פינוי המפעלים המזהמים במפרץ חיפה

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג: "ועידת האקלים העולמית והתחייבות הממשלה לאיפוס פליטות עד 2050 מציבות את המאבק במפרץ חיפה לא רק בהקשר של חלופות לתזקיקי הנפט, אלא לזניחה של האנרגיה המזהמת הזו. פניתי לרה"מ וביקשתי להביא כהחלטת ממשלה את פינוי המפעלים המזהמים ולהאיץ את תכנית היישום"

 

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, הציגה היום (ג') את סקירת פעילות המשרד להגנת הסביבה בפני ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ ווליד טאהא. בדיון השתתפו יובל לסטר, סמנכ"ל לתכנון, מדיניות ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה; אלעד עמיחי, סמנכ"ל בכיר לשלטון מקומי וקהילה במשרד להגנת הסביבה; וגורמי מקצוע נוספים.

 

פרסום

השרה תמר זנדברג אמרה בדיון כי "אנחנו נמצאות ונמצאים בעידן חדש בכל הנוגע למאבק במשבר האקלים, במיוחד כעת אחרי ועידת האקלים העולמית בגלזגו. הממשלה הנוכחית כבר התחייבה לאפס את פליטות גזי החממה עד לשנת 2050, וזה מעביר אותנו מעולם של דלקים פוסיליים וזיקוק נפט – לעולם החדש של אנרגיות מתחדשות. זה מציב את המאבק במפרץ חיפה לא רק בהקשר של פינוי התעשייה הפטרוכימית בגלל הזיהום והפצע העירוני שזה מהווה, אלא גם בהקשר של זניחת הדלקים הפוסיליים ומעבר לעולם נקי של אנרגיות מתחדשות".

 

לדבריה של השרה תמר זנדברג, "השנים הקרובות הן קריטיות לביצוע השינוי הזה, וזה מצריך מאיתנו להאיץ את התכנית לפינוי התעשייה הפטרוכימית מהמפרץ. לכן פניתי לראש הממשלה וביקשתי ממנו להביא כהחלטת ממשלה את אימוץ המלצות ועדת המנכ"לים לפינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה, ולהתחיל בהקדם בתכנית היישום".

 

השרה תמר זנדברג הציגה בסקירה כי המשרד פועל בימים אלו ליישום אסטרטגיית פסולת ארוכת טווח ויציבה: "אין לי מילים לתאר לכם מה גודל המהפכה שטמונה כאן ועומדת לפתחנו כמדינה. אסטרטגיית הפסולת מיועדת להפוך את הפירמידה בתוך עשור, וזו מהפכה שתיכנס לכל בית. לעבור לתהליך של הפחתה, הפרדה במקור, מיון ומיחזור, ונגיע למצב של הטמנה של 20% בלבד מהפסולת, במקום 80% כפי שקורה היום. 77% מפליטות גז

 

 

המתאן מגיעות מסקטור הפסולת, הפיכת הפירמידה תצמצם את פליטות המתאן ב-47% עד שנת 2030, וב-92% עד שנת 2050, ביחס לשנת 2015".

פרסום

 

"אנחנו לוקחים את אורח החיים שלנו, הייצור, מוצרי הצריכה, הבגדים, אנחנו משתמשים בכל אלו ומטמינים באדמה שכדור הארץ נותן לנו לשימושים אחרים לחלוטין. אסטרטגיית הפסולת תעביר אותנו מעולם של כלכלה ליניארית שבו משתמשים, זורקים, מטמינים וסופגים בתור פסולת וגזי חממה – לעולם שבו סוגרים את המעגל של הכלכלה המעגלית, צורכים פחות, עושים שימוש חוזר, ממחזרים, ורק את השאריות מטמינים וגם זאת בצורה נכונה. זה יצריך צעדים כמו חקיקת חוק מסגרת מחייב ויאפשר לנו גם אכיפה".

 

השרה תמר זנדברג הודיעה גם כי בכוונתה לקדם הכרזה על גן לאומי הרי ירושלים: "שימור ושיקום המערכות הטבעיות הם חלק בלתי נפרד מהמאבק במשבר האקלים. המערכות הטבעיות הן אלו שמספקות את שירותי המערכת שלנו, סופחות את הפחמן, שומרות על החי והצומח ומספקות לנו את האפשרות לחיות. בכוונתי לקדם את ההכרזה על גן לאומי הרי ירושלים, כדי להגן על השטח הטבעי, החשוב והערכי הזה מפני תכניות בנייה, לחצי פיתוח, ונזקי משבר האקלים ובתוכם שריפות, נזקים שצפויים להתגבר בשנים הקרובות".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

רד האט משלבת GenAI בפורטפוליו הענן ההיברידי של החברה באמצעות Red Hat Lights...

26 ביוני 2024

DEXCOM G7 המהווה פריצת דרך משמעותית בתחום ניטור וניהול הסוכרת, הגיע לישראל

26 ביוני 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים