כל מה שרציתם לדעת על גימור מתכות, צביעה תעשייתית וצביעת מתכת

צביעת מתכת נעשית בטכנולוגיה מיוחדת (באמצעות תנור או אבקה) אשר מבטיחה את עמידת הצבע לאורך זמן. הודות לטכנולוגיה זו המוצר לא הופך להיות חלוד, הצבע לא מתקלף ממנו ואף אינו דוהה. מוצר מתכתי שעומד בחוץ חייב להתמודד מול השמש הקופחת בקיץ ומול משקעי החורף. על מנת לשמור עליו צובעים אותו. וזו הסיבה לכך שהמתכת נשארת יפה ומושכת ונראית כמו חדשה, ממש כמו ביום שיצרו את המוצר.

קצת היסטוריה: מתכת היא אחד הרכיבים השימושיים ביותר עבור בני האדם, ובעיקר מתכות מסוג אלומיניום, נחושת וברזל אשר בעזרתם ניתן לייצר אין סוף מוצרים. עם מרוץ הזמן, לאורך השנים האדם השכיל ליצור בעזרת מתכות שלל חפצים כגון: גדרות, שערים, מעקות, סורגים, קופסאות, מתקני תצוגה והרשימה היא עוד ארוכה. כמו כן הצליח האדם לשלב את המתכות עם שלל חומרים אחרים כגון זכוכית, עץ, פלסטיק, PVC ועוד. כל האביזרים והשילובים אינם חד גוונים אלא מגיעים בקשת רחבה של צבעים ועיצובים. לעיתים רמת הגימור כה מוצלחת עד כדי כל שקשה לנו להאמין שמדובר במתכת.

בין אם אתם אמנים שיוצרים עבודות מתכתיות ורוצים להביא אותם לרמה המושלמת ובין אם אתם בעלי מקצוע אחרים ומתעסקים במתכות בחיי היום יום שלכם, הנה כל המידע הדרוש לכם על מנת להפוך את המתכות שלכם ליותר יפות ועמידות:

צביעת מתכות נעשית גם מתוך מטרה לשמור על המוצרים מפני פגיעות שעלולות לקלף מהם את יופיים. למשל חישבו על שער ביתכם שדרכו את עוברים בדרככם הביתה. לפעמים אתם ממהרים ולא שמים לב, והשער נפגע כיוון שהוא הכה בגדר שמסביב לביתכם. פגיעה זו היתה עלולה לפגום במראה האסתטי של השער אילו הוא לא היה עובר של צביעת מתכות.

פרסום

השלב שבא לאחר צביעת מתכות הוא שלב הגימור. גימור מתכות הופך את מוצרי המתכת לשמישים. תפקידו של שלב זה הוא לא רק ללטש את המוצר ולגרום לו להיות בעל טקסטורה חלקה ונעימה למגע, אסתטי ויפה. שלב הגימור גם עוזר לשמור על המוצר לאורך זמן, להגן עליו מפני נזקים ולהבטיח את איכותו. ממש כמו שכאשר מסיימים לצבוע עץ בצבע מורחים עליו לקה לצורך החלקתו והגנתו, כך גם במתכות יש צורך בתהליך גימור אשר יהפוך אותן לעמידות לאורך שנים ארוכות.

פרסום

צביעה תעשייתית נעשית עבור תעשיות שזקוקה למתכות מוליכות המיועדות לזיווד אלקטרוני, וכן עבור תעשיות שמייצרות חלקי מוצרי חשמליים ביתיים ותעשייתיים. צביעה זו בין השאר חיונית על מנת להשפיע על התרשמותם של לקוחות מהמוצרים. מוצרים ססגוניים וצבעוניים הרבה יותר אטרקטיביים ומושכים את העין, וגורמים ללקוחות לרכוש אותם. על מנת שרמת הצבע תהיה גבוהה חשוב להשתמש בטכנולוגיה ייחודית המבוססת על טכניקה של צביעה באבקה.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ניקוי אולטרסוני: הטכנולוגיה שמביאה תוצאות נקיות

3 ביולי 2024

הסרת חלודה וחידוש חלקי מתכת באמצעות ניקוי חול: המדריך המקצועי

2 ביולי 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

חיתוך בסילון מים - טכנולוגיות וישומים
הרכבות מכאניות וחיווט מה הקשר ביניהם
הרכבות אלקטרומכנית - מה הם כוללות ומה השלבים
ניקוי אולטרסוני: הטכנולוגיה שמביאה תוצאות נקיות

3 ביולי 2024

הסרת חלודה וחידוש חלקי מתכת באמצעות ניקוי חול: המדריך המקצועי

2 ביולי 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

חיתוך בסילון מים - טכנולוגיות וישומים
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים