משרד ההשקעות של אבו דאבי מממן הקמת מרכז פיתוח של ליקווידיטי הישראלית באבו דאבי.

לראשונה מאז הסכמי אברהם, משרד ההשקעות של אבו דאבי מממן הקמת מרכז פיתוח של ליקווידיטי הישראלית באבו דאבי.

  • חברת הטכנולוגיה ליקווידיטי תקים מרכז מו"פ ב-Abu Dhabi Global Market אשר יתמקד בפיתוח פתרונות פינטק מבוססי אוטומציה של למידת מכונה
  • תוכנית החדשנות של ADIO (Abu Dhabi Investment Office) תומכת בהתרחבות של החברה הישראלית לאבו דאבי באמצעות תמריצים פיננסיים ואחרים
  • הסכם שותפות היסטורי נחתם היום, יום שלישי, ב-Abu Dhabi Finance Week 2022 

תל-אביב – [15 בנובמבר 2022] – קבוצת ליקווידיטי, חברת פינטק ישראלית המספקת ודאות באמצעות פיתוח טכנולוגי ייחודי, ומפעילה 5 קרנות אקוויטי וחוב המספקות אשראי ב 65 מדינות בעולם, הכריזה היום על הסכם שיתוף פעולה לפיו תצטרף לתוכנית החדשנות של משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO) ובכך תהפוך לחברה הישראלית הראשונה אשר מצטרפת לתוכנית המוערכת בשווי של 2 מיליארד AED (545 מיליון דולר).

השותפות תתמוך בהקמת מרכז המו"פ של ליקווידיטי באבו דאבי במטרה לפתח את אלגוריתם החיתום הטכנולוגי שלה, ולספק פתרונות פיננסיים נוספים.

 

פרסום

רון דניאל, מנכ"ל קבוצת ליקווידיטי אמר: "מעבר להתרגשות האישית שבמימוש הסכמי אברהם ובפיתוח קשרים, חברויות והשותפויות באיחוד האמירויות, תמיד האמנתי שאיחוד האמירויות, ו-ADGM בפרט, הם המקומות הטובים בעולם להצמחת חברות טכנולוגיות. הודות לשותפים שלנו ב-ADIO, מרכז המו"פ החדש שלנו ב-ADGM צומח במהרה ומצטרפים אליו כמה מהמוחות הטובים ביותר בעולם. אנו מצפים להרחיב את השותפות שלנו עם ADIO על מנת להביא תועלת לכל שוק ההיי-טק באיחוד האמירויות."

 

באמצעות תוכנית החדשנות, ADIO תתמוך ביוזמות המבססות יכולות למידת מכונה באבו דאבי. מרכז המו"פ של החברה יתמקד בפיתוח פתרונות אשראי מבוססי למידת מכונה עבור פעילות החיתום שלה. במסגרת השותפות יוקם גם מרכז מצוינות ללמידת מכונה עסקית אשר יתמוך בחברות סטארט אפ נוספות באבו דאבי ביישום שיטות המידול של ליקווידיטי. בנוסף, המרכז יעבוד עם אוניברסיטאות באבו דאבי לפיתוח תוכניות הכשרה והסמכות אקדמיות המתמקדות בלמידת מכונה.

קבוצת ליקווידיטי תקים את מרכז המו"פ שלה ב-Abu Dhabi Global Market) ADGM), אשר מציע סביבה רגולטורית נוחה אשר נתמכת בתשתית מתקדמת לשירותים פיננסיים. השותפות מחזקת את מעמדה של בירת איחוד האמירויות כמרכז פיננסי בה ניתן למצוא כמה מקרנות העושר הריבוניות הגדולות בעולם, בורסה משגשגת לניירות ערך ומרכז פיננסי בינלאומי עטור פרסים.

 

ההסכם מהווה אבן דרך ביחסי אבו דאבי-ישראל מאז החתימה ההיסטורית על הסכמי אברהם. השותפות מקדמת את מאמצי ADIO לקיים שיתוף פעולה בין שני השווקים. בשנת 2020, ADIO הקימה את הסניף הבינלאומי הראשון שלה בתל אביב וחתמה על מזכרי הבנות עם מספר ישויות ישראליות במטרה לתמוך בהתרחבות העסקית לאבו דאבי.

הסכם השותפות נחתם על ידי מהנדס עבדוללה עבדול עזיזי אל שאמסי, מנכ"ל בפועל ב-ADIO ועל ידי רון דניאל, מנכ"ל קבוצת ליקווידיטי במסגרת שבוע הפיננסים של אבו דאבי 2022 (ADFW), אירוע המאורגן על ידי ADGM המרכז הפיננסי הבינלאומי של אבו דאבי, מושך אליו קהל של מקבלי החלטות עולמיים במטרה להאיץ את השינוי בשוק הפיננסים באמירות.

 

מהנדס עבדוללה עבדול עזיזי אל שאמסי, מנכ"ל בפועל ב-ADIO, אמר: "Liquidity Group מהווה תוספת משמעותית לאקוסיסטם הפיננסי באבו דאבי, תוך שהיא מביאה מומחיות בלמידת מכונה אשר תאפשר צמיחה בנוף מימון הון הסיכון. תוך התמקדות בפתרונות בעלי רלוונטיות מקומית ופוטנציאל יצוא משמעותי, הטכנולוגיה שפותחה באמירות תאפשר תמיכה בסטארט אפים באבו דאבי ובאזור. השותפות בין ADIO וקבוצת ליקווידיטי גם תעמיק את הקשרים בין אבו דאבי וישראל, שכן שני השווקים שואפים לפתח טכנולוגיות ופעילויות מבוססות חדשנות בעלות השפעה עולמית."

 

ADIO העניקה לליקווידיטי תמריצים פיננסיים  תחרותיים ותסייע לחברה בתמריצים לא פיננסיים לאורך תקופת השותפות. עם התרחבות הקבוצה לאבו דאבי, היא תיהנה גם מרשת תמיכת המו"פ הנרחבת באמירות, מגישה לעובדים מקומיים ומאזור זמן נוח המאפשר חפיפה לשווקים העולמיים.

 

על אודות משרד ההשקעות של אבו דאבי

משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO) הוא הישות הממשלתית האחראית למשיכת וקידום השקעות באמירות של אבו דאבי. ADIO מקדמת הזדמנויות עבור משקיעים ועסקים חדשניים מכל גדלים, ומעודדת קשרים לחדשנות באבו דאבי במטרה לסייע להם להתבסס ולצמוח באמירות. עם מגוון רחב של שירותים ותמריצים מותאמים, ADIO מסייעת לעסקים להגיע להצלחה ארוכת טווח וברת קיימא בשוק וברחבי האזור.

פרסום

 

אודות קבוצת ליקווידיטי

ליקווידיטי, שהוקמה ב-2018, היא חברת טכנולוגיה ישראלית שהפכה לספקית האשראי בעלת שיעור הצמיחה המהיר ביותר בקרב חברות mid-market ו-late stage. טכנולוגיית החברה ללמידת מכונה ומדעי ההחלטות, המוגנת בפטנט, אפשרה לחברה לספק אשראי ביותר עסקאות בקצב מהיר יותר מאשר כל חברה אחרת בהיסטוריה של שוקי ההון. 

בתמיכת מוסדות פיננסיים מובילים, לרבות אפולו (NYSE:APO) ו-MUFG (NYSE:MUFG) , החברה מפעילה קרנות אקוויטי וחוב המתמקדות בארה"ב, אסיה, אירופה והמזרח התיכון. 

 

קרן המשנה של ליקווידיטי, Mars Growth Capital שבסינגפור, והשותפה שלה, ,MUFG, מטפלות במשותף בפעילות החברה בדרום מזרח אסיה.

לחברה משרדים בתל-אביב, לונדון, ניו-יורק, סינגפור, ואבו-דאבי

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים