נפתח חלקה הראשון של תערוכת החלל החדשה של ישראל

ממריאים לחלל!

נפתח חלקה הראשון של תערוכת החלל החדשה של ישראל

במסגרת חגיגות העשור של פארק קרסו למדע
חלקה הראשון של התערוכה יכלול את "חלל כחול לבן": סיפורי מסע ישראליים של האסטרונאוטים אילן רמון ז"ל ואיתן סטיבה במשימת רקיע | דף מיומנו של אילן רמון ז"ל | עמדת חלל אינטראקטיבית: מה תיקחו איתכם לחלל? | ציוד אסטרונאוטים | היכרות עם תחנת החלל הבינלאומית | עבודות אמנות שנוצרו בחלל | ניסוי ייצור אופטיקה באמצעות נוזלים | חפצים שביקרו בחלל וחזרו | "מבט ליקום: טלסקופ החלל ג'יימס ווב" | מגוון סוגי טלסקופים וצילומי חלל מרהיבים | עמדת צילום עצמית בשיטת טלסקופ ג'יימס ווב ועוד!
בשנים 2024-2025 יפתחו שני חלקיה הנוספים של התערוכה

 

פרסום

פארק קרסו למדע הינו מוזיאון מדע ותיק ואהוב הנמצא בבאר שבע המציין השנה עשור (!!!) לפעילותו. ביום ראשון האחרון, 2.7.23, הגיעו מוזמנים מכובדים כגון ראשי ערים, מנהלים בכירים של חברות מובילות במשק, שותפים, נותני חסות, בכירי תעשיית החלל הישראלית ויזמים לאירוע חגיגות העשור לפארק – במהלכו הושקה רשמית חלקה הראשון של תערוכת החלל החדשה של ישראל במוזיאון.

עם כניסתו של המוזיאון לעשור השני מתכנן פארק קרסו למדע להמריא אף הוא אל החלל עם תערוכות שיעסקו בתחום החלל מזוויות שונות ויפתחו צוהר לעולם מסעיר, מרתק ופורץ גבולות.

זה הזמן להדק חגורות, ולהמריא אל החלל:

חלקה הראשון של התערוכה יכלול את "מבט ליקום – טלסקופ החלל ג'ימס ווב" ומבואת "חלל כחול לבן" (מפורט בהמשך).

חלקה השני של התערוכה יתווסף ויוצג בשנת 2024 בנושא: "לגעת בירח – מתחילים מבראשית".
החלק השלישי והאחרון של התערוכה יתרחש בשנת 2025 בנושא: "חלל על אסטרואידים" – על לוויינים ואסטרואידים בחלל.

 

חלקה הראשון של תערוכת החלל הפותחת את העשור הבא של פארק קרסו למדע נעשתה בשיתוף עם משימת רקיע וקרן רמון ועוסקת בשני נושאים מרכזיים:

"חלל כחול לבן": סיפורי מסע ישראליים לחלל של האסטרונאוטים אילן רמון ז"ל ואיתן סטיבה.

בתערוכה מוקרנים סרטונים שצילם האסטרונאוט הישראלי השני איתן סטיבה במסגרת משימת רקיע, המשימה הישראלית הראשונה לתחנת החלל הבינלאומית. כמו כן, תתקיים תצוגת חפצים שנשלחו אל החלל ושרידים מיומנו של אילן רמון ז"ל ששהה במעבורת החלל קולומביה.

עוד בתערוכה: עמדת "מה תיקחו איתכם לחלל?", ציוד אסטרונאוטים (כגון: מזון וביגוד), היכרות עם תחנת החלל הבינלאומית, עבודות אמנות שנוצרו בחלל, ניסוי ייצור אופטיקה באמצעות נוזלים שנערך בחלל ופעילויות חינוך מהחלל שנערכו במסגרת משימת רקיע. כמו כן, יוצגו דגם של מעבורת חלל ודגם של תחנת החלל הבינלאומית וכן חפצים שביקרו בחלל – וחזרו: תפילה לשלום המדינה, כוס קידוש, דגם מוקטן של פעמון השלום היפני, כדור פינג פונג, תּגִים (פָּאצִ׳ים) של משימת רקיע / 1AX- חותמת משימת רקיע.

פרסום

 

"מבט ליקום – טלסקופ החלל ג'ימס ווב": אשר מציגה תמונות וסרטונים שצולמו דרך טלסקופ החלל ג'יימס ווב. תערוכה זו מוקדשת לתגליות שכבר גילה טלסקופ חלל עצום זה – ולאלו שעוד יגלה… אז איך ווב נולד? איך הוא שוגר לחלל? כיצד בנו אותו? ועוד שלל שאלות סקרניות…. התשובות טמונות בתערוכה. המבקרים בתערוכה יוכלו לצפות ולראות שלל תמונות מרהיבות ועוצרות נשימה מהחלל העמוק והקרוב, סקירה כיצד טלסקופ החלל ג'יימס וווב עובד דרך צילומים והדמיות וכמובן יוצגו יכולות הצפייה דרכו. כמו כן, תתקיים סקירה של טלסקופים שונים ונוספים כגון: טלסקופ המראות של אַיְיזִיק נְיוּטוֹן – מחזיר אור, טלסקופ העדשות של גָלִילֵאוֹ גָלִילֵיי – שובר אור, טלסקופ 40 הרֶגֶל של וִילִיאָם הֶרְשֵל מאנגליה, טלסקופ החלל הָאבֶּל, טלסקופ עדשות לפיראט המתחיל, טלסקופ החלל הישראלי, מצפה הכוכבים קֵק (KECK) בהוואי ועוד, בליווי נתונים מדהימים על הטלסקופים המוצגים כדוגמת מרחקים (מהשמש, מהירח, מכדור הארץ וכדומה) וטכניקות הפעולה שלהם.

 

פארק קרסו למדע, המתפרש על פני 17 דונם בעיר העתיקה של באר-שבע, הינו מוזיאון מדע אינטראקטיבי מוביל שמעורר את ה"מדען החבוי" במבקרים באמצעות משחק והתנסות. המוזיאון, שהוקם ביוזמתן של קרן רש"י, עיריית באר-שבע בשיתוף מפעל הפיס, משרד החינוך ומשפחת קרסו, מציג לצד תערוכות מדע וטכנולוגיה מתקדמות, גם מבנים היסטוריים מהמרשימים בעיר.
מאז פתיחתו לקהל הרחב, ביולי 2013, סיפק המוזיאון פעילות לכמיליון משתתפים, בהם מבקרים פרטיים, תלמידים, מורים, משפחות ותיירים מהארץ ומהעולם.

 

ד״ר נצח פרביאש- מנכ״ל פארק קרסו למדע על חגיגות העשור לפארק והשקת תערוכת החלל: ״גם בשנה העשירית לפעילותו, ממשיך המוזיאון להוביל ולקדם חינוך לחדשנות ויצירתיות. אנו שמחים כל העת להתחדש ולצמוח בתערוכות ומוצגים חדשים, פעילויות מדעיות לקהל הרחב ולקבוצות, חדרי בריחה, מופעים ופסטיבלים מדעיים. תערוכת החלל הינה תערוכה חשובה ופורצת דרך אשר תאפשר למבקרים בה ליהנות מבילוי מדעי איכותי, להגיע מלאי סקרנות ולחקור יחד איתנו את נפלאות החלל.
בשנים האחרונות הולך תחום החלל והופך לתחום יישומי ומתפתח. טיסות מאוישות לחלל, מושבות קבע על הירח ועל מאדים, טלסקופים אדירים, תחנות חלל ולוויינים – כבר אינם מדע בדיוני אלא מציאות המתהווה אל מול עיננו. כל אלה ואף יותר יוצגו אצלנו בתערוכת החלל במוזיאון.
תודתי הרבה והערכתי העמוקה לכל השותפים, נותני החסות ושלל אנשי הצוות העוסקים במלאכה – בזכותכם ויחד עם שיתוף הפעולה עמכם – אנו נמשיך לפרוץ גבולות ולהגיע עד לחלל".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים