משרד הבריאות מפתח יישומון שיאפשר לבדוק מי היה בסביבת חולה, באופן מדויק יותק מהאמצעים של השב"כ

רפי מרון ראש אגף טכנולוגיות במל"ל :

משרד הבריאות מפתח יישומון שיאפשר לבדוק מי היה בסביבת חולה, באופן מדויק יותר מהאמצעים של השב"כ

ועדת הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) אישרה פטור מחובת הנחה להצעת חוק הסמכת שירות הביטחון הכללי לסייע במאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה החדש לפני הקריאה הראשונה.

יו"ר הוועדה ח"כ איתן גינזבורג אמר, הממשלה התכנסה היום בצהריים לדיון דחוף בנושא מניעת הפצת נגיף הקורונה. הממשלה החליטה להגיש לכנסת הצעת חוק בהוראת שעה וכן בקשה להקדים את הדיון בהצעה לפני הקריאה הראשונה. עפ"י הצעת החוק, הכלי לא יופעל ע"י קבוצה של אנשים, לתקופה של שלושה חודשי ובאישור ועדת שרים.

פרסום

ח"כ אוסמה סעדי (הרשימה המשותפת) שהתנגד להצעה אמר, כולנו בעד המאבק בכל האמצעים נגד ההתפשטות הנגיף. אתה ושר החוץ הנוכחי יו"ר ועדת החוץ והביטחון דאז גבי אשכנזי, התנגדתם להצעה. מה לא אמרתם אז נגד החוק. טענתם שלא צריך לערב את השב"כ בנושא הזה.

ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) אמר, כך נגמרו דמוקרטיות. בצהריים התכנסו כמה אנשים והם מביאים את ההצעה בבהילות בלי שנספיק לקרוא אותה. ההצעה מבקשת לעקוב אחרי אזרחי מדינת ישראל. מחר יעקבו אחרי ערבי ישראל מי אומר את המילה נשק. זה סופה של הדמוקרטיה. אני לא מבין איך אתם לא קולטים את זה. מחר כל אזרחי ישראל יהיו תחת מעקב של השב"כ.

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) נראה שההצעה באה לחפות על כישלונות הממשלה. שטרן הציע להניח את ההצעה על השולחן ולהמתין. השבוע החליטו החלטות רבות בנושא. תמתינו קצת, תראו איך יתר הדברים עובדים. הקדמת הדיון מייצרת היסטריה ופוגעת בדמוקרטיה.

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) אמר, נוצר מצב שגם המאבק בקורונה, הפך למאבק בין הקואליציה לאופוזיציה. אם הוחלט שזו פעולה נדרשת, צריך לפעול באופן מהיר ע"מ להציל חיים.

ח"כ קטי שטרית (הליכוד) אמרה, אני שואלת את עצמי מהיכן עזות המצח להתיימר להבין טוב יותר מכל המומחים. אתם מחכים שיהיו יותר חולים, ואז תבואו בטענות על רוה"מ שהוא לא יודע לנהל את המשבר. זה קץ הדמוקרטיה? משהו השתבש אצלכם.

פרסום

ח"כ אופיר כץ (הליכוד) אמר, לצערי יש אנשים שמציק להם שרוה"מ מנהיג את המדינה בצורה מעולה. במקום לטעון קץ הדמוקרטיה, אני מציע לכם ללמוד מנהיגות.

מר רפי מרון ראש אגף טכנולוגיות במועצה לביטחון לאומי אמר, מהנתונים שלמדנו עד היום, הוכח שלכלים הטכנולוגיים יש תרומה משמעותית מאוד במניעת התפשטות המגיפה. ככל שלא נעשה בהם שימוש, יכול שנגיע לפעולות משמעותיות יותר כגון סגירת אולמות אירועים בתי כנסת או אזורים שלמים על לא עוול בכפם של האזרחים. ככל שנציל אנשים זה יתרום לכלכלת ישראל. חלק מהאנשים שהגיעו לחקירות אפידמיולוגיות, פיתחו תסמיני מחלה, ולחולה קשה לזכור על יד מי הוא היה, ובאלו מקומות הוא שהה בתקופה אחרונה. משרד הבריאות מפתח יישומון שיאפשר לבדוק מי היה בסביבת חולה, באופן מדויק יותק מהאמצעים של השב"כ. היישומון נמצאת במצב מתקדם מאוד. סיימנו את הבדיקות במערכת הפעלה מסוג אנדרואיד והתחלנו בבחינת מערכת הפעלה מסוג אייפון. אנחנו מקווים שהבדיקות יסתיימו תוך שבוע.

כאמור, בסיום הדיון הוועדה העניקה להצעת החוק פטור מחובת הנחה, פטור שמאפשר להתחיל בדיון בהצעה במליאת הכנסת.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים