תלמידי מגמת מכטרוניקה בדרכא דאלית אל כרמל, זכו בתחרות הלאומית לרובוטיקה בפיתוח המצאות חדשניות:

רובוט אשר אוסף משקולות בחדר כושר, רובוט  המבצע סטריליזציה  לכלי ניתוח  ומתקן לדחיסת פחיות

7 תלמידים ממגמת מכטרוניקה, מתיכון דרכא דאלית אל כרמל, זכו במקום הראשון והשני בתחרות הלאומית לרובוטיקה בשירות האדם והחברה אשר מדדה יצירתיות, בקיאות וכישרון

 

 

פרסום

200 תלמידים מכל רחבי הארץ השתתפו אתמול בתחרות הארצית לרובוטיקה בשירות האדם והחברה על שם אברהם בוקאי.  בין התיכונים המשתתפים, ניתן היה למצוא את תיכון דרכא דאלית אל כרמל ו- 7 תלמידים ממגמת המכטרוניקה.  התלמידים זכו במקום הראשון בקריטריון תכן הנדסי, ובמקום השני בקריטריון: פוסטר הנדסי בפיתוח המצאות חדשניות כגון: רובוט אשר אוסף משקולות בחדר כושר, רובוט  המבצע סטריליזציה  לכלי ניתוח  ומתקן לדחיסת פחיות. כמו כן, התלמידים זכו במקום השני בתחרות האולימפידע.

תלמידי דרכא דאלית אל כרמל זכו במקום הראשון בקטגוריית תכן ההנדסי עם המצאת רובוט אשר אוסף את משקולות המתאמנים בחדר הכושר, מקל על המתאמנים וכתוצאה מכך, מסייע במניעת פציעות. המצאה נוספת הייתה מתקן לדחיסת פחיות,  המקל על תהליך מחזור הפחיות.

בקריטריון – פוסטר הנדסי אשר היווה תמצית לפרויקט הנדסי וכלל הצעה לתכן רובוטי , תלמידי דרכא דאלית אל כרמל, זכו במקום השני. הרעיון לפיתוח היה רובוט  המבצע סטריליזציה  לכלי ניתוח ובכך מקל על עובדי הסיעוד בחדרי הניתוח.

בתחרות האולימפידע-  תחרות שבוחנת את רמת הידע התיאורטי הנלמד במגמת המכטרוניקה בנושאים  מתחומי הבקרה, חשמל, מערכות מכניות, סרטוט הנדסי, לוגיקה ועוד..  זכו תלמידי דרכא דאלית אל כרמל במקום בשני.

הרעיונות לפיתוחים שזכו, צצו במהלך חיפוש פתרונות , אחר בעיות וקשיים המלווים  את התלמידים, חבריהם ובני המשפחה. התלמידים במגמה למדו כיצד יצירתיות וחשיבה מקורית תוך שימוש בכלים טכנולוגיים, מביאים לפתרונות חדשניים ויצירתיים.

הרעיון לפיתוח רובוט המבצע סטריליזציה  לכלי ניתוח החל מטיוטה של תלמידת המגמה, התלמידה חקרה את הנושא ומצאה שישנו עומס אדיר על עובדי הסיעוד המארגנים את חדרי הניתוח לנתיחה. במסגרת המגמה, התלמידה שיתפה במותו הטראגי של בן משפחתה שנגרם כתוצאה מזיהום בחדר הניתוח. התלמידה סיפרה, כי בעקבות העומס שפקד את עובדי הסיעוד בחדר הניתוח הן שכחו לחטא את כלי הניתוח ובן משפחתה נהרג כתוצאה מזיהום.

פרסום

חמודי ענבר, מהנדס מכונות במקצועו המרכז את מגמת המכטרוניקה בתיכון דרכא דאלית אל כרמל ובעל עסק לפיתוח שנקרא "סמארט סול" לפתרונות הנדסיים ופיתוח פטנטים מעולם הנדסת המכונות והנדסת התוכנה מספר: "אני מאמין שכל אדם צריך להשפיע ולכל אדם יש את היכולת להשפיע.  אני פוגש הרבה אנשים ששואלים אותי למה אני בוחר להיות מורה בבית ספר וזה תמיד מעלה בי את הסיבה שאני נמצא בחינוך. המטרה הראשונה שלי היא חינוך, אני מאמין שאדם צריך לאהוב אדם. השנייה, להוכיח לתלמידים שהכול אפשרי, אם תרצו אתם תצליחו בדיוק כמו שאני מצליח לשלב בין הנדסה לחינוך.."

 

תיכון דרכא דאלית אל כרמל מציע לתלמידים לימודי מכטרוניקה המשלבים את מקצועות הנדסת המכונות/ מערכות לצד לימודי אלקטרוניקה, בקרה, טכנולוגיות מובילות, חדשנות ואוטומציה של תהליכים, כל זאת,  תוך שילוב של ידע, חומר תיאורטי ויצירתיות.  המגמה כוללת 10 יחידות לימוד בבקרת מכונות, פרויקט מכטרוניקה ולימודי בקרה, תכן הנדסי, לוגיקה, סרטוט ידני, מידול בעזרת מחשב, מעבדת רובוטיקה, חוזק חומרים ועוד..  במסגרת המגמה מבצעים מידול בתלת ממד ועושים שימוש בתכנת   SolidWorks –  תוכנת תכנון, מידול ועיצוב חלקים בתלת ממד, מבצעים שימוש בטכנולוגית הדפסה בתלת ממד לצורך יצור חלקי אבטיפוס ולצורך תכנות הרובוט לומדים במעבדת הרובוטיקה  את התכנות:  NXT mindstorm ו- Labview

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חוק פסולת אלקטרונית עובר לשלב הבא -האיסוף והטיפול בפסולת אלקטרונית וחשמלית ...

13 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

הועידה הבינלאומית לכלי טיס בלתי מאויישים, תיפתח ב-30 ביוני בירושלים

29 במאי 2024

דאסו סיסטמס בתערוכת האנובר: תהליכי ייצור גמישים באמצעות חוויות תאום וירטואל...

10 באפריל 2024

תכונות התמנון לפיתוח רובוט לעבודות מיוחדות.

6 במרץ 2024

חוק פסולת אלקטרונית עובר לשלב הבא -האיסוף והטיפול בפסולת אלקטרונית וחשמלית ...

13 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

הועידה הבינלאומית לכלי טיס בלתי מאויישים, תיפתח ב-30 ביוני בירושלים

29 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים