נפתח הסבב השני של "אקסלרייט" תוכנית האצת הסטארטאפים בקריית שמונה

לראשונה נכנסו לתוכנית- מחקרים מתחום האגריטק

ומיזמים מתחום הרפואה
המטרה: להפוך מחקרים ומיזמים לסטארטאפים גליליים

אקסלרייט, תוכנית ההאצה בקריית שמונה לסטארטאפים של משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף טק ובניהול יוזמה לאומית בהובלת אראל מרגלית, פותחת בימים אלה את המחזור השני, זאת לאחר ההצלחה הגדולה של המחזור הראשון שהניב הקמה של 19 סטארטאפים מקומיים שגייסו עד היום למעלה מ- 6.6 מיליון ש"ח.

מעל 70 מיזמים הגישו מועמדות לתכנית, 22 מיזמים החלו את השלב המקדים בתוכנית שייערך כחודש ולאחריו ייבחרו מתוכם 14 מיזמים, אשר ימשיכו לתכנית המלאה. לאור הצלחת הסבב הראשון, נכנסו לראשונה לאקסלרייט מחקרים ממכון המחקר מיגל של החברה לפיתוח הגליל בתחומי האגריטק, וכן מיזמים של רופאים מביה"ח זיו בתחומי הרפואה. סך הכל מונה המחזור הנוכחי 8 מיזמי פודטק ואגריטק, וכן מספר מיזמים בעולמות התיירות, גיוס המונים ועוד. את המיזמים מובילים יזמים ויזמיות מקריית שמונה, יישובי הגליל ורמת הגולן.
'אקסלרייט', הינה תכנית האצה ייחודית למיזמים בשלב הפיתוח. היזמים מקבלים מעטפת שירותים חסרת תקדים בסביבה יזמית תומכת להיי טק הכוללת סדנאות מטובי המרצים בארץ בנושאים מגוונים כמו go-to-market הגדרת הצורך, ולידיזציה, פיצ'ינג, הסכמי מייסדים והסכמי השקעה, עבודה עם מנטורים מובילים בתחום בהתאם לצרכי המיזם, פיתוח עסקי, פיתוח מוצר, סיוע ביצירת Networking ובגיוס מימון והשקעות, כל זאת, על מנת, להביא את הרעיון של היזמים לחברת הזנק (STARTUP), להנגיש אותם למשקיעים, קרנות, מענקי מדינה ולחבר אותם לתעשייה. את התכנית מנהלת ניצן סלע בלום לצד עידן הרפז  כמנטור ראשי.
כחלק מהרצון לחבר בין היזמים המקומיים, לאקו סיסטם הארצי, גויסו ענקיות הטכנולוגיה העולמית, בנק פועלים, ופירמות הייעוץ המובילות בישראל, להיות שותפים ולהעניק מנטורינג ורשת קשרים למיזמים. כמו כן, במסגרת התוכנית, תוביל קהילת החדשנות "פודטק ישראל", תכנית ייעודית לסטארטאפים בתחום הפודטק והאגריטק ושיתופי פעולה עם חברות המזון הגדולות.
רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "המאיץ הטכנולוגי בקריית שמונה מספק מעטפת של שירותים וליווי ליזמים שכוללת בין היתר סביבה יזמית, סיוע בפיתוח העסק, ייעוץ עסקי ועוד. אנחנו גאים בהצלחתו של הסבב הראשון של המאיצים עם 19 מיזמים מוצלחים, שכן עידוד יזמות וקידום עסקים קטנים ובינוניים מהווים מטרה לאומית חיונית לקידום הכלכלה והמשק כולו. באמצעות התוכנית, אנו מצליחים להעניק כלים, להסיר חסמים ולשלב יזמים חדשים ורוח צעירה בעולם ההייטק".

פרסום

יו"ר יוזמה לאומית, אראל מרגלית: "הסבב הראשון, הוכיח עד כמה הפוטנציאל כאן גדול. האיכות והרמה של המיזמים שמה את קריית שמונה על במת ההייטק של ישראל. המיזמים שנכנסו למחזור השני משקפים קפיצת מדרגה אזורית, ואנו נעשה כל שצריך כדי לאפשר ליזמים כאן בגליל להקים את הסטארטאפ הגדול הבא ולקבל את אותה הזדמנות להצליח בדיוק כמו במרכז".

פרסום

אביחי שטרן, ראש עריית קריית שמונה: "הסבב הראשון שהצמיח את הסטארטאפים הראשונים של קריית שמונה, הציב רף גבוה וחיובי למיזמים שנכנסים כעת לתוכנית. אני שמח וגאה לראות מצד אחד מחקרים מקומיים נכנסים לתוכנית במטרה להפוך לחברות ומצד שני גאה ונרגש לראות בני ובנות קריית שמונה שגרים במרכז ורואים בתוכנית גשר אמיתי כדי לחזור הביתה ולבנות כאן את ביתם. העיר על כל אגפיה רתומה להצלחתו של כל יזם ויזמית, ונעשה הכל כדי לייצר מרחב של הזדמנויות עבור סטארטאפים מקומיים".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים