זיווד אלקטרוני

זיווד אלקטרוני הוא תחום בהנדסת מכונות, המייצר ומתכנן את הקופסה החיצונית. או במילים אחרות, האריזה בה נמצאים המרכיבים האלקטרוניים, מקורו של המונח "זיווד אלקטרוני" בעברית הוא במילה "מזוודה". כלומר הזיווד האלקטרוני משמש ככלי אריזה שמכיל בתוכו את המרכיב האלקטרוני. האריזה הזו נקראת במונח "זיווד" ומשום שזה בתחום האלקטרוניקה – ניקרא המונח "זיווד אלקטרוני". כלומר- אריזה למכשיר אלקטרוני. כך שעל ידי השימוש בזיווד האלקטרוני ניתן יהיה להגן על מוצרים אלקטרוניים כמו טלפוניים סלולאריים, מחשבים ועוד. מוצרים אלקטרוניים אלו בדרך כלל מכילים רכיבים עדינים הזקוקים להגנה טובה. לכן הזיווד האלקטרוני משמש ככלי האורז בתוכו רכיבים אלקטרוניים שיש להגן עליהם מפני תנאי אקלים קיצוניים, לחות, בלאי ,קורוזיה וכיוצא בזה.

הזיווד האלקטרוני משמש בעיקר חברות המשתמשות ברכיבים אלקטרוניים בענפים כמו; הייטק, תקשורת, ציוד הרפואי, ציוד חקלאי וכדומה. כך שחברות אלו נדרשות להגן על הרכיבים האלקטרוניים במוצר הסופי, וזאת על ידי הזיווד האלקטרוני המופיע כמארז או כקופסא המגנים על המוצר הסופי. עקב החשיבות והמהותיות לתפקידו של הזיווד האלקטרוני במוצר הסופי, יש להשקיע מחשבה בתכנון ובעצוב הזיווד האלקטרוני, על מנת שיוכל להגן בצורה הטובה ביותר על המוצר הסופי. לכן ניתן למצוא ווריאציות שונות ומגוונות לזיווד האלקטרוני כמו אריזות בגדלים שונים,חומרים איכותיים שונים, צורות שונות ועוד. וזאת על מנת שיוכל להגן על תכולתו ושלמותו של המוצר הסופי בדרך הטובה והבטוחה ביותר. כך לדוגמא אם מדובר במוצר המכיל רכיבים אלקטרוניים שצריכים לעמוד בפני תנאי חוץ קשים, יש צורך המעטפת קשיחה במיוחד שתוכל להתמודד עם תנאים קשים אלו.

כך שבפיתוח הזיווד האלקטרוני, דרוש להשקיע מחשבה למאמצים ולכוחות הפועלים על המוצר, ובהתאם לכך על המארז. כמו כן, יש להתחשב בחולשות של המארז, ועל ידי כך לתכנן מארז חזק, קשיח ועמיד לאורך זמן, מארז שיוכל לשמור על ערכי הטמפרטורה הרצויים לרכיבי המוצר ועוד.

יש לציין רצוי כי הזיווד האלקטרוני יהיה איכותי. וזאת בשל החשיבות הגדולה לתרומתו בהגנה על רכיבי המוצר הסופי. לכן, יש דרישה לאיכות גבוהה של הזיווד האלקטרוני. לרוב, הזיווד האלקטרוני עשוי מחומרים איכותיים שעלותם יקרה.

פרסום

בעת תכנון הזיווד האלקטרוני, יש להתחשב בעיצובו. שכן נמצא כי למראה מושך ומעוצב באריזת המוצר, קיימת השפעה על הביקוש ממנו על ידי הצרכנים וכן השפעה על המחיר אותו הם מוכנים לשלם.

פרסום

לכן בעת התכנון לשימוש בזיווד האלקטרוני בהגנה על המוצרים, יש לבחון את העלויות ואת החומרים מהם הוא עשוי. וכן לבחון האם עלויות אלו עומדות במסגרת התקציב לרכישת הזווד האלקטרוני. ואז להעריך את כדאיות השימוש בזיווד האלקטרוני תוך כדי התחשבות במבחן עלות תועלת.

ביזניוז פורטל

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

פי.סי.בי: הזמנה בהיקף של כ-7.6 מיליון דולר עבור לקוח בתעשייה הביטחונית

29 בינואר 2024

תקן אירופי לטיפול מתקדם בפסולת האלקטרונית - בדרך לישראל

21 בינואר 2024

רשות הטבע והגנים השלימה פרויקט ליישום פלטפורמת Commvault Cloud להגנת יישומי...

15 בינואר 2024

יום עיון מחברים אלקטרו-מכאניים

1 בינואר 2024

מרעומי ארטילריה לצבא הודו בכ-19 מיליון דולר

17 בדצמבר 2023

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

פי.סי.בי: הזמנה בהיקף של כ-7.6 מיליון דולר עבור לקוח בתעשייה הביטחונית

29 בינואר 2024

תקן אירופי לטיפול מתקדם בפסולת האלקטרונית - בדרך לישראל

21 בינואר 2024

רשות הטבע והגנים השלימה פרויקט ליישום פלטפורמת Commvault Cloud להגנת יישומי...

15 בינואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים