איפוס פליטות מציי רכב כבד בוועידת האקלים בדובאי

ישראל מתחייבת לאיפוס פליטות מאוטובוסים וממשאיות: השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן ושרת התחבורה מירי רגב חתמו על מזכר הבנות בין-לאומי להצטרפות ישראל למחויבות גלובלית לאיפוס פליטות מציי רכב כבד בוועידת האקלים בדובאי

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "ישראל כבר היום מהמדינות המקדמות ביותר בקצב חשמול האוטובוסים. החתימה על מזכר ההבנות הבין-לאומי בוועידת האקלים בדובאי מצעידה אותנו צעד נוסף קדימה, על מנת להבטיח לעמוד ביעדי האקלים שאליהם התחייבה ישראל"

 

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן ושרת התחבורה מירי רגב, חתמו על מזכר הבנות בין לאומי לאיפוס פליטות מכלי רכב כבדים. מזכר הבנות זה מחזק את השותפות והמחויבות להגיע ל-50% מהרכש של ציי רכב כבד החל משנת 2030 ו-100% מהרכש החל משנת 2040.

פרסום

 

???? לפרטים נוספים:

https://globaldrivetozero.org/2023/12/05/cop28-stronger-zero-emission-transport-ambition-policies-needed-now/

  

 הצטרפות ישראל מאפשרת למידה משותפת ביחס לצעדי המדיניות הנדרשים כדי לעמוד ביעדים הן בהיבטי רגולציה והן בתמיכות לעידוד המשק. הצטרפות ישראל הוכרזה היום (ג') במהלך ועידת האקלים COP28 בדובאי. שולי נזר, סמנכ"לית בכירה לרישוי עסקים ותעשיות במשרד להגנת הסביבה, ייצגה את מדינת ישראל אשר הצטרפה למזכר ההבנות יחד עם מדינות נוספות.

 

כבר כיום ישראל קבעה לעצמה יעד לרכישה של 100% מהאוטובוסים העירוניים מאופסי פליטות החל משנת 2026 ו-50% מציי הרכב הכבד החל משנת 2035 (החלטת הממשלה: https://www.gov.il/he/departments/policies/dec542_2021 ). המשרד להגנת הסביבה פועל יחד עם משרד התחבורה על מנת להיערך לעמידה ביעדים המופיעים במזכר ההבנות – 100% מהרכש החדש ב-2040: https://globaldrivetozero.org/mou/.

 

על פי נתוני IEA לשנת 2022, ישראל נמצאת בין 7 המדינות המובילות באחוז חדירת אוטובוסים חשמליים – מהלך שהחל בתמיכות המשרד להגנת הסביבה והמשיך במדיניות ובביצוע משרד התחבורה. החברות המפעילות של התחבורה הציבורית מובילות את הרכש והביצוע והחברות המפעילות ציי משאיות גדולים כבר פועלות על מנת שיוכלו לנסוע בכבישי ישראל כבר בשנה הקרובה משאיות חשמליות.

 

הרחבה על מזכר ההבנות בנושא מעבר לרכבים כבדים מאופסי פליטות:

 

ארגון Drive to Zero, בהובלת ממשלת הולנד, מקדם מעבר לכלי רכב כבדים מאופסי פליטות באמצעות שותפות גלובלית להגברת מחויבות המדינות לעמידה ביעדי האקלים. הארגון קורא לממשלות וליזמים להצטרף למזכר הבנות Memorandum of Understanding on Zero-Emission Medium – and Heavy-Duty Vehicles. החתימה על מזכר הבנות מהווה הצהרה על הרצון לעמוד ביעד של 50% רכש חדש של רכבים כבדים חדשים מאופסי פליטות החל מ-2030 ו-100% רכישה החל שנת 2040. על מזכר הבנות זה חתמו מדינות וחברות רבות. הצטרפות ישראל היא במטרה לתמוך במאמצים להפחית פליטות גזי חממה וכן זיהום אוויר בסקטור התחבורה.

 

פרסום

מזכר ההבנות קובע מספר עקרונות:

 

•             המשתתפים מצהירים על כוונתם לעבוד יחד כדי לזהות ערוצי פעולה ופעולות יישום לפריסת תשתיות המאפשרות הפחתה של 30% מפליטות גזי החממה בסקטור כלי רכב כבדים ומסחריים חדשים עד 2030, כדי לקדם השגת אפס פליטות (net zero) עד 2050.

•             המשתתפים מצהירים על כוונתם להיפגש מדי שנה כדי לדון בהתקדמות ולחלוק מניסיונם כדי להאיץ את הפריסה של כלי רכב כבדים ומסחריים מאופסי פליטות.

•             המשתתפים מצהירים על כוונתם לחלוק תוכניות עם פעולות לתמיכה בשאיפות המתוארות בסעיף 1 של מזכר ההבנות, ולחלוק נתוני רישום מדי שנה, במסגרת היכולות הזמינות.

•             המשתתפים מצהירים על כוונתם להשתתף בתוכנית ה-Global Commercial Vehicle Drive to Zero. באמצעות השתתפותם בפורום זה, המשתתפים מתכוונים להקל על פיתוח תוכניות ולאחד את נתוני הרישום השנתי של כלי הרכב המדווחים כדי להעריך את ההתקדמות.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים