IoT – מחיבור דברים לחכמת עסקים

בכל יום אנחנו מתקרבים אל עולם בו כל חפץ, ודרכו כל אדם, יהיו מחוברים לרשת האינטרנט. התובנות שיעלו יוכלו להיות מיושמות בזמן אמת, לשפר את חיינו ולתת יתרון לעסק שלנו.

האינטרנט של הדברים Internet of Things) IoT), משמעותו הוספת חיישנים ויכולות חישוב ועיבוד לאובייקטים שונים, וחיבורם לרשת האינטרנט. זאת, לטובת איסוף מידע בזמן אמת, עיבודו ושינועו לטובת יישומים שונים. ברמה העסקית, שימוש בסוגי מידע רבים ומגוונים שיתקבלו בזמן אמת מאובייקטים בעולם הפיזי, כולל מחשוב לביש כמו גם ממערכות מידע קיימות, יאפשר קבלת ההחלטות בצורה חכמה, עסקית ובזמן אמת.


אנחנו משתמשים בסרגל של שלוש קטגוריות כדי להגדיר פתרון IoT. הקטגוריה הראשונה היא ההקשר (Context) – שימוש בחיישנים צריך להיות במידה הנכונה כדי להבין את ההקשר. למשל, המלצות לספורטאים שרצים בעיר החכמה בה נמדד זיהום גבוה ביום מסוים תהיינה שונות מההמלצות לכאלו שרצים במקום סטרילי. ככל שהמידע מהחיישנים יספק הקשר מדויק יותר, הפתרון הינו יותר IoT.

הקטגוריה השנייה היא הסינרגיה בתוך תעשייה מסוימת ובין תעשיות שונות – לדוגמא, במקרה של משאף המחובר לאינטרנט, מעורבים כל הגופים הרפואיים כדי לתת לחולים את השירות; סינרגיה גדולה יותר תתקיים אם יתבצע חיבור לעיר החכמה בה מפוזרים מוניטורים לאיכות האוויר או חיבור לכוחות ההצלה, או אפילו חיבור להיבט הפיננסי של הביטוח הרפואי. זאת,  באופן שיאפשר מידע רב- תחומי לפתרון IoT.

הקטגוריה השלישית היא קבלת החלטה בזמן אמת, וזוהי הקטגוריה העיקרית שמבדילה בין פתרון IoT לכזה שאינו IoT. אם לא עשינו כל פעולה בזמן אמת בעקבות המידע שהצטבר, אנו נמצאים עדיין בסוג הפתרונות המסורתי של בחינת מידע שבועי, חודשי, תקופתי ופעולה בהתאם. פתרון IoT הוא כזה שמזהה דפוסים, אנומליות, מחשב אנליטיקות מנבאות, מונעות, ומנסה לתת את ההמלצה הטובה ביותר בזמן אמת. לדוגמא, אם רמת הזיהום גבוהה, המשאף יתריע והיישום יציע פתרונות שונים ומינון מונע.

פרסום

נס הינה מהאינטגרטורים הראשונים בישראל אשר מובילים ידע בעולם זה ומהווים מרכז לספקים, שותפים ומומחי ידע עבור ניהול פרויקטים מקצה לקצה בעולם זה. לקידום התחום וסיוע בחינוך השוק אשר נמצא בחיתוליו אבל צומח במהירות, הקמנו מרחב המכונה פלייגראונד שבו ספקים יכולים להיפגש ולהציג את פתרונות ה- IoT שלהם.

מטרתנו היא לקדם את ניהול המידע והאנלטיקות בפתרונות IoT. למשל, בפתרונות עיר חכמה נשלב גופי תאורה הנשלטים מרחוק כך שעובדי העירייה יוכלו לתפעל את התאורה הציבורית על פי המידע שנאסף, להתייחס לקבוצות תאורה שונות, ולהתאים אותן לצרכים של התושבים, לרחוב, לפארק ולמרכזי פעילות. כל המידע מגופי התאורה נשמר בענן ומאפשר לנו לחבר אותו עם מידע מחיישנים נוספים כמו  מוניטורים לאיכות אוויר, מצלמות, מסכים דיגיטליים ועוד. חיבור זה מאפשר סוגי שירות נוספים לתושבים.

כל ארגון נשען על מידע עצום. היתוך של חלקים של המידע הארגוני עם מידע הקיים בתעשיות וארגונים אחרים יקדם סינרגיה שתביא אותנו לשימוש מתקדם במידע ולתובנות חדשות.

אני מזמינה ארגונים לומדים לבוא לבקר אותנו ב IoT Playground Ness ובפרט לתפקידי פיתוח עסקי, פיתוח מידע ארגוני וחדשנות למטרות עסקיות, מנהלי פיתוח מוצרים, מנהלי חדרי מצב.

פרסום

______________________________________________________________________

נכתב על ידי ד"ר יעל דובינסקי, Head of IoT, Ness, חברת הנהלת אגודת דטא סיינס בלשכת המהנדסים ומרצה בכינוס הלאומי להנדסת תעשייה וניהול. אתר הכנס – www.iem-2017.com

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ממעוף הלוויין: המערכת שעוקבת מרחוק אחר שיקום היערות ונזקי המלחמהממעוף הלווי...

3 ביוני 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

בעזרת מכ"ם ניתן לזהות לראשונה להקות של עופות גדולים ולמנוע תאונות עם כלי טי...

19 במרץ 2024

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

ההטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה החכמה
יפן- נפלאות הטכנולוגיה של היום יום
ממעוף הלוויין: המערכת שעוקבת מרחוק אחר שיקום היערות ונזקי המלחמהממעוף הלווי...

3 ביוני 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

בעזרת מכ"ם ניתן לזהות לראשונה להקות של עופות גדולים ולמנוע תאונות עם כלי טי...

19 במרץ 2024

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים