ענקית המתכות אלקואה משקיעה 10 מיליון דולר בפינרג'י מלוד

החברה הישראלית מייצרת סוללות לכלי רכב חשמליים המגדילות מאוד את טווח הנסיעה ללא צורך בטעינה. אלקואה, יצרנית האלומיניום הגדולה בעולם, הכריזה כי פוטנציאל השוק למוצרים המשותפים עומד על כ־20 מיליארד דולר

יצרנית האלומיניום אלקואה משקיעה 10 מיליון דולר בפינרג'י הישראלית (Phinergy) לפי שווי שוק של 280 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". ההשקעה היא חלק מסיבוב גיוס של 50 מיליון דולר שמבצעת פינרג'י בימים אלו.

פינרג'י מייצרת סוללות לכלי רכב חשמליים המבוססות על טכנולוגיה שהתחילה את דרכה באוניברסיטת בר־אילן ומשלבת אלומיניום, חמצן ומים. החברה נוסדה ב־2008 ומעסיקה 40 עובדים במשרדיה בלוד ובקדימה. מייסד החברה ובעל המניות המרכזי הוא אביב צידון, המשמש גם מנכ"ל החברה.

 

פרסום

אלקואה היא בין יצרניות האלומיניום הגדולות בעולם. היא נסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי שוק של 12.7 מיליארד דולר ומעסיקה 59 אלף עובדים בעולם.

שיתוף הפעולה בין פינרג'י לתאגיד הענק החל ב־2013, ובתחילת 2014 חתמו שניהם על הסכם לשיתוף פעולה טכנולוגי. במסגרת ההסכם השלימו שתי החברות פיתוח של מנוע המיועד לכלי רכב חשמליים ומבוסס על הסוללה של פינרג'י הפועלת על אוויר ועל אלומיניום. שתי החברות ערכו ניסוי בקנדה, שבו נסע רכב חשמלי הכולל סוללה של פינרג'י וסוללת ליתיום איון רגילה כ־1,000 ק"מ. השילוב של סוללת האלומיניום עם הסוללה החשמלית של החברה מאפשר לראשונה לכלי רכב חשמליים נסיעה מעבר לטווח המקובל כיום של כ־200 ק"מ ללא טעינה.

פליטת פחמן מינימלית

במצגת שהציגה אלקואה למשקיעים בעת האחרונה היא הכריזה על ההשקעה בחברה הישראלית וציינה שפוטנציאל השוק שרואה החברה למוצרים שהחברות מפתחות יחד עומד על כ־20 מיליארד דולר בשנת 2020. אלקואה היא הספקית הבלעדית של פינרג'י לכל מוצרי האלומיניום, ועל פי המצגת אלקואה ופינרג'י נמצאות במהלכים לשילוב הסוללות של פינרג'י בשבע חברות שונות בתחום תשתיות החשמל והרכב כיום. היצרניות מגיעות מאירופה, מסין ומצפון אמריקה.

בידיעה לעיתונות שהוציאו שתי החברות לרגל שיתוף הפעולה הטכנולוגי ביניהן אמר מרטין ברייר, נשיא אלקואה קנדה, שהפתרון של פינרג'י מציע לראשונה פתרון שניתן למחזור מלא עם פליטת פחמן דו־חמצני מינימלי.

בדרך למיינסטרים

פרסום

אביב צידון מייסד החברה אמר באותו אירוע שאימוץ כלי הרכב החשמליים אטי בגלל הפחד של נהגים ממוגבלות מרחקי הנסיעה. "עם הטכנולוגיה של פינרג'י והמנהיגות התעשייתית של אלקואה אנו רואים הזדמנות להעביר את כלי רכב החשמליים לזרם המרכזי".

לפני כמה חודשים הודיעה חברת אלקואה כי תתפצל לשתי חברות עצמאיות שייסחרו בנפרד בבורסה של ניו יורק. המהלך צפוי להיות מושלם במחצית הראשונה של 2016.

לצד פעילותה בתחום הרכב החברה משקיעה מאמצים גם בתעשיית האנרגיה העולמית. על פי ההערכות החברה משתפת פעולה עם יצרניות חשמל ברחבי העולם לפיתוח של ייצור חשמל על בסיס אלומיניום, שיכול לחסוך במידה ניכרת בפליטת חמצן דו־פחמני ובעלויות החשמל.

פינרג'י
מייסד ומנכ"ל: אביב צידון
טכנולוגיה: סוללת אלומיניום אוויר
גיוסים: 50 מיליון דולר
משקיעים: משקיעים פרטיים ובעיקר המייסד אביב צידון
עובדים: 40
מרכז החברה : לוד ורמלה
כלכליסט

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים