הביטוח הלאומי נגד האוצר: פרסום מתווה הפיצויים הטעה את הציבור

אחרי שבאוצר פרסמו מתווה משופר לתמיכה במשק, בביטוח הלאומי מבהירים: מועד התשלום לאנשי המילואים הוא לא כפי שפורסם, תנאי החל"ת הישנים עדיין בתוקף ומענקי האכלוס למפונים עדיין לא עברו בחקיקה
המוסד לביטוח לאומי תקף את פרסום פרטי התוכנית של משרד האוצר לסיוע לאזרחים והבהיר כי חלק ממנה גובש ללא כל תיאום עם הביטוח הלאומי, ויותר מכך – הפרסום אף מטעה לטענתו את האזרחים וגורמים לפניות שווא לסיוע שאינן אפשרי כלל לביטוח הלאומי.

בביטוח הלאומי הבהירו בנוגע למילואים כי "כפי שפרסם הביטוח הלאומי ב-18 בחודש בעקבות המלחמה, ובשונה מימיי שגרה, תשלום עבור ימי המילואים יהיה בתחילת החודש ולא בתום תקופת השירות. "הפרסום כי התשלום ייעשה כביכול בסוף החודש, דהיינו היום או מחר – שגוי ולא תואם כלל עם הביטוח הלאומי. על כן התשלום יהיה כפי שפורסם על ידי הביטוח הלאומי, בתיאום עם משרד הביטחון והחשב הכללי, ולאחר העברת הקבצים מצה"ל אל הביטוח הלאומי". עוד הבהירו, כי התשלום יהיה לעצמאים, עסקים, שכירים, סטודנטים ומשרתי מילואים שלא עובדים – רק בתחילת החודש.

בביטוח הלאומי הבהירו, כי כבר בימים הקרובים המוסד יפרסם למעסיקים פרטי אתר ייעודי לבקשת החזרים, ללא הגשת כל מסמכים וביורוקרטיה. בהקשר לתוכנית להוספת 125% לחיילי מילואים – הביטוח הלאומי הבהיר כי הוא דחף להעלאת התשלום למשרתי המילואים "אולם איננו יודעים כלל אם אכן מדובר בתוספת הזאת או לאו. נכון לרגע זה – אנו לא מכירים בביטוח הלאומי חוק שכזה והתשלום שיגיע אל משרתי המילואים יהיה בהתאם לחוק הקיים ללא שום שינוי".

בנושא החל"ת, ששנוי במחלוקת בין משרדי הממשלה והארגונים הכלכליים, ציינו בביטוח הלאומי: "המתווה שיצא אמש משפר באופן מהותי את נושא החל"ת, אולם עם זאת החקיקה לא עברה עדיין והתנאים של החל"ת נכון לשעה זו תקפים על פי החוק הישן ששונה על ידי המחוקק אחר הקורונה".

פרסום

בביטוח הלאומי ציינו כי "המוסד מבקש להוסיף לחוק הארכת זכאות בימים, כיוון שכל מי שהיה מובטל ב-4 השנים האחרונות, בעת משבר הקורונה, יציאה לחל"ת קיץ וכדומה – זכאותו תצומצם משמעותית באורך הימים ויתכנו לכן כעת מצבים של זכאות עבור ימים בודדים בלבד".

פרסום

בנושא מענקי אכלוס עבור המפונים, ציינו בביטוח הלאומי, כי המוסד יהיה הכתובת לכל מענק שיגיע לפתחו עבור הציבור. "נכון לרגע כתיבת שורות אלה, החקיקה כלל לא עברה. עם זאת, הביטוח הלאומי עובד על תכנות המערכות לטובת תשלומי המענקים".

בביטוח הלאומי ציינו כי "אנו מוציאים הבהרה זו כיוון והפרסום אמש, שממשיך על ידי התקשורת גם היום – גורם להרבה מאוד מילואימניקים, אנשים שהוצאו לחל"ת וכיוצא בזה לרצון לקבל מענה, כאשר בפועל הדברים אחרים. אנו ממליצים להבא לבדוק מול הביטוח הלאומי את הפרטים כדי לא להטעות את הציבור וכדי שהפרסום יהיה בהלימה למציאות ולא ייצור דיסאינפורמציה לאזרחים".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים