רפאל ורד-בינת במיזם חדש בצפון להכשרת חיילים משוחררים לטכנולוגיות בינה מלאכותית

עשרות בוגרי שירות צבאי בצפון יוכשרו בתוך שנה ללא עלות, ובסופה העסקה בחברות בינת ורפאל 

חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ, בשיתוף בינת תקשורת מקבוצת "רד-בינת" חתמו אתמול (ג') על הסכם שיתוף פעולה להקמת מיזם חינוכי-תעסוקתי בצפון בו עשרות צעירים מהצפון יעברו הכשרה לעבודה עם טכנולוגיות בינה מלאכותית וביג דאטה.

במסגרת המיזם – בהובלת חברת Kaleidoo מבית בינת תקשורת, המתמחה בעולמות ה-AI וה-BIG DATA – יתקיים קורס הכשרה מקיף ואינטנסיבי בן 12 חודשים שיכשיר את בוגריו לעסוק בעולמות הבינה המלאכותית. קהל היעד של המיזם הינו מגוון והוא כולל חיילים משוחררים המעוניינים בהכשרה רחבה, מקיפה ומעשית שבסופה יוכלו להשתלב בהייטק. המיזם יפתח את שעריו גם למועמדים שאינם בעלי רקע הנדסי ובעלי מובהקות למסלול אקדמאי ויאפשר להם הזדמנות להתקדמות אישית ומקצועית עם מלגת קיום והתחייבות להעסקה בחברת Kaleidoo מבית בינת ורפאל.

מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית יוכלו להגיש קורות חיים כאן.

פרסום

המיזם ייצא לפועל בפארק בר לב בגליל הנגיש לתחבורה ציבורית, שם ממוקם גם מרכז הפיתוח של חברת Kaleidoo זאת במטרה לספק פתרונות ייחודיים המשלבים בין הפלטפורמות, הכלים והיישומים בתחומי ה- AI & Big Data, שאת חלקם מציעות היצרניות המובילות בעולם איתם מתקיים שיתופי פעולה, חלקם מגיעים מסטארט-אפים וחלקם מפותחים בבית התוכנה החדש.

רפאל ובינת מקימות את המיזם מתוך אחריותן לקידום הפריפריה בתעשיית ההיי-טק ולטובת יצירת מקומות תעסוקה מגוונים ובמטרה לייצר עתודה של מנהיגות כלכלית-חברתית וטכנולוגית. המיזם יאפשר שוויון הזדמנויות בתעסוקה עבור תושבי הצפון, קידום החוסן החברתי-כלכלי תוך הקניית מקצוע מבוקש ויוקרתי.

יהודה זיסאפל, יו"ר קבוצת רד-בינת: "היוזמה שלנו נועדה לתת מענה לשלושה אתגרים מרכזיים עמם מתמודד המשק הישראלי בימים אלה: מחסור בעובדים בתחום ההייטק במיוחד במקצועות המיוחדים והמובילים כדוגמת AI וביג דאטה, שמירה על יתרון בטחוני-טכנולוגי כפי שבא לידי ביטוי במבצע שומר החומות והצורך הבוער לסגור את הפער הדיגיטלי בין הפריפרייה והמרכז. הפרויקט הזה מגייס את החברות המובילות במשק לצד תמיכה של מוסדות המדינה כדי לסגור את המעגל – מהכשרה ועד לתעסוקה, במטרה להבטיח את עתידן של משפחות בפריפריה הגיאוגרפית של מדינת ישראל". 

יואב הר-אבן, מנכ"ל רפאל, בירך על המיזם: "רפאל כחברה צפונית נהנית במשך עשרות שנים מכח האדם האיכותי שנמצא בצפון. יחד עם זאת אנו גם ערים לפערים בהכשרות וכן בהיצע המשרות באיזור, בעיקר בעולמות הטכנולוגיה. אני צופה שהמיזם ירחיב את כמות המשרות הטכנולוגיות בצפון, ויסייע בהשארת תושבים בצפון. רפאל רואה במהלך זה חלק בלתי נפרד מפעילותה למען הביטחון הלאומי של ישראל".

אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת: "כאחת החברות הוותיקות בהייטק הישראלי, אנו רואים חשיבות עליונה בהובלת פרויקטים בעלי משמעות כלכלית וחברתית לטובת הכלל. אנו ניגשים לפרויקט זה לאחר הצלחתו של פרויקט קמטק בעיר ערד במסגרתו הוכשרו מועמדים מהפריפריה למקצועות טכנולוגיים ובוגרי המסלול עובדים כיום בחברות קבוצת רד בינת. הכשרה מקצועית וניסיון מקצועי הם עמודי התווך של התפתחות ומוביליות חברתית. המיזם הנוכחי משלב את שניהם ואנו מקווים שבעתיד נוכל להרחיב אותו ולהבטיח את עתידן של כמה שיותר משפחות מהפריפריה הגיאוגרפית של מדינת ישראל".

יודי בר און, מנכ"ל Kaleidoo מקבוצת בינת: "אנחנו מביאים היום בשורה גדולה לתושבי הצפון ולתעשיות ההייטק בפרט. מדובר בשילוב יחודי של רפאל ובינת, להכשרת והעצמת ההון האנושי בצפון בטכנולוגיות ה- AI והביג דאטה, שהינם מהתחומים המתפתחים והמבוקשים בארץ. מדובר במיזם חסר תקדים הכולל, מחוייבות להעסקת בוגרי הקורס בסיומו. אני מאמין, שמיזם מסוג זה והבאים אחריו, יאפשר לקדם ולפתח את הפריפריה בתחומי ההייטק ובכך ולהגדיל הן את ההיצע והן את הביקוש למשרות בצפון".

 

פרסום

אודות Kaleidoo 

Kaleidoo מבית בינת, אשר פועלת בשיתופי פעולה עם החברות המובילות בעולם, ביניהן: Google, Dell, Cisco, Oracle, Intel, Nvidia, Microsoft ועוד, מתמחה ביצירת פתרונות מקצה לקצה ובפיתוח מוצרים מתקדמים מבוססי AI & Big Data, אשר מתאימים לחברות וארגונים שרוצים למקסם את ערך הנתונים שלהם באמצעות כלים טכנולוגים ואלגוריתמיקה מתקדמת.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים