פלטפורמת זמן אמת של ווינד ריבר נבחרה כמערכת ההפעלה של גורר המטוסים TaxiBot של התעשייה האווירית

ווינד ריבר סייעה לתע"א גם לייעל את תהליך ההסמכה מול רשויות התעופה, להפחית עלויות רישוי, ולהאיץ את הפיתוח

התעשייה האווירית הישראלית, שילבה את פלטפורמת מערכת ההפעלה בזמן אמת Wind River VxWorks Cert (RTOS) כחלק אינטגרלי בגורר המטוסים החצי אוטונומי שלה – TaxiBot . כמו כן סיפקה ווינד ריבר את השירותים המקצועיים שלה בתחום זה לתעשייה האווירית.

התעשייה האווירית, אשר מציעה פתרונות למגוון דרישות בתחומי התעופה, חלל, יבשה, ים וסייבר, ליישומים ביטחוניים ומסחריים; פיתחה בשיתוף פעולה עם יצרנית המטוסים איירבוס וקבוצת TLD, ה את ה- TaxiBot, המאפשר למטוסים לבצע הסעה מהשער ועד למסלול ההמראה או ממסלול הנחיתה ועד השער ללא שימוש במנועי המטוס. בכך הוא מפתיחת משמעותית צריכת דלק, עלויות, פליטות CO2 ורעשים.

מנקודת מבט טכנולוגית, האתגר עבור התעשייה האווירית היה לבצע אופטימיזציה של יכולות בקרה, תוך שמירה על פשטות תפעולית. מנקודת מבט רגולטורית, האתגר היה להשיג הסמכת בטיחות תחת תקן תוכנה לתעופה DO-178B. באמצעות פלטפורמת VxWorks Cert ושירותיה המקצועיים, ווינד ריבר סיפקה מספר פתרונות תחת קורת גג אחת, החל ממערכת ההפעלה הממוחשבת של TaxiBot, דרך תמיכה ושירותים, וכל הדרך עד להסמכה.

פרסום

"המענה לאתגרים שלנו החל בבחירה במערכת הפעלה ושותף פיתוח, אשר יכולים לא רק לעמוד בדרישות הביצועים התובעניות של TaxiBot, אלא גם לייעל את תהליך ההסמכה, להפחית עלויות רישוי, ולהאיץ את הפיתוח", אמר רן בראייר, מנהל פרויקט בתעשייה האווירית. "גילינו כי VxWorks היא מערכת ההפעלה האמינה ביותר אשר עומדת בדרישות שלנו. היא מאפשרת לנו להבטיח בטיחות מרבית באמצעות שימוש בגישה של גיבויים מרובים, עם תוכנה בלב המערכת. כיום אנו יכולים לומר בבטחה כי אנו עומדים לפחות חמש שנים לפני המתחרים שלנו".

על פי התעשייה האווירית, ל- TaxiBot יש היכולת לחסוך לחברות תעופה מאות מיליוני דולרים בעלויות דלק, ולהפחית את הפגיעות במנועי מטוסים מגופים חיצוניים. בנמל התעופה היתרו, בריטיש איירווייז חוסכת יותר מ- 20 מיליון דולר בשנה. מערכת הנהיגה החשמלית של הרכב מפחיתה פליטות CO2 בכ- 85% בהשוואה למטוסים הממתנים להמראה. החברות יכולות להחזיר את ההשקעה שלהן בתוך כ- 18 חודשים.

פרסום

"מכיוון ש- TaxiBot הייתה פתרון ראשון מסוגו, התעשייה האווירית נזקקה לשותף כמו ווינד ריבר, שהיה מנוסה ומחויב לסייע לספק לתעשייה האווירית משהו חדש לחלוטין, ואשר מסוגל לענות על החזון שלהם עבור העשורים הקרובים ואף מעבר לכך", אמר דיניאר דאסטור, סגן נשיא ומנכ"ל פלטפורמות מערכות הפעלה בווינד ריבר. "התוכנה בעלת ההסמכה, תהליכי הרישוי שלנו והשירותים שסיפקנו, הוכחו כאמינים באינספור יישומים לתעופה ותחבורה, שם ביטחון הוא קריטי".

פלטפורמת VxWorks Cert Platrform, חלק ממערך פתרונות ווינד ריבר למערכות הפעלה בטוחות ומאובטחות, היא מערכת הפעלה למערכות זמן אמת – RTOS לאפליקציות המחייבות בטיחות ודורשות הסמכה של תקני RTCA DO-178, EUROCAE ED-12 או IEC 61508, בתעופה, תחבורה, אוטומציה תעשייתית ותעשיות רפואיות.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים