קבוצת ניאופרם משקיעה בחברת הסטרטאפ LessTests אשר פיתחה תוכנה לאיגום בדיקות קורונה בהתבסס על שימוש באלגוריתים ייחודי

קבוצת ניאופרם משקיעה בחברת הסטרטאפ LessTests אשר פיתחה תוכנה לאיגום בדיקות קורונה בהתבסס על שימוש באלגוריתים ייחודי

הפיתוח של החברה מאפשר הכפלת כמות הבדיקות המבוצעות בכל מעבדה מה שיסייע בפתיחת המשק ובהשגת יציבות כלכלית.

המשימה של חברת LessTests, שייסדו רות פולצ'ק וצביקה וגמן, הינה הכפלת יכולת הבדיקה של מעבדות מולקולריות בדגש על בדיקות SARS-CoV-2 והפיכתן לזמינות עבור כל אדם בעולם. בכך לפעול להגשמת החזון של החברה להביא לשגרת חיים נורמלית חדשה, חזרה לשיגרה ויכולת ממשית לאפשר את פתיחת המשק שתוביל לחזרה ליציבות כלכלית וצמיחה. מטרת החברה להחזיר את איכות החיים בעולם תוך העלאת כמות הבדיקות באופן דרמטי תוך שימוש בכלי תכנה.

 

פרסום

חבילת מוצרי התוכנה של החברה יכולים להתממשק בקלות ומהירות, לכל מעבדה מולקולרית ולציוד האוטומציה, מערכות המידע, ופרוטוקולי הבדיקה הקיימים בה כיום, לא רק SARS-CoV-2 . בלב מוצר התכנה נמצא אלגוריתם הפולינג המתקדם והחזק מסוגו בעולם כיום, המאפשר באופן אפקטיבי בדיקה של עד 15 דגימות בשימוש בערכת בדיקה בודדת. כמו כן, בשונה משיטות פולינג אחרות, יש לחברת LessTests יכולת להפעיל בצורה יעילה את הפתרון שלה גם באחוזי נשאות גבוהים באופן משמעותי משיטות אחרות. השיטה נבדקה כבר בהצלחה מרובה ותוקפה ב 8% נשאות. המשמעויות והערך הנובעים מיכולת זו בשילוב עם כלי התכנה המתקדמים אותם מציעה החברה, משפרים בסידרי גודל משמעותיים כמעט כל פרמטר מדיד של תפעול, יעול וחיסכון, וערך פיננסי במעבדות והגופים המתפעלים אותן.

 

החברה קיבלה אישור רגולטורי ממשרד הבריאות הישראלי לפעול בכל מעבדה מולקולרית במדינת ישראל. השיטה תוקפה במעבדה המרכזית של משרד הבריאות בתל השומר כבר בחודש יולי השנה. חברת LessTests נבחרה להטמיע את הפתרון שלה בישראל כחלק מפרויקט לאומי בהובלת משרד הבריאות, בקופת חולים מאוחדת. כמו כן החברה פעילה בהודו, ארה״ב, מזרח אסיה, ואירופה כחלק מהתרחבות בינלאומית מסיבית. בישראל תפיץ את הפתרון של חברת LessTests חברת אלדן ציוד אלקטרוני, מקבוצת ניאופרם.

 

רות פולצ'ק, מנכ"ל ומייסדת-שותפה: "אנו גאים שקבוצת ניאופרם, מהמובילות בישראל בתחומי הבריאות, בחרה להשקיע בנו ובפלטפורמה שלנו. לניאופרם מוניטין מוכח, של כ 80 שנים, של הצלחות במחקר, פיתוח, ייצור, שיווק, מכירה והפצה של מגוון מוצרים ושירותים חדשניים בתחום הבריאות, במעל ל-60 מדינות ברחבי העולם. אין לנו ספק שהניסיון בעבודה בכל תחומי הבריאות, הבנה מעמיקה של השוק וצרכי הלקוחות, הקשרים המקצועיים עם מקבלי ההחלטות, הנוכחות הבינלאומית, יכולות שיווק, מכירה הפצה ולוגיסטיקה מהמתקדמות בשוק יוכלו לעזור לנו לבסס את פעילותינו בארץ ובעולם."

 

את ההשקעה של קבוצת ניאופרם בחברה הוביל רן פורר, סמנכ"ל פיתוח עסקים בקבוצה. לדברי פורר: "כקבוצה הפועלת לשיפור הבריאות ואיכות החיים של אנשים ברחבי העולם אנו רואים בהשקעה ב LessTests הזדמנות להיות חלק מפתרון כולל לוירוס הקורונה על כל השלכותיו על ידי איגום בדיקות קורונה. אנו שמחים על ההזדמנות לעבוד עם LessTests, ולהשתתף במאמץ של הקטנת אחוזי התחלואה והחזרת תושבי ישראל לשגרת חיים נורמלית חדשה, שתביא להחזרת המשק לפעולה וייצוב הכלכלה.

 

המוצר שהחברה פיתחה הינו חדשני ופורץ דרך. מדובר בפתרון המבוסס על אלגוריתמים מתמטיים חדישים שבבסיסם מחקר מדעי, הנדסה וניסיון בשטח מאוניברסיטאות ומעבדות מולקולריות מובילות בארץ וברחבי העולם. המוצר יכול להגדיל את יעילות הבדיקה COVID-19 עד פי 15 בהשוואה לבדיקות נפרדות בודדות.

 

כמו כן, אנו מאמינים לא רק בטכנולוגיה שפיתחה החברה אלא גם באנשים שמאחוריה. צוות החברה מורכב מיזמים מנוסים בתחום הטכנולוגיה, ומצוות של מפתחים, וחוקרים בכירים בתחומי האלגוריתמים, מתמטיקה והביולוגיה. מדבור בצוות של חוקרים, יזמים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, המביאים לשוק פתרון חדשני ומקורי המבוסס על מחקר מדעי עמוק.

 

פרסום

רן פורר, סמנכ"ל פיתוח עסקים בניאופרם, אחראי בקבוצה על איתור השקעות, וכן פיתוחים טכנולוגיים חדשניים בתחום הרפואה. רן נמצא בקשר שוטף עם חוקרים ומוסדות מחקר מובילים בישראל ובעולם לצד חברות סטארט אפ וחברות מבוססות יותר. רן, הינו בעל תואר מוסמך במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, ומוסמך בניהול מאוניברסיטת סטנפורד (קליפורניה, ארה"ב). עם השלמת העסקה רן הצטרף לדירקטוריון LessTests, במטרה לסייע בביסוס המוצר בשוק הרחב ולעזור לחברה לעבור לצמיחה מואצת. רן מכהן, בין היתר, כחבר דירקטוריון בקבוצת "בזק" – החברה הישראלית לתקשורת.

 

אודות LessTests:

LessTests היא חברת תוכנה שהוקמה בחודש מרץ 2020 על ידי היזמים הסדרתיים רות פולצ'ק וצביקה וגמן. צוות החברה מונה מדענים, מתמטיקאים, ביולוגים ואנשי תכנה המשלבים יכולות מולטידיסיפלינריות לפתרון פורץ דרך.

 

אודות קבוצת ניאופרם:

קבוצת ניאופרם הינה מהמובילות בישראל בתחום הבריאות. החברה פועלת לשיפור איכות חייהם של אנשים ברחבי העולם, ובעיקר בישראל באמצעות מחקר ופיתוח, ייצור, שיווק ומכירות והפצה של מגוון רחב של מוצרים, טכנולוגיות ושירותים מתקדמים. הקבוצה פעילה בתחומי תרופות מרשם וללא מרשם, שירותי בריאות, הכנות רוקחיות, מוצרי צריכה, מכשור וציוד רפואי ומדעי.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

הועידה הבינלאומית לכלי טיס בלתי מאויישים, תיפתח ב-30 ביוני בירושלים

29 במאי 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

הועידה הבינלאומית לכלי טיס בלתי מאויישים, תיפתח ב-30 ביוני בירושלים

29 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים