סוגי גומי לתעשיה

גומי הוא חומר רב תכליתי שנמצא בשימוש נרחב בתעשיות שונות. ישנם מספר סוגים של גומי, כולל גומי טבעי, גומי סינטטי, גומי בוטיל, גומי סיליקון, פלואוראלסטומרים וגומי תרמופלסטי. לכל סוג של גומי תכונות ייחודיות משלו והוא משמש ביישומים שונים.

גומי טבעי מופק מהמוהל של עצי גומי, וידוע בגמישותו ובחוזקו הגבוהים. הוא משמש בדרך כלל בייצור של צמיגים, צינורות וחגורות.

גומי סינטטי הוא חומר מעשה ידי אדם המיוצר על ידי פילמור כימיקלים שונים. זה בדרך כלל פחות יקר מגומי טבעי וניתן לייצר אותו במגוון רחב יותר של תכונות כגון גומי סיליקון, ניאופרן וגומי ניטריל.

ניתן להשתמש בגומי סינטטי במגוון יישומים תעשייתיים, כגון אטמים, אטמים ודבקים.

גומי משוחזר עשוי מגומי גרוטאות, אשר נטחן ואז יוצר מחדש למוצרים חדשים. סוג זה של גומי הוא בדרך כלל פחות יקר מגומי טבעי או סינטטי, והוא משמש לעתים קרובות בייצור של צמיגים, צינורות וריצוף.

פרסום

בנוסף לסוגים אלו, יש גם גומיות מיוחדות כמו גומי EPDM, גומי בוטיל, גומי פוליאוריטן וגומי Hypalon. הם משמשים ביישומים תעשייתיים ספציפיים כגון אטמים עמידים בשמן, אטמים עמידים לכימיקלים ובידוד חשמלי.

ישנם מספר סוגי גומי הנמצאים בשימוש נפוץ בתעשיות שונות. חלק מהסוגים הנפוצים ביותר כוללים:

גומי טבעי: זהו פולימר של איזופרן שמתקבל מהמוהל של עצי גומי. הוא נמצא בשימוש נרחב בייצור צמיגים, אטמים ומוצרים אחרים הדורשים גמישות וקשיחות גבוהה.

גומי סינטטי: גומי מסוג זה מיוצר מפטרוכימיקלים ונעשה בו שימוש נפוץ בייצור מוצרי תעשייה וצריכה כגון צמיגים, מסועים וצינורות. כמה דוגמאות לגומי סינטטי כוללות גומי סטירן-בוטדין (SBR), גומי ניטריל (NBR) וגומי אתילן פרופילן דין מונומר (EPDM).

גומי בוטיל: גומי מסוג זה עשוי מאיזובוטילן ואיסופרן וידוע בתכונות החזקת האוויר המעולות שלו. הוא נפוץ בשימוש בצינורות פנימיים, צמיגים ומוצרים אחרים הדורשים תכונות שימור אוויר טובות.

גומי סיליקון: גומי מסוג זה עשוי מפולימר סיליקון וידוע בעמידות החום והכימיקלים המצוינת שלו. הוא משמש בדרך כלל בטמפרטורה גבוהה ובסביבות כימיות קשות.

פרסום

פלואורואלסטומרים: זהו סוג של גומי סינתטי העשוי מפולימר פלואוראלסטומרים, הידוע בעמידות החום, הכימיקלים והשמנים המצוינת שלו. הוא נמצא בשימוש נפוץ בסביבות כימיות קשות ובטמפרטורות גבוהות כגון תעשיות רכב ותעופה וחלל.

גומי תרמופלסטי: גומי מסוג זה עשוי מפולימר אלסטומרים תרמופלסטיים, ניתן להמיס אותו ולעצב אותו מחדש, הוא ניתן למיחזור ובעל עמידות טובה בפני פגיעה. הוא נמצא בשימוש נפוץ בתעשיות הרכב וההנעלה.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סוגי הטכנולוגיות בתעשיית הפלסטיק
רפורמת הפלסטק
סוגי גומי לתעשיה
ייצור פלסטיק באמצעות אצות ים .
תעשיית הצמיגים צורכת כ-70 אחוז מהגומי הטבעי שמיוצר בעולם- הגלגול הירוק של ה...
אמנה סביבתית בין-לאומית למניעת זיהום פלסטיק
סוגי הטכנולוגיות בתעשיית הפלסטיק
רפורמת הפלסטק
סוגי גומי לתעשיה
ייצור פלסטיק באמצעות אצות ים .
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים