קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

משדה הקרב לשולחן העבודה-

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

כבר עברו מספר חודשים מהשבת השחורה, ששינתה את חיי משפחות רבות ואת פני החברה הישראלית כולה.

ההשלכות שנגרמו כתוצאה מאותו יום, לצד כדור השלג והסחרור המתמשך שנקלענו אליו, משפיעות ומטלטלות גם את המשק הישראלי, ומעסיקים רבים וגם עובדים, מעידים שהם שרויים במשבר שסופו עדיין לא נראה באופק, והם נמצאים בתנאי אי ודאות.

פרסום

ההשפעה ארוכת הטווח של המלחמה נראית לא רק בגזרה הביטחונית, אלא גם בגזרה העסקית.

עסקים קטנים רבים במשק, לצד ארגונים גדולים ובינוניים, על כלל עובדיהם, חווים את המלחמה גם מבחינה אישית, עסקית ומקצועית.

עובדים שמגויסים למילואים, בני זוג של העובדים שצריכים לשמור על מקום עבודתם ולתחזק את התא המשפחתי, לחצים כלכליים, עומסים גדולים של עבודה על שאר חברי הצוות, ארגונים שעובדים במתכונת חלקית, שמובילה לפגיעה בהכנסות, זאת ועוד מובילים לכך שלא תמיד עומדים בעומס.

בזמן מלחמה מעסיקים רבים הולכים "בין הטיפות", ואינם מודעים לזכויותיהם וחובותיהם כלפי העובדים לפי חוק, וכתוצאה מכך אינם יודעים מה מותר, מה אסור וכיצד להתנהל.

בין היתר עולות שאלות טכניות נפוצות כמו, איך מוציאים עובד לחל"ת? מה קורה במקרה שעובד נעדר מהעבודה כי הילדים נשארו בבית ואין לימודים? האם מותר לפטר עובד שגויס בצו 8? האם חובה לאשר לעובד עבודה מרחוק?  האם קיימים החזרים כספיים מהמדינה ובאיזה תנאים? האם ניתן לסגור את מקום העבודה, ללא התרעה לעובד? סוגיות בנושא רילוקיישן  ועוד.

נושא מאתגר לא פחות, הינו קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה, שכן קיימות מורכבויות ורגישויות רבות סביב  חזרתם לעבודה של אנשי המילואים.

פנינה קרן שכיהנה כסמנכ"לית משאבי אנוש באוניברסיטת בן גוריון ובבנק ישראל, מרצה במיזם הדיגיטלי ללימוד פרקטיקות ניהוליות, ארגוניות ומיומנויות ניהול, ויועצת לתהליכי גיוס להנהלה בכירה מספרת:  "אחד האתגרים הגדולים שעומד בפני מנהלים, הינו קליטה חלקה של העובד המגויס למילואים בחזרה לעבודה, והחזרתו לשגרה. מחד, מצפים לשובו של העובד ולעמידתו בתפוקות המצופות והורדת העומס עקב היעדרותו, ומאידך לעובד קשה לחזור לשגרה מכל מיני בחינות, חלקן נפשיות.
החזרה לשיגרה מהווה אתגר לשני הצדדים, העובד הארגון. נדבך נוסף הינו החזרה למשפחה."

לכל מטבע  יש שני צדדים,

פנינה ממשיכה ומספרת: "המלחמה נתפסת כמלחמה על הבית ומאוד משמעותית, מי שנלחם חש תחושת משמעות גדולה ושליחות , תחושת חזרה לשגרה גורמת לריקנות ומעבר מעשיה משמעותית לעשיה שגרתית.

עם החזרה לעבודה, יתכן שמעסיקים יאלצו להתמודד עם מנעד רחב של תגובות אפשריות של העובד, לרבות קשיי ריכוז, עייפות, התנתקות ,שקיעה במחשבות, חוסר בטחון כי יש מחליף ,תחושת אי מסוגלות, חשיבה מחודשת על החיים, ואיתן צריך להתמודד.

ולכן מעסיקים צריכים להצטייד בארגז כלים, שילווה באמצעות פעולות סדורות ומובנות את חזרתו של העובד, באופן שייתן מענה לצרכים העולים ולרגישויות הנלוות.

הפעולות אמורות לכלול, תאום ציפיות בין העובד למעביד, לו"ז מוגדר, הקשבה אקטיבית ועוד, תוך כדי שמירה על רגישות והכלה.

בנוסף, רצוי להכין תכנית סדורה לסיוע ולליווי משפחות המילואימניקים, לאורך כל הדרך ,גם לאחר חזרתו.

חייבים להבין שגם המשפחה עוברת תקופה קשה ביותר, בהיבטים של: גידול הילדים, תחזוקת הבית וכדומה, בצד  לחץ וחרדה לשלומם של המגויסים

חשוב להבין שמקום העבודה נמדד בשעות אלה באופן הליווי, התמיכה, המסירות והכוונה לעזור, והפעולות שיעשו היום, יזכרו בהמשך לעוד שנים רבות."

פרסום

לסיכום, לכל מטבע יש שני צדדים, חשוב להבין שבזמן מלחמה, גם העובדים וגם המעסיקים נפגעים, בענפים מסוימים, יש פחות עסקאות, לקוחות קונים פחות, עסקים מפרסמים לרוב בכדי להביע סולידריות, עובדים רבים יצאו להילחם בחזית, והורים לילדים שנשארו בעורף צריכים לנהל גם את התא המשפחתי ולטפל בילדים גם בזמנים שהמסגרת החינוכית אינה פועלת או פועלת באופן חלקי. בכל התרחישים העבודה אינה פרודוקטיבית באותה מידה.

יחד עם זאת, כמו שראינו בחודשים האחרונים, בחוסנה של החברה הישראלית, לא מוטל ספק, ועם קבלת הכלים הנכונים, אפשר לצלוח גם את המשברים הגדולים ביותר.

עו"ד שרון הר זהב,

מפתחת ספריית תכנים דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקה ניהולית, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, לפיתוח עובדים ומנהלים, התכנים מועברים על ידי מנהלים ובעלי תפקידים בכירים במשק הישראלי.
מקבוצת אל הנכס

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

 

אין במאמר זה משום יעוץ משפטי
לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים