3 דברים שמנהלים מבררים על המועמד בראיון עבודה.

הדברים שמראיינים לא יגידו לכם באופן ישיר ואתם חייבים להכיר כדי להגדיל את הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה.

בתקופות של מיתון, קשה יותר לאנשים למצוא עבודה. השוק חוזר והופך להיות "שוק של מעסיקים".

הכנה מוקדמת לראיון עבודה, לצד התנסות פרקטית בראיונות עשויה להגדיל את הסיכויים להתקבל לעבודה בעשרות מונים.

3 דברים שמנהלים מבררים על המועמד בראיון עבודה, טרם קבלת ההחלטה לקבל אותו:

פרסום
  1. מידת התאמה לארגון: מנהלים לרוב בוחנים, כמה מתאים המועמד לארגון, לצוות ולמנהל הישיר. ארגון הוא סביבה חברתית, אי אפשר להיות "זאב בודד" בארגון, חשוב למנהל בארגון לבחון האם המועמד מתאים לארגון מבחינת התרבות הארגונית שלו ומבחינת התאמה ישירה לצוות, וכמובן האם בסופו של יום יסתדר עם המנהל הישיר, לא רק מבחינה מקצועית, אלא גם מבחינת מבחינה חברתית.
  2. הכנה מוקדמת: הכנה מוקדמת הינה קריטית לפני ראיון עבודה. המנהלים המראיינים בודקים עד כמה המועמד התכונן לראיון מראש, כמה למד על החברה לפני שהגיע. שי אנג'ל סמנכ"ל כספים בכיר ומרצה במיזם הדיגיטלי "ללימוד פרקטיקה מבכירים במשק מספר:"
    אם הראיון הינו עבור משרה בחברה ציבורית, אפשר לקרוא את הדוחות הכספיים של החברה וללמוד הרבה על הענף והסביבה העסקית, על תחומי הפעילות של החברה, ואף על איומים וסיכונים. בנוסף, אפשר ללמוד מהדוחות הכספיים על המנהלים בחברה וניסיונם המקצועי, אפשר להשלים את הבדיקה באמצעות הלינקאדין שרשת חברתית זו מאפשרת ללמוד בצורה מפורטת יותר על האנשים בחברה מבחינת ניסיונם ותפקידם בחברה. גם בדיקות על חברה שאינה ציבורית אפשר לבצע במסגרת מודיעין תחרותי ממקורות גלויים". בנוסף, המנהלים בוחנים האם יש למועמד שאלות טובות והאם יודע להבדיל בין עיקר וטפל.
  3. הערכת מידת רצון המועמד להתקבל לארגון ומהימנות: האמרה: "בראיון עבודה יש לתת את נאום חייך" נכונה. מנהל מראיין בוחן כמה המועמד רוצה להתקבל לתפקיד ולבוא לתפקיד מתוך הזדהות, האם המועמד מהימן ואמין, וכן האם מגיע לארגון בשביל להתפתח.

תנו להתפרנס בכבוד,

אמיתי סבג מנכ"ל מרכז אחים בבני ברק – חלל עבודה ומשרדים משותפים- ומנהל קהילת בעלי עסקים עצמאיים במגזר החרדי מספר:
"מועמדים לעבודה חייבים להבין את הצד השני, במיוחד בעסק קטן, המשמעות של גיוס עובד בעסק קטן חשובה מאד ולעיתים אף יותר מגיוס עובד לארגון גדול. עלות פרסום מודעת גיוס לעסק קטן היא משמעותית ועשויה להגיע למאות או אלפי שקלים, הכשרת עובד בעסק קטן נעשית לרוב על ידי בעל העסק עצמו וכן אם ימצא שהעובד אינו מתאים ו/או העובד יעזוב אחרי תקופה ויפתח עסק מתחרה לבעל העסק שגייס אותו, ימצא את עצמו במצב לא מיטבי ויצטרך להתחיל את כל תהליך הגיוס מחדש, לכן בעל העסק בוחן בקפידה כל מועמד טרם קבלתו לעבודה".


פנינה קרן שכיהנה כסמנכ"לית משאבי אנוש באוניברסיטת בן גוריון ובבנק ישראל, מרצה במיזם הדיגיטלי "ללימוד פרקטיקות ניהוליות, אירגוניות" ומומחית לפיתוח יכולות ההון האנושי וליצירת אימפקט ארגוני מציעה למועמדים בנוסף: "לבחון אתרים כמו glassdoor שבהם מעלים מידע וחוות דעת על מקומות עבודה, עובדים שעזבו מקומות עבודה וכן גם לשים לב גם לרושם הראשוני שיוצרים, להצגה העצמית הראשונית ולשפת הגוף של המועמד והמראיין בראיון עבודה. יש מרכיב חשוב מאד לתקשורת הלא מילולית. ובנוסף, להתכונן מראש לשאלות נפוצות שעשויות לעלות בראיון, וככל האפשר להתכונן באמצעות ביצוע סימולציות ועוד".

 

.

 

פרסום

כותבת מאמר הדעה,

עו"ד שרון הר זהב,

מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקה ניהולית, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי.
מקבוצת אל הנכס

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים