צו הקפאת הליכים לתעשיות מתכת: "המפעל מצוי באזור מוכה אבטלה"

החברה, הפועלת במושב שתולה ומעסיקה כ–100 עובדים, מצויה בחובות של 35–40 מיליון שקל ותיכנס לתקופת הבראה עד תחילת פברואר ■ עד אז לא ניתן יהיה לקיים הליכים נגד החברה ■ הנהלת החברה מנהלת מגעים למכירתה

בית המשפט המחוזי בחיפה הורה ביום חמישי שעבר על צו הקפאת הליכים למשך חודש לחברת תעשיות מתכת שתולה, המתמחה בתכנון וייצור של ציוד ומערכות בתחום התעשייה הביטחונית ובתחום התעשייה. היקף חובותיה של החברה, המעסיקה כ–100 עובדים, הוא 
35–40 מיליון שקל.

"אין להתעלם מהעובדה כי מדובר במפעל המצוי באזור ספר מוכה אבטלה, המספק פרנסה לא מועטה לעובדים בעלי משפחות אשר מצאו בו תעסוקה במשך שנים רבות", הדגיש השופט עדי זרקין. המשמעות של הקפאת ההליכים היא שבתקופה זאת לא ניתן יהיה לפתוח או להמשיך בשום הליך כנגד החברה או לממש שיעבודים וערבויות שנתנה אלא באישור בית המשפט, ובתנאים שהוא יקבע.

בין הנושים המובטחים של החברה נמצאים הבנק הבינלאומי, שלו חייבת תעשיות מתכת 9.6 מיליון שקל; בנק הפועלים שלו היא חייבת 5.3 מיליון שקל, ויש לו שיעבודים ספציפיים על ציוד וכלי רכב; ובנק מזרחי טפחות שלו חייבת החברה 1.7 מיליון שקל.

פרסום

את הבקשה הגישה החברה עצמה בסוף השבוע שעבר. לטענתה, ב–2013–2014, לאחר שנים רבות של פעילות רווחית, אירעו כמה אירועים שגרמו לה להיקלע למצוקה תזרימית. בין היתר, היא נפגעה מירידה תקופתית בהזמנות של חברת פלסן סאסא, שעוסקת בייצור של כלי רכב ממוגנים, ומשריפה שפרצה במפעל שסמוך למפעלה, ושהסבה לה נזקים קשים.

החברה טענה כי כל מהלך אחר מלבד הקפאת הליכים יביא לפירוקה, ואז היא לא תוכל לקיים את התחייבויותיה כלפי מזמיני העבודות. לדבריה הדבר עלול לגרום לאובדן מוחלט של הפוטנציאל העסקי שלה. "פירוקה של החברה יגרום לחיסול עסקיה ומכירת הציוד והמלאי שלה בנזיד עדשים".

בא כוחה של תעשיות מתכת אמר בדיון כי "המפעל המרכזי של החברה, שנמצא במושב שתולה, מעסיק 100 עובדים ומהווה מקור פרנסה משמעותי באזור". לחברה יש חברה אחות בשם ע.צ ומעסיקה כ–40 עובדים. בא כוחה של החברה הסביר כי הנהלת החברה ערה למצב שבו היא נמצאת, וכי היא מנהלת משא ומתן עם גופים שונים לרכישתה.

פרסום

בתום הדיון נענה השופט לבקשת החברה ומינה את עורכי הדין בניהו לאבל ואלונה באומגרט כנאמנים בתקופת ההקפאה. "נראה כי דרך זו עדיפה על פירוקה של החברה ויש לתת לה הזדמנות לנסות ולמקסם את הפוטנציאל הרב הטמון בה ולשמור על מקומות העבודה ופתי לחמם של העובדים", ציין השופט.

דה מרקר

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים