איפה משתמשים בזיווד אלקטרוני

  • זיווד אלקטרוני ותכנונו הפך כיום לאחד האלמנטים המרכזיים ביותר במהלך תכנון מוצר חדש. כאשר מבצעים את השלבים הראשונים של תכנון מוצר על מנת להפכו בסופו של דבר לאטרקטיבי בשוק החופשי, יש להשקיע תכנון רב בפרטים אשר יהפכו אותו לנוח ושימושי מבחינת הנדסת האנוש שלו. ניתן לכלול תחת המסגרת של זיווד אלקטרוני את המעטפת של המוצר עצמו, את האריזה שלו, את הצורה והעיצוב שלו, ועוד רבים.

התעשיות העיקריות המשתמשות כיום בזיווד אלקטרוני הן תעשיית המחשבים והתקשורת, תעשיית הרכב וכלי התעופה, תעשיות צבאיות שונות (כל המבנים עליהם מותקן הציוד האלקטרוני עצמו מוגדרים כזיווד אלקטרוני), תעשיית הטלפונים הניידים, מוצרים חשמליים לבית ולמטבח כגון טלוויזיות, מערכות סטריאו וקולנוע ביתי, אביזרי מטבח כגון קומקומים ותנורים, מכונות כביסה ומייבשים, ועוד ועוד. תכנון זיווד אלקטרוני בצורה מדויקת חיוני מאוד על מנת להפוך את המוצר לכזה אשר יהיה מושך לקהל הרוכשים הפוטנציאלי, ויגרום להם להעדיף את המוצר הרלוונטי על פני מוצרים אחרים.

מדוע הפך הזיווד האלקטרוני למשמעותי כל כך

פרסום

כיום, כאשר עומדים בפני האפשרות של תכנון מוצר חדש והתאמתו לשוק, יש להשקיע מחשבה רבה בדרך הנכונה ביותר לייצר אותו בצורה מותאמת לשוק ובדרך אשר תצריך כמה שפחות התאמות ושיפורים בשלבים המתקדמים ביותר של שיווק המוצר. במידה ולא התבצע תכנון זיווד אלקטרוני בצורה מדויקת, פעמים רבות יש צורך להכניס שיפורים ושינויים במוצר, נושא הטומן בחובו בעיות רבות וכמובן גם עלויות נוספות ובלתי צפויות. כאשר מבצעים בצורה טובה את תכנון הזיווד האלקטרוני, ניתן להגיע למצב בו המוצר מוכן לשיווק החל מהרגע בו החל הייצור ההמוני שלו, ואין צורך והוציא גרסאות נוספות משופרות. תכנון זיווד אלקטרוני מהשלבים המקדימים את ייצורו בפועל של המוצר, חיוני כיום כמעט כמו תכנונו של המוצר עצמו. אלמנטים כמו האריזה של המוצר להתאמתו ללקוחות משמעותיים לעיתים לא פחות מהמוצר עצמו והיכולות שלו. זיווד אלקטרוני הוא למעשה המעטפת על גביה מוגש המוצר, ותכנון ברמה גבוהה שלו גורם פעמים רבות לכך שהמוצר מופיע בשוק בצורה המושלמת המאפשרת את שיווקו ופרסומו ללקוחות ללא צורך בתיקונים נוספים. חברות אשר עוסקות כיום בייצור מוצר החל מהשלבים הראשונים של תכנונו, מבצעות בדרך כלל כבר בשלב זה את תכנון הזיווד האלקטרוני כחלק מתכנון המוצר עצמו.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

פי.סי.בי: הזמנה בהיקף של כ-7.6 מיליון דולר עבור לקוח בתעשייה הביטחונית

29 בינואר 2024

תקן אירופי לטיפול מתקדם בפסולת האלקטרונית - בדרך לישראל

21 בינואר 2024

רשות הטבע והגנים השלימה פרויקט ליישום פלטפורמת Commvault Cloud להגנת יישומי...

15 בינואר 2024

יום עיון מחברים אלקטרו-מכאניים

1 בינואר 2024

מרעומי ארטילריה לצבא הודו בכ-19 מיליון דולר

17 בדצמבר 2023

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

פי.סי.בי: הזמנה בהיקף של כ-7.6 מיליון דולר עבור לקוח בתעשייה הביטחונית

29 בינואר 2024

תקן אירופי לטיפול מתקדם בפסולת האלקטרונית - בדרך לישראל

21 בינואר 2024

רשות הטבע והגנים השלימה פרויקט ליישום פלטפורמת Commvault Cloud להגנת יישומי...

15 בינואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים