רגע לפני ראיון עבודה, עצרו! מה אפשר ללמוד על חשיבה יצירתית ומקוריות ממנהיגים צבאיים ואנשי מודיעין?

בתחבולות תעשה לך מלחמה,

בתנאים של לחץ וחוסר ודאות חשיבה יצירתית ומקוריות עשויות לשנות את המאזן המלחמתי ומכריעות מלחמות, אם כך, מה עובדים ומנהלים יכולים ללמוד מכך ליישום בעולם העבודה ולהובלה להצלחה של חברה עסקית מסחרית בסביבה תחרותית, בתנאי אי ודאות ובשוק משתנה? ומדוע דווקא רכישת מיומנויות אלו מגדילה בעשרות מונים את סיכויי הקבלה בראיונות עבודה?

אט אט שוק העבודה משנה את פניו, מעסיקים מסתכלים ומחפשים עובדים בעלי מיומנויות אשר יכולים להסתגל בקלות לשוק המשתנה בסביבה תחרותית.

מקוריות שעולה בקנה אחד עם חדשנות וחשיבה יצירתית הינן מיומנויות חיוניות בעולם העבודה המשתנה.

פרסום

מה אפשר לעשות בכדי לסגל מיומנויות אלה?

להיות סקרנים, לחשוב "מחוץ לקופסא", להיפתח לרעיונות חדשים, לשמור על גמישות מחשבתית ולא להיצמד למובן מאליו, להעז, להימנע מהנחות קדומות ועוד.

ובכמה דוגמאות,

גדעון בן יואש גילה מקוריות רבה. מצבה הביטחוני והצבאי של המדינה היה גרוע בימי השופטים, עם ישראל היה נתון זה שבע שנים, לשלטון הכנענים. גדעון הצליח להקים צבא של 32000 איש, אך על פי פקודת האלוקים, הקטין גדעון את הצבא, בשני שלבים, ל-300 איש באמצעות מבחן אמוני, זה היה ונשאר רעיון מקורי בתולדות מלחמות העולם, לעשות מבחן אמוני ולצאת לקרב עם קומץ חיילים שעמדו בו! גדעון חילק אותם לשלש קבוצות של 100, וצייד כל חייל בכד ריק, לפיד ושופר. הרעיון המקורי שלו, אולי לראשונה בתולדות המלחמות, פעל כך: שלושת הגדודים יצאו לקרב, מכיוונים שונים, בחצות הלילה. הם הדליקו לפידים, היכו בכדים, תקעו בשופרות, הדהימו את הכנענים- וניצחו! כך גילה גדעון שיטת התקפה מקורית, המדהימה את האויב ומאפשרת למעטים לנצח רבים.

"הצבא צועד על קיבתו",

נפוליאון בונפרטה היה אף הוא מנהיג צבאי גאוני. יחודו התבטא בין היתר לא רק בשיטות הלחימה, אלא גם בדאגה לבריאות חיילי הצבא הצרפתי. הוא ראה איך סובלים אלפי חיילים מבשר מעושן לא טרי, ופשוט מאבדים את כושר הלחימה. כדי לשמור על הכושר והמורל של החיילים, המציא נפוליאון לפני כ-220 שנה, את קופסת השימורים. הטבחים שלו הכניסו בשר ומוצרי מזון אחרים לקופסאות סגורות היטב, הרמטי אם אפשר. החיילים אכלו, שבעו ונשארו עם קיבה בריאה, כשירים לקרב. לכאורה רעיון פשוט. אבל איש לפני נפוליאון לא חשב על המצאה מקורית זו, המלווה את כל העולם מאז ועד היום.

האיש שלא היה,

אנחנו קופצים קדימה בזמן . 1943, שיאה של מלחמת העולם השנייה. צבא בעלות הברית עומד לפלוש לאיטליה דרך סיציליה, ומשם להתקיף את גרמניה. הצבא הגרמני קורא את המפה ומבין, שההתקפה תבוא משם. הגרמנים נערכים לקרב הגנה כדי להדוף את האויב למים. במרתף בלונדון, "שוברים את הראש" כמה אנשי מודיעין: איך להטעות את האויב? פתאום הם הוגים רעיון מקורי ראשון ויחיד במינו: הם ישכנעו את הגרמנים, שההתקפה תהיה על אי מרוחק, ולא על סיציליה. איך עושים זאת? ממציאים אדם! הם מאתרים גופה של נווד, מקפיאים אותה במקרר, ומכינים שני מסמכים מזויפים. אחד מהם בחתימת מפקד צבאי בכיר של בעלות הברית המדווח לעמיתו, כאילו בדרך אגב, שהוחלט להתקיף את סרדיניה. כדי שהכל יהיה אותנטי, הופכים את המת לקצין, נותנים לנווד המת שם ומסמכי זהות מזויפים, מלבישים אותו במדי קרב, מכניסים לכיסו מסמכים "אמיתיים", ובהם מכתב שקיבל כביכול מאהובתו, שובלים של כרטיסים להצגה שכביכול הלך אליה בלילה קודם, וכן הלאה. ראש הממשלה צ'רצ'יל מאשר את התכנית. מכניסים את החייל, האיש שלא היה, לגליל מתכת השומר על טריות הגופה, ושולחים אותו בצוללת הפולטת אותו סמוך לחוף ספרד. הרושם שנוצר הוא שמטוס קטן התרסק סמוך לחוף והגופה נפלטה. השגריר הבריטי דורש בכל תוקף להחזיר את "גופת הקצין". הספרדים, בעלי ברית שקטים של הגרמנים, מגלים את הגופה, קוראים את המסמכים ושולחים אותם לגרמנים. מנהיגי הנאצים, כולל היטלר ועוזריו, קונים את הסיפור המזויף ושולחים כוחות צבא גדולים לסרדיניה. לשם כך מקטינים את ההגנה על סיציליה. ב-10 ביולי פולש לשם צבא בעלות הברית, כובש את סיציליה ומסתער משם עם איטליה ורומא, ועד לדרום גרמניה. רבבות חיילים חייבים את חייהם לזיוף הענק וחסר התקדים הזה, לאיש שלא היה, הקבור עד היום בשמו המזויף "מייג'ור מרטין", בבית קברות ליד החוף.

נשים לב, שחלק מבעלי הרעיונות המקוריים שתוארו כאן לא בהכרח היו אנשי מקצוע בתחום שגילו. גדעון היה חקלאי ולא איש צבא, נפוליאון היה מנהיג צבאי גדול, אבל לא שף ומנהל מטבחים, הוצאה לפועל של מבצע מבריק של האיש שלא היה– לא היה דומה לו, אבל דווקא העובדה שפיתחו רעיון או שיטה בתחום שאינו "שלהם" אפשר להם למצוא או לפתח רעיון חדש בתחום שלא התמחו בו, כי לא היו כבולים לשיטות הקיימות.

כמה שווה למנהלי משאבי אנוש בארגון לקבל לעבודה עובדים יצירתיים ומקוריים?

לא בכדי, כיום מעסיקים שמים דגש גדול על קליטת עובדים בעלי מיומנויות נדרשות לעולם העבודה והשאלה המתבקשת הינה: האם במבחן התוצאה כדאי לקלוט יותר עובדים מקוריים ויצירתיים בכדי להוביל את החברה לרווחיות ולהגשמת מטרות הארגון בתנאי אי ודאות ובשוק תחרותי?

פרסום

התשובה לכך, ככל הנראה, חיובית.

 

כותבת מאמר הדעה,

עו"ד שרון הר זהב,

מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקה ניהולית, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי
מקבוצת אל הנכס

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים