פלסטיק וחשיבות המיחזור שלו

פלסטיק הוא שם מכליל למגוון רחב של תרכובות סינתטיות וחצי סינתטיות שהמקור של רובן הינו מפולימריזציה או תהליכי דחיסה שונים.הפלסטיק הינו חומר שיכול ליהיות קיים במגוון רחב של נקודות היתוך,חוזקים,וצורות גמישות.

פלסטיק מנקודת מבט של איכות הסביבה:

מבחינת איכות הסביבה הפלסטיק הינו חומר בעייתי וזאת משום שהוא חומר שמתכלה לאט והייצור שלו כרוך בפליטת מזהמים רבים. פתרון חלקי לכך נותן חומר הנקרא ביופלסטיק שהייצור שלו מזהם פחות מאשר ייצור של פלסטיק רגיל,ואף מייחסים לו את בעיית בזבוז עתודות הנפט בכדור הארץ למרות שהנתונים מצביעים על כך שרק 4% מהנפט משמש לייצור פלסטיק.

למרות בעיתיות זאת הפלסטיק הינו חומר גלם מאוד פופלארי כיום , ואנו עדים לכך בזה שהרבה מאוד מהחפצים בהם אנו משתמשים עשויים ואו מכילים פלסטיק בצורה כזאת או אחרת.

פרסום

אנקדוטה נחמדה לציון היא שבאומנות בשנות ה-60 המונח פלסטיק הפך ליהיות מילת גנאי , לתיאור למוצר חסר נשמה שמתייחס לתרבות צריכה מיושנת משנות ה-50.

אז למה בכלל חשוב למחזר פלסטיק?

כמו שהוזכר בפסקה הקודמת הפלסטיק הוא חומר שמתכלה לאט מאוד והייצור שלו מייצר מזהמים רבים , והשימוש שלו רק הולך ותופס תאוצה והופך ליהיות חלק גדול מתרבות הצריכה והפסולת שלנו.

ברמה הכלל עולמית מיחזור פלסטיק הפך למקובל באזור שנות ה-90 למרות שבזמנו טכנלוגיית המיחזור הייתה בחיתולייה ועדיין לא מצאו את הדרכים הנכונות לעשות זאת בצורה יעילה.

מכיוון שהפלסטיק מחולק לסוגים שונים , כמו חומרים תרמופלסטיים דוגמת בקבוקי פלסטיק שניתנים למיחזור בקלות ,אך מנגד קיימים חומרים פלסטיים אחרים שדורשים תהליכים של התכה מתקדמת יותר על מנת שיוכלו לחזור לתפקד כחומר גלם.

את הפלסטיק יש למיין ולסוגיו השונים ולהשליך במקומות המיועדים לכך הפרוסים ברחבי הערים או להעביר אותו למתקני מיחזור המיועדים לכך,אנו כחברה צריכים להגביר את המודעות למיחזור ולהשליך הבקבוקים/המוצרים השונים במתקני האיסוף ולא להתעצל ולהגיד "כולה בקבוק מה כבר יקרה" ואם כל אחד מאיתנו יעשה את המעט המוטל עליו ולא יתעצל נתרום לכך שהסביבה שלנו תישאר נקייה והחיים על פני הכוכב בו אנו חיים ימשיכו להתקיים גם שנים רבות אחריינו

פרסום

לסיכום הפלסטיק היינו חומר מאוד פופלארי והייצור שלו מזהם לכן אנו חייבים לפחות למחזר את התוצרים שלו ולצמצם את הזיהום שהוא מייצר , ואם כל אחד מאיתנו יעשה את המעט המוטל עליו הסביבה שלנו תהפוך למקום שיותר נעים לחיות בו.

RSS ערוץ RSS של מדהלה הראל

articles.co.il

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סוגי הטכנולוגיות בתעשיית הפלסטיק

17 בדצמבר 2023

רפורמת הפלסטק
סוגי גומי לתעשיה
ייצור פלסטיק באמצעות אצות ים .
תעשיית הצמיגים צורכת כ-70 אחוז מהגומי הטבעי שמיוצר בעולם- הגלגול הירוק של ה...
אמנה סביבתית בין-לאומית למניעת זיהום פלסטיק
סוגי הטכנולוגיות בתעשיית הפלסטיק

17 בדצמבר 2023

רפורמת הפלסטק
סוגי גומי לתעשיה
ייצור פלסטיק באמצעות אצות ים .
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים