AION Labs משיקה את סטארט-אפ בבינה מלאכותית DenovAI בנושא עיצוב נוגדנים

DenovAI היא החברה השנייה שהוקמה על ידי מעבדת החדשנות של טבע, פייזר, מרק, אסרטהזנקה, אמאזון (AWS), BioMed X וקרן הביוטק הישראלית

 

DenovAI תשלב למידת מכונה מתקדמת וביופיזיקה חישובית כדי לגלות נוגדנים עם היקף רחב יותר, מהיר יותר וזול יותר, וכדי לשפר את ההסתברות להצלחה של מועמדים לתרופות

רחובות, ישראל – 28 בפברואר 2023 – AION Labs, מעבדת החדשנות הראשונה מסוגה המגייסת טכנולוגיות AI ומדע חישובי לפתרון אתגרים בגילוי ופיתוח תרופות, הודיעה היום על השקת הסטראט אפ – DenovAI. זוהי חברת הסטארט-אפ השני של המעבדה שהושקה. החברה החדשה תפתח פתרון ביו-פיזיקה המופעל על ידי בינה מלאכותית שיכול לגלות נוגדנים פוטנציאליים "מאפס" (כלומר, From scratch) בכלים חישוביים ולאחר מכן להציע מועמדים שעשויים לייצר תרופות יעילות. החברה היא ספין-אוף לטכנולוגיה שפותחה במכון היוקרתי EMBL באירופה ומנכ״ל החברה יעבור לישראל להקמת החברה בAION Labs.

פרסום

DenovAI שואפת לבנות פלטפורמת חישוב מהדור הבא של לעיצוב נוגדנים. בנוסף למימון, תמיכה וחונכות, AION Labs ושותפיה הפארמה יספקו ל-DenovAI מידע פרמצבטי להכשרת מודלים ופיתוח למידת מכונה מתקדמת.

נוגדנים טיפוליים הם תרופות מצילות חיים מבוססות ומוכחות. בחירת מועמד לתרופה מתוך מיליארדי רצפי נוגדנים פוטנציאליים היא מייגעת ויקרה, ובמקרים רבים אינה מצליחה לזהות נוגדנים פונקציונליים. DenovAI שואפת להתבסס על ההתקדמות האחרונה בחיזוי מבנה חלבון, אלגוריתמים של בינה מלאכותית (AI), טכניקות ביו-פיזיקה מולקולרית חישובית וזמינות מוגברת של מבני אנטיגן-נוגדנים שנקבעו בניסוי כדי ליצור פרדיגמה חדשה לגילוי נוגדנים מונעי בינה מלאכותית.

"אנחנו מפתחים מסגרת AI מקצה לקצה שיכולה לחזות רצפי נוגדנים ומבנים שנקשרים בזיקה ובבררנות גבוהים לכל אפיטופ נתון. ועם כיסוי בלתי מוגבל של שטח רצף. זה מעולם לא נעשה בעבר", אמר ד"ר קשיף סאדיק, מייסד ומנכ"ל DenovAI. "ראינו התקדמות גדולה בתחום הנוגדנים הטיפוליים, אבל התהליך של פיתוח תרופות חדשות הוא איטי להפליא, יקר מאוד ולא יעיל. בתמיכת מעבדות AION ושותפיה, אנו מקווים לפתח פתרון חדשני שישנה את כל התחום, ויחתוך את לוחות הזמנים של גילוי מחודשים לימים. השינוי הזה יכול להרחיב באופן דרמטי את היקף הטיפול בנוגדנים להרבה יותר מחלות".

את DenovAI יוביל כאמור ד"ר קאשיף סאדיק, מדען רב-תחומי שפעל לשילוב שיטות פיסיקה תיאורטית וחישובית עם בינה מלאכותית כדי להבין תהליכים כימיים וביולוגיים בממדים גבוהים. הוא מביא שפע של ניסיון מחקרי בביופיזיקה חישובית, כריכה מולקולרית, עיצוב חלבונים, וירולוגיה, אנזימולוגיה ומחשוב בעל ביצועים גבוהים בסימולציות של דינמיקה מולקולרית של כל האטומים (MD), הדמיות MD גרעיניות, קינטיקה של תגובה כימית, גישות ריאקציה-דיפוזיה. ושיטות למידה במכונה/עומק.

DenovAI מתכוונת להתבסס על טכנולוגיה, שהומצאה במשותף על ידי ד"ר קאשיף סאדיק במעבדה האירופית לביולוגיה מולקולרית (EMBL), אשר מורשה ל-DenovAI על ידי חברת הבת המסחרית בבעלותה המלאה של EMBL: EMBL Enterprise Management Technology Transfer GmbH (EMBLEM). EMBL היא המעבדה המובילה באירופה למדעי החיים עם 28 מדינות חברות, כולל ישראל, ויותר מ-110 קבוצות מחקר וצוותי שירות המכסים את הספקטרום של ביולוגיה מולקולרית בשישה אתרים באירופה. EMBL, בתמיכת EMBLEM, מתכוונת לפתח שיתוף פעולה נוסף עם DenovAI בהמשך הדרך.

"אנו מצפים לקשר פורה עם DenovAI בעידן המרגש הזה של גילוי טיפולי מונע בינה מלאכותית", אמר פרופ' ד"ר יאן קורבל, ראש מדעי הנתונים ב-EMBL.

DenovAI הוא הסטארט-אפ השני שהוקם על ידי AION Labs, שיוצרת צוותי סטארט-אפ בשלבים מוקדמים הרותמים את כוחה של בינה מלאכותית כדי לשנות את תהליך גילוי ופיתוח תרופות לשיפור בריאות האדם. החברה החדשה נוצרה באמצעות השקעה של חברות התרופות המובילות פייזר, AstraZeneca, Merck וטבע ובתמיכה צמודה של Amazon Web Services (AWS) וגיבוי כספי נוסף מרשות החדשנות הישראלית וקרן הביוטק הישראלית.

"בצומת שבין ביו-פיזיקה, ביוטכנולוגיה ובינה מלאכותית, ל-DenovAI יש פוטנציאל להניע חדשנות בגילוי תרופות, יחד עם המשאבים והניסיון של מעבדת AION. זו המטרה המשותפת שלנו", אמר מתי גיל, מנכ"ל AION Labs. "אנו נרגשים לעבוד עם ד"ר סאדיק בניסיון לפתור את אחת הבעיות הבריאותיות הקריטיות בעולם, תוך סיוע משמעותי ביצירת תרופות חדשות וסיוע ישיר לחולים הזקוקים להן".

פרסום

AION Labs, שנוסדה והושקה בסוף 2021, מקימה את הסטארט-אפים שלה באמצעות מודל חדשנות ייחודי המופעל על ידי BioMed X, מזהה אתגרי מו"פ גדולים בתעשייה ומבצעת חיפוש כישרונות עולמי עבור מדענים מובילים. AION Labs לאחר מכן מזמינה קבוצות נבחרות של מדענים וביולוגים חישוביים לשתף פעולה כדי לפתור את אתגר המחקר והעיצוב הספציפי, לפני בחירת צוות מייסד והקמתם להצלחה.

בספטמבר 2022, AION Labs הודיעה על הקמת הסטארט-אפ הראשון שלה, OMEC.AI, שיפתח פתרונות מונעי בינה מלאכותית לניתוח נתונים פרה-קליניים וזיהוי פערים ביעילות ובבטיחות כדי לשפר את ההסתברות להצלחתם של מועמדים לתרופות ניסויים קליניים.

אודות AION Labs:

AION Labs היא ברית ראשונה מסוגה של AstraZeneca, Merck, Pfizer, טבע, קרן הביוטק הישראלית ושירותי האינטרנט של אמזון (AWS), המופעלת על ידי BioMed X בתמיכת ממשלת ישראל שחברו יחד עם אחד משימה ברורה: ליצור ולאמץ טכנולוגיות AI חדשות פורצות דרך שישנו את תהליך הגילוי והפיתוח של תרופות על מנת לתרום לבריאות ולרווחה של העולם כולו.

AION Labs הוא מרכז מיזמים ייחודי שבו יזמים ומדענים מבריקים מתכנסים מרחבי העולם כדי לפתור את אתגרי המו"פ הגדולים ביותר בהנחיית שנים של ידע, נתונים וניסיון מצטברים בתחום הפארמה. המעבדה ממנפת את שפע הידע של שותפיה ומחשבה רב-תחומית חדשה עם כושר ההמצאה, הזריזות והכוח החדשני של אקו-סיסטם הסטארט-אפים בישראל, כדי לפתח חברות חזקות עם אסטרטגיות ברורות לטווח ארוך, שיסללו את הדרך לעתיד שירותי הבריאות. AION Labs מטפחת חדשנות מבפנים; תהליך יצירת המיזם הייחודי שלה מגשר על הפער בין מחקר אקדמי יוצא דופן בתחום הבינה המלאכותית לבין צורכי המו"פ הגדולים ביותר בגילוי ופיתוח של תרופות חדשות לטובת המטופלים

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים