EDF, דאסו סיסטמס ו-Capgemini הודיעו על שיתוף פעולה על מנת להביא למהפכה דיגיטלית בהנדסת הגרעין של EDF

דאסו סיסטמסEDF,  ו- Capgemini הודיעו בתערוכת הגרעין העולמית האחרונה, על חתימת הסכם שותפות ארוכת טווח לשינוי דיגיטלי בהנדסת הגרעין של EDF ובסביבתה. השותפות שואפת לתמוך ב- EDF בדיגיטליזציה של הפרויקטים ההנדסיים בתחנות שלה, במטרה לשפר את ביצועי התחנות ואת התחרותיות הכוללת של אנרגיה גרעינית. השותפות מהווה צעד חשוב בהאצת המהפכה הדיגיטלית של תעשיית הגרעין בכללותה.

בהתאם לתנאי ההסכם, EDF ודאסו סיסטמס מתחברות בשותפות לתקופה של 20 שנה על מנת לתמוך באופן רציף וקבוע בפרויקטים תעשייתיים. תמיכה זו תתאפשר הודות לפלטפורמת ה-3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס אשר נועדה לתקנן, ליצור הרמוניה ולשכלל תהליכים ושיטות הנדסיות. פלטפורמה אינטראקטיבית ומסתגלת זו תשמש את השחקנים בתחומים גרעיניים כדי להשיג נתוני פרויקטים בזמן אמת. היא גם תאפשר עיצוב של תאומים דיגיטליים של מתקני גרעין, בין אם הם נמצאים בשלב התכנון, הבנייה או התפעול. Capgemini, מתוך ניסיונה רבת השנים ובשיתוף עם דאסו סיסטמס, תספק שירותים בתחומי הייעוץ, הטכנולוגיה והאינטגרציה. יחד, שלושת החברות יפתחו וישלבו פתרונות דיגיטליים לענות על צרכים ספציפיים של ההנדסה הגרעינית. פרויקט Hinkley Point C, יחד עם פרויקטים עתידיים של EPR והיחידה הצרפתית לתמיכה בהנדסת הגרעין, עומדים לתרום וליהנות מיוזמה זו.

פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE והברית בין דאסו סיסטמס ל- Capgeminiכבר הוכיחו את ערכם במשך שנים בתעשיות אחרות המבצעות פרויקטים מורכבים.

ז'אן-ברנרד לוי, מנכ"ל קבוצת EDF: "הפונקציה ההנדסית הגרעינית של EDF החלה בתהליך המעבר לעולם הדיגיטלי, שמטרתו להבטיח שנשתמש בשיטות ההנדסה הטובות ביותר לפרויקטים מורכבים. תהליך זה, שהוא המפתח להצלחת הפרויקטים הגרעיניים העתידיים שלנו, מהווה דוגמה מוחשית לשינוי שחל בקבוצת EDF, שיוזם במסגרת אסטרטגית ה-CAP 2030 שלנו. אנו גאים בתמיכה שאנו מקבלים משותפים אמינים ומכובדים כמו דאסו סיסטמס ו-Capgemini, המסוגלים לתמוך בנו בטווח הארוך, להבין את הדרישות שלנו ולהיות שותפים שלנו בבניית תהליך לפרויקט הנדסי."

פרסום

ברנרד צ'רלס, סגן יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס, אמר: "השינוי הדיגיטלי של תעשיית האנרגיה מתרחש ומאיץ. ההסכם שלנו בן 20 שנה עם EDF והברית המתמשכת שלנו עם Capgemini הם עדות לשינוי זה. לדאסו סיסטמס יש טביעת רגל גלובלית חזקה בתחום האנרגיה, כולל האנרגיה הגרעינית. הפתרונות שלנו משמשים לניהול המורכבות של שני שלישים של הכורים הגרעיניים בעולם וארבע חמישיות של אלה בבנייה. יחד עם Capgemini ועם הכוללנות של פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שלנו, אנחנו נספק חוויות הנדסה גרעינית חדשות ל-EDF שיוכלו לעורר שינוי בכל המגזר."

פול הרמילן, מנכ"ל קבוצת Capgemini: "זה מאוד מרגש לשתף פעולה עם דאסו סיסטמס לתמוך ב-EDF בתוכניות שאפתניות שלה כדי להביא לשינוי בפעילות שלה בתחום הגרעיני. אנו משתמשים בידע המעמיק במגזר הגרעין ואת המומחיות הטכנית, בעלת שם עולמי, שלנו כדי להבטיח הצלחתו של פרויקט זה. השותפות שלנו עם דאסו סיסטמס היא צעד חשוב באסטרטגיה הגלובלית שלנו, בין אם מדובר במגזר האנרגיה או בשוק ה- PLM."

אודות קבוצת EDF

פרסום

קבוצת EDF היא שחקן מרכזי בשינויים בתחום האנרגיה. הקבוצה ממזגת גורמים בתחום החשמל והינה פעילה בכל תחומי החשמל: ייצור, הולכה, הפצה, אספקת ומסחר באנרגיה, שירותי אנרגיה. היא מובילה עולמית בתחום אנרגיות בעלות טביעת פחמן נמוכה. הקבוצה פיתחה תמהיל ייצור מגוון המבוסס על אנרגיה גרעינית, אנרגיה הידרואלקטרי, אנרגיות מתחדשות חדשות ואנרגיה תרמית. הקבוצה עוסקת באספקת אנרגיה ושירותים לכ-35.1 מיליון לקוחות, מתוכם 26.5 מיליון צרפת. הקבוצה יצרה מכירות מאוחדות של 70 מיליארד אירו בשנת 2017. EDF נסחרת בבורסה בפריז.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים