ניסויים וירטואליים ראשונים מסוגם בתעשייה להפחתת משקלם של בקבוקי זכוכית

ניסויים וירטואליים ראשונים מסוגם בתעשייה להפחתת משקלם של בקבוקי זכוכית

  • ניסויים וירטואליים לפיתוח חומרי ציפוי חדשים יאפשרו להפחית את משקלם של בקבוקי זכוכית. הניסויים יתחילו בינואר 2022, עם צפי לבדיקות מוצר בקיץ 2022.
  • ניסויים בפלטפורמה וירטואלית מאפשרים לצמצם את הסיכונים ואת לוחות הזמנים של תהליכי הפיתוח והבדיקה לחיזוק והפחתת משקל הזכוכית
  • הפחתת משקל בקבוקי הזכוכית תפחית את כמות חומרי הגלם והאנרגיה המשמשים בתהליך התכת הזכוכית ואת שיעור הפליטות בתהליכי הייצור והשינוע
  • אם מהלך זה יצלח, הפחתה משמעותית במשקל הבקבוקים עשויה לחולל מהפך בתעשיית הזכוכית כחלק ממסעה להשגת ניטרליות פליטת פחמן

שלושה גורמים מובילים בתעשייה המתמחים בפתרונות בני קיימא לתעשיית הזכוכית מתאחדים בשיתוף פעולה לפיתוח טכנולוגיה חדשנית שתשפר את חוזקם של בקבוקי הזכוכית ובכך תפחית את משקלם באופן משמעותי . דאסו סיסטמס, קבוצת  Ardaghו EXXERGY-יתחילו בקרוב בניסויים עם 'תאומים וירטואליים' של בקבוק ג'וני ווקר האייקוני של Diageo בינואר 2022 על מנת לחקור ולפתח ציפוי שיאפשר לבקבוק הזכוכית להיות קל משקל מבלי להתפשר על החוזק והצורה שלו – פתרון ראשון מסוגו בתעשייה.

הניסוי הווירטואלי יוביל חידושים בני קיימא מבוססי מחקר מדעי שיאפשרו להפחית את הזמן והעלות הדרושים לבדיקת מוצרי זכוכית, תוך הפחתת כמות חומרי הגלם והאנרגיה המשמשים בתהליך. תאום וירטואלי הוא ייצוג דיגיטלי בזמן אמת של מוצר או תהליך המשמש להדמיה, המחשה וחיזוי חידושים לפני ביצוע ניסויים פיזיים כלשהם. הניסוי יחקור ויפתח ציפוי חיצוני חדש לבקבוק הזכוכית שיפחית את כמות הסדקים המיקרוסקופיים בשטח פני הזכוכית, מה שבתורו יאפשר לזכוכית להיות הרבה יותר קלה תוך שמירה על חוזקה. בקבוק הזכוכית קל המשקל ישמור על 100% התאמה למחזור ואם הניסוי הווירטואלי יצלח, יעבור בדיקת מוצר לבקבוקי זכוכית החל מקיץ 2022.

קבוצתArdagh , ספקית בינלאומית מובילה בפתרונות אריזה בני קיימא, תחבור אל EXXERGY , חברת ייעוץ בינלאומית הפועלת בענפי המחזור והזכוכית, כדי לחקור ולפתח את הציפויים עבור יצרנית המשקאות הבינלאומית המובילה, Diageo, יצרנית ג'וני ווקר, סמירנוף וגורדון ג'ין. דאסו סיסטמס תספק שירותי מחקר באמצעות יישומיBIOVIA  שפותחו על ידה. פתרונות אלו יאפשרו יצירת תאום וירטואלי של הציפויים ברמת הננו שידמה את האינטראקציה שלהם על גבי שטח פני הזכוכית ויבדוק את יעילותם.

פרסום

ג'ון סאדלייר, מנהל קיימות ראשי בקבוצת ,Ardagh התייחס לפיתוח המוצר המתקרב: "קבוצת  Ardagh הייתה מאז ומעולם חלוצה בתעשייה כשזה מגיע לקלות המשקל של מוצרי זכוכית וכספקית בינלאומית מובילה של אריזות מתכת וזכוכית הניתנות למחזור אינסופי ובנות קיימא, יש לנו אחריות להגיב לאתגרי הקיימות שכולנו מתמודדים עמם. יחד עם לקוחותינו ושותפינו לאורך שרשרת האספקה, אנו להוטים לחקור את הפוטנציאל הטמון בדיגיטציה שיאפשר לנו להניע פתרונות הפחתת משקל חדשניים".

הפחתת משקל הזכוכית הוא אחד הפתרונות להפחתת שיעור פליטות הפחמן הדו-חמצני בענף הזכוכית ופליטת הפחמן תופחת הן בייצור הבקבוק והן בהובלת המוצרים המוגמרים. אם שיתוף פעולה זה יצלח, יהווה הדבר פריצת דרך משמעותית עבור טכנולוגיית התאומים הווירטואליים בכל הקשור לקידום יעדי הקיימות בתעשיית הזכוכית ותאפשר תהליכי אפס פליטות פחמן בענף כולו.

פרסום

"ישנה דחיפות הולכת וגוברת לשנות את אופני הייצור והצריכה שלנו. עלינו לחשוב מחדש על הכול ולהעז לדמיין את היוזמות הנועזות ביותר לקידום הקיימות", אמרה פלורנס ורצלן, סמנכ"לית בכירה, תעשייה, שיווק וקיימות, דאסו סיסטמס." באמצעות טכנולוגיית התאומים הווירטואליים של דאסו סיסטמס, חברות יכולות לעצב ולדמות חומרים, מוצרים ותהליכים בני קיימא חדשניים באופן מהפכני ובזמני שיא. לראשונה, הם ישמרו על איכות גבוהה ויהיו בני קיימא גם יחד".

בDiageo-, קיימות ואריזות בנות קיימא בפרט הן בראש סדר העדיפויות. אנו נרגשים לקחת חלק בניסוי חלוצי זה המאמץ את עקרונות הפלטפורמה לפתרונות בני קיימא של Diageo המקדמת חדשנות ושיתופי פעולה לפיתוח פתרונות מדעיים שישפיעו על שינויי האקלים. התחייבנו באסטרטגיית Society 2030 שלנו להשיג ניטרליות פליטת פחמן בכל היבטי הפעילות עד שנת 2050 לכל היותר. אם הניסוי הזה יצלח, מדובר בצעד גדול לקראת ההישג הזה" ,אמרה לוסי פישוויק, ראש תחום רכש, Grain to Glass Sustainability, Diageo.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים