעשוי להתריע מפני מערכתי גדול שכמותו לא אמור להתרחש בצה"ל ב-2021 ", אומר בצער מאמן הכושר מזה 40 שנה ומי שאימן בעברו כמה מהיחידות המיוחדות בצה"ל, משה כהנוב.
"מבלי לצלול לפרטי התחקיר הספציפי שנמצא בעיצומו, נדמה שיש לרענן את כל תוכניות האימון הגופני בצה"ל כך שיתאימו לטכנולוגיה האדירה של צה"ל:

ניתן להוסיף כעת ביקורת ובקרה על ידי חיישנים על לבוש חכם, עם מכשור עזר לבקרה בזמן אמת כדי לזהות ולאתר מתאמנים שעומדים בסכנה:
עצם מדידת חום הגוף של כל מתאמן במהלך כל האימון, ניתור הטמפרטורה בחוץ ובחדר הכושר, בדיקת הדופק, האדמומיות בפנים של כל מתאמן, בקרה של התיק הרפואי והבדיקות הסדירות המוקדמות והזרמתן בזמן אמת למדריך האימון, יכולים לסייע למנוע תופעות של התמוטטות וחלילה מוות של חיילים וחיילות, כפי שארע השבוע", קורא משה כהנוב המאמן ומלווה אנשים רבים בנתיב הבריאות כבר מעל ארבעה עשורים,
בנוסף, ממליץ כהנוב לרענן אצל כל מדריכי הכושר, את הכשרת העזרה הראשונה וההחייאה, לצד ווידוא שבכל חדרי הכושר ואימוני השטח בבסיסי צה"ל ישנם מכשירי החייאה זמינים ותקינים לצד הנחיות להקפדה על אימון גופני רק בטמפרטורות אפשריות ולא בימי שרב כמו בימים אילו.
כהנוב, שמאמין ביכולות התחקור של מערכת הצבאית את עצמה, מציע ליטול חלק בוועדת מומחים מייעצת לצה"ל בנושא אימון גופני שתקום כגורם תומך, מסייע ומלווה מחוץ למערכת.
עוד תובנות על הדרך שבה צה"ל יכול לקדם את האימון הגופני בבסיסים של החיילים והחיילות, מציע משה כהנוב בספרו החדש -"אימון קצוות- רפואת העתיד" שיטת אימון המאפשרת להכין את הגוף לאתגרי העתיד. בראיון עם נתנאל סמריק, מייסד בית ההוצאה לאור קונטנטו נאו – הוא מביא בשורה- אפשר להתאמן בבית גם בתקופת הסגר, להניח לאביזרי האימון ולשכלל את הגוף באמצעות הגוף.

פרסום
Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים