דאסו סיסטמס, קבוצת רנו, STMicroelectronics, חברת אטוס ותאלס התאחדו ליצירת ה-'Software République'

 

חברות דאסו סיסטמס, אטוס, קבוצת רנו, STMicroelectronics, ותאלס מאחדים כוחות ליצור את ה-'Software République': מערכת אקוסיסטם פתוחה וחדשה לטובת ניידות חכמה ובת קיימא

דאסו סיסטמס, קבוצת רנו, STMicroelectronics, חברת אטוס ותאלס התאחדו ליצירת ה-'Software République': אקוסיסטם פתוח וחדש לטובת קידום ניידות חכמה ובת קיימא

 

פרסום

אלי ג'ירארד, ברנרד צ'רלס, לוקה דה מיו, ז'אן מארק שרי’ ופטריס קיין, בהתאמה, המנכ"לים של אטוס, דאסו סיסטמס, גרופ רנו, STMicroelectronics, ותאלס הודיעו על כוונתם לאחד כוחות ולבנות את ה-'Software République', אקוסיסטם לקידום חדשנות בתחום הניידות החכמה. על ידי איחוד המומחיויות המשלימות שלהם, השותפים מתכננים לפתח ולשווק יחד מערכות ותוכנות על מנת ליזום ולהציע חווית ניידות עשירה יותר ובת קיימא לערים, אזורים, עסקים ואזרחים.

טכנולוגיות חדשות ומתקימות כגון: בינה מלאכותית (AI), אבטחת סייבר, קישוריות, "אלקטרוניקה משובצת", וטכנולוגיית ה"תאומים הוירטואליים" יתרמו להצלחתם של מוצרים ושירותים חדשים אלה. מערכת אקוסיסטם פתוחה חדשנית זו, שנוסדה על ידי חמישה מהמובילים בתחומי הרכב והטכנולוגיה, תקבל בברכה חברים חדשים ותפתח שיתופי פעולה חדשים.

 

עניין של ריבונות

תחום הניידות משתנה ומציע הזדמנויות חדשות. לפי ה-Boston Consulting Group, שוק הניידות העולמי יצמח ב-60% עד 2035 ויגיע ל-11,000 מיליארד יורו. צמיחה זו מונעת בעיקר מהופעת מוצרים ושירותים טכנולוגיים חדשניים – רכבים חשמליים, רכיבים חדשים, שירותים חדשים-שלאחר המכירה, ושירותים בעלי ערך מוסף אחרים – שחלקם יגדל מ-5% ל-45% משוק הניידות העולמי. שחקנים תעשייתיים מרכזיים הממוקמים ביבשות שונות, עם תמיכה ממשלתית, כבר מתארגנים על מנת לפתח רבות מהטכנולוגיות החדשות הללו באמצעות אסטרטגיות אינטגרציה משופרות. כיום, החברים המייסדים של ה-'Software République' מביעים בפני צרפת ואירופה את הדחיפות לבנות באופן קולקטיבי מערכת אקוסיסטם בת-קיימא שמטרתה להבטיח את ריבונותם בתחום זה.

שלושה תחומי שיתוף פעולה עיקריים

כדי לפתח ולשווק במשותף מערכות ניידות חכמות, המאפשרות הטמעת הצעת ניידות מותאמת וגמישה, זוהו שלושה תחומי שיתוף פעולה עיקריים:

  • מערכות חכמות המאפשרות קישוריות מאובטחת בין הרכב לסביבתו הדיגיטלית והפיזית.
  • מערכות סימולציה וניהול נתונים כדי לייעל זרימות עבור אזורים וחברות.
  • מערכת אקוסיסטם של אנרגיה בכדי לפשט את חוויית הטעינה.

לדוגמה, שותפי ה-'Software République' דנים בקשר לנושאים הבאים:

חבר והטען

פיתוח של טכנולוגיות ושירותים חדשים המאפשרים זיהוי אוטומטי של מכונית חשמלית, בעת החיבור לנקודת טעינה תואמת, וביצוע חיוב ללא כל פעולה מצד המשתמש.

 

מיטוב ניידות באזורים

על מנת להקל בין הגישות לניידות, סימולציות להחלפת מידע וגישה חופשית בין ערים, ניהיה זקוקים לנקודות הבאות:

  • יכולת קבועה של צרכנים לבחור את אמצעי הניידות הטובים ביותר על פי זמן, נוחות או ניהול אנרגתי
  • מפעילים לצורך העשרת שירותיהם
  • יכולתן של רשויות ציבוריות לדמות וליישם תרחישי ניידות, כגון ניהול מקרי חירום, אירועים וכו'
  • מתכנני ערים לצורך תכנון טוב יותר של השימוש בקרקעות.

כדי לטפח חדשנות, ה-'Software République' תשאף ליצור קרן השקעות למימון הסטארט-אפים המבטיחים ביותר וחממה לאירוח סטארט-אפים בתחום טכנולוגיות הניידות החכמות, שם תהיה להם גישה לסביבת פיתוח ועריכת ניסויים וירטואליים משותפים, וחונכות באמצעות רשת ערכית. לקראת השקת מערכת האקוסיסטם עבור חברות סטארט-אפ ואוניברסיטאות, השותפים ב-'Software République' מתכננים לארגן אתגר נתונים שיתרום לפיתוח הטכנולוגיות לניידות של המחר: עתיד חשמלי, מחובר ואוטונומי.

* * *

אלי ג'ירארד, מנכ"ל אטוס

"אטוס גאה להיות אחד החברים המייסדים של ה-'Software République'. כיוצר טכנולוגיה ואינטגרטור של פתרונות מורכבים, נעמיד לרשות המערכת האקוסיסטם הייחודית הזו את המומחיות הדיגיטלית שלנו בהפחתת טביעת הרגל בזיהום פחמני והטכנולוגיות החדשניות שלנו בתחומי מפתח כמו בינה מלאכותית, אבטחה דיגיטלית, ענן, IoT או מחשוב בעל ביצועים גבוהים. בשילוב נקודות החוזק של חמישה מיצרני הרכב והטכנולוגיה המובילים בעולם, יוזמה זו מבטיחה להקטין את טביעת הרגל הפחמנית של עולם הניידות."

פרסום

ברנרד צ'רלס, סגן יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס

"הרבה מעבר לתחום הרכב, זו שאלה של חשיבה במונחי שימוש – ניידות המציעה סביבת עבודה ופנאי שהיא חלק מכלכלה בת קיימא. כלכלת חוויה זו הולכת יד ביד עם רנסנס תעשייתי בעולם: כלכלת הניידות החדשה תאורגן ברשתות ערך חדשות ושיתופיות המבוססות על פלטפורמות דיגיטליות. ה-'Software République' מהווה מערכת אקוסיסטם רב-תעשייתית ורב תחומית שמטרתה להאיץ את החדשנות ולהגדיל את הכוחות המניעים של המחר. כדי להשיג זאת, היא תסתמך על הסביבה הווירטואלית השיתופית המסופקת על ידי פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס ועל חוויות "התאומים הוירטואליים". היא תוכל גם ליהנות ממאיץ הסטארט-אפים של ה-3DEXPERIENCE Lab."

לוקה דה מיו, מנכ"ל של גרופ רנו

"בשרשרת הערך החדשה של ניידות, מערכות אינטליגנציה מקומיות הן הכוח המניע החדש, שבו כל המחקר וההשקעות מרוכזים כעת. מול האתגר הטכנולוגי הזה, אנו בוחרים לשחק באופן קולקטיבי ובפתיחות. לא יהיה שום מרכז כובד. הערך של כל אחד יוכפל על ידי ערכם של אחרים. המומחיות המשולבת בתחומי אבטחת הסייבר, מיקרואלקטרוניקה, וניהול אנרגיה ונתונים תאפשר לנו לפתח פתרונות ייחודיים וחדישים לניידות דלת פחמן, משותפת ואחראית, תוצרת אירופה."

ז'אן מארק שרי, נשיא ומנכ"ל STMicroelectronics

"STMicroelectronics הצטרפה ל-'Software République להביא את מוצרי המוליכים למחצה החדשניים שלה ופתרונות לניידות חשמלית ודיגיטליזציה של כלי רכב ושירותי ניידות. הידע שלנו מאפשר את המעבר המתמשך לעבר פתרונות יעילים יותר, בהתאם לציפייה של בעלי העניין בנושאי השפעה על הסביבה. השותפות שבלב פרויקט זה תסייע גם לחיזוק החוליות בכל שרשרת הערך, גורם מרכזי בשלב הנוכחי של הטרנספורמציה של ענף זה."

פטריס קיין, יו"ר ומנכ"ל, תאלס

" ה-'Software République' מביאה מומנטום משותף וחדשני, שחיוני למערכת האקולוגית לניידות. בהתבסס על ניסיון מוכח באבטחה דיגיטלית בשווקים תובעניים מאוד כמו תחבורה, בנקאות, ביטחון או בתחום החלל, תאלס תשתף את המומחיות שלה בתחום הבינה המלאכותית, אבטחת הסייבר וקישוריות, כדי לחזק את ההגנה על כלי הרכב, והנתונים שלהם ושל המעורבים בניידות.”

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

דוח הקיימות של פורטינט לשנת 2023: צריכת חשמל נמוכה ב-62% בממוצע של התקני הא...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

"איומי סייבר בזמני שגרה וחירום" בסינמה סיטי גלילות

2 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

דוח הקיימות של פורטינט לשנת 2023: צריכת חשמל נמוכה ב-62% בממוצע של התקני הא...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים