משלוחים על גבי רחפנים מעל חופי תל אביב – יפו:

חברת SkylinX, מזירת החדשנות סיטיזון בפארק עתידים ת"א, תקיים פיילוט ראשון מסוגו בשיתוף עיריית תל אביב- יפו, להקמת תשתית רב שימושית מנמל יפו לרידינג באמצעות רחפנים, כחלק מקידום פתרונות לעיר חכמה

 

ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי: "העתיד כבר כאן. אנחנו מתחילים בעיר תל אביב-יפו פיילוט שיבדוק בצורה מדודה ונכונה את היכולת בשימוש ברחפנים בצורה מסחרית במרחב העירוני, אני מברך את כל השותפים למהלך."   

"שינוע חבילות בעזרת רחפנים לא רק חוסך פקקים, מקצר טווחי אספקה, חוסך בדלק וזמן ומשפר את חווית השירות ללקוח, אלא גם מזהם פחות את הסביבה וזול הרבה יותר", אומר עדן אטיאס, יו"ר SkylinX

פרסום

 

אם תקפצו לחוף הים של תל אביב בימים אלה ותביטו לשמיים, יכול להיות שתרגישו בסרט עתידני, כשרחפן הנושא מטען עם משלוח של קפסולות קפה, כנאפה או ציוד רפואי יחלוף מעל לראשכם. מעבר למשלוחים המסחריים, לפיילוט מהסוג הזה יש חשיבות עצומה ביצירת תשתית רב שימושית שיכולה לסייע לעירייה לנטר כל אירוע חריג שנמצא בסביבת הקו.

 

חברת SkylinX, היא אחת מחברות הסטארט אפ שזכו להשתתף בתכנית סיטיזון, מעבדת החדשנות ושדה הניסוי שפארק עתידים תל אביב הקים בשיתוף העירייה ואונ' תל אביב, במטרה לקדם פתרונות לעיר חכמה.  SkylinX שמה לה כאתגר לפתח ולתפעל שדות תעופה לרחפנים מסוגים שונים במרחב האורבני, ובימים אלה מבצעת החברה פיילוט ראשון בשמי תל אביב- יפו של טיסות רחפנים המיועדות לייעל משימות לוגיסטיקה בעיר.

הפיילוט, שכולל פתיחת נתיב אווירי חדש לטיסת רחפנים לאורך קו החוף, יוצר לראשונה חיבור ישיר בין אזור רידינג בצפון, לנמל יפו בדרום. יחד עם SkylinX, תפעל גם AirwayZ האחראית על מערכת ההפעלה ששולטת ברחפנים וחברת Flytech IL שתתפעל את הרחפנים בנתיב.

 

בנוסף לכך, החברה משתפת פעולה עם חברת Flying Cargo שהיא חברה לוגיסטית מובילה וחברת Gett Delivery שמסייעות בחיבור השירות החדש ללקוחות קצה.

 

גופים מסחריים נוספים שבוחנים להשתמש בתשתיות מסוג זה למטרות מסחריות, הינן חברת     Nespresso ישראל, צ.מ.ל. מדיקל ובית החולים אסותא. אורכו של הפיילוט חצי שנה והוא צפוי להתרחב לאזורים נוספים בעיר.

 

ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי בירך על המהלך ואמר: "העתיד כבר כאן. אנחנו מתחילים בעיר תל אביב-יפו פיילוט שיבדוק בצורה מדודה ונכונה את היכולת בשימוש ברחפנים בצורה מסחרית במרחב העירוני. אנחנו עושים זאת בצורה מבוקרת על מנת לאמוד את היכולת וגם למצוא את האיזון הנכון בנתיבי האוויר העירוניים פתוחים וחופשיים. רק לאחר תקופת המבחן נבחן את הממצאים בשיתוף כל גורמי המקצוע ונבדוק כיצד להמשיך קדימה בנושא. אני מברך את כל השותפים למהלך."

 

חברת מועצת העיר סיגל ויצמן ציינה: " אני מקדמת את נושא שימוש ברחפנים מתחילת הקדנציה שלי. אני רואה ברחפנים נושא שיכול לשרת את תושבי העיר תל אביב יפו והמדינה בעתיד ובהווה.

חשוב לשמור על התוויה של נתיבי טיסה בטוחים, ובחינת היבטים נוספים הנוגעים לפרטיות, לרעש ולאתגרים נוספים הנוגעים לטיסת רחפנים באזור מאוכלס.

כמו כן יש לעודד חברות סטרטאפ ליזמות טכנולוגית בשינוע אווירי של מוצרים, ובעתיד אף אנשים, בשת״פ עם סיטיזון. חשוב להדגיש כי משבר הקורונה העצים תהליכים חדשים ואני רואה איך שיתוף הפעולה יצר הזדמנות וחיבורים עם גופים בכל הארץ על אפשרות שהמשבר הוביל להמצאת דרכים יצירתיות להגיע ללב שכונות ולרכוש בעצמם מוצרים חיוניים. תודות לראש העיר רון חולדאי על התמיכה וקידום הפרוייקט, תודות לחברת סיטיזון שותפה לדרך".

 

שגיא ניב, מנכ"ל פארק עתידים תל אביב: "חברת סקיילינקס היא בדיוק מסוג ההצלחות שאנו גאים לייצר בסיטיזון, חממת הסטארט אפים בפארק עתידים תל אביב. המיקום בלב העשייה החדשנית בסביבה טכנולוגית עם ערך מוסף גדול, בשילוב עם הערכים הנכונים, תמיכה בפיתוח העסקי, יחד עם סביבה תומכת ונכונה בשיתוף מתמשך ואיכותי עם האונ' ועיריית תל אביב, כל אלה מייצרים בסופו של דבר את היכולת להוציא אל הפועל מיזמים חדשניים פורצי דרך."

פרסום

 

גבי קמינסקי, מנהל הסיטיזון , פארק עתידים תל אביב:

"בחרנו את SkylinX לתכנית סיטיזון, על מנת לבחון את התפיסה לפיה כדאי שהעיר תספק תשתית סטנדרטית לרחפנים, כפי שהיא מספקת כבישים, רמזורים ושבילי אופניים לתחבורה קרקעית, ובעיקר על מנת להבין כיצד להתוות את אופן הפעלת הרחפנים הרצוי בעיר לא רק בהיבטי בטיחות, אלא גם תוך בחינת נושאים כגון רעש, פרטיות ושמירה על החי והסביבה. באופן זה, נוכל להיות מוכנים עם הרגולציה העירונית הנדרשת כאשר מפעילות הרחפנים יקבלו היתרים לפעול מטעם רשות התעופה האזרחית, ולא רק להגיב בדיעבד לאחר שהמצב בשטח כבר התקבע. זו המשמעות של הובלה ופרואקטיביות מצידה של העיר."

 

עדו אטיאס, יו"ר חברת SkylinX: "שמנו לעצמנו אתגר לפתח את התשתיות האורבניות – שדות התעופה בעיר – שיאפשרו לסוג התחבורה החדש, הרחפנים לפעול בצורה בטוחה ויעילה בתוך העיר. יש לרחפנים פוטנציאל גדול מאד לפתור בעיות בעיר. שיתוף הפעולה שלנו עם עיריית תל אביב-יפו מאפשר לנו ללמוד איך לבנות את התשתיות האלו בצורה נכונה ומותאמת. החיכוך עם העיר והתושבים קריטי לתהליך. שינוע חבילות בעזרת רחפנים לא רק חוסך פקקים, מקצר טווחי אספקה, חוסך בדלק וזמן ומשפר את חווית השירות ללקוח, אלא גם מזהם פחות את הסביבה וזול הרבה יותר. בכל שכונה ימוקם האב, מרכז הפצה בו ינחתו הרחפנים אליו יגיע הלקוח לאסוף את החבילה. בעתיד הלא רחוק, תחום המשלוחים יהפוך לרובוטי וכל השרשרת תעבור ללא מגע ידי אדם כלל. אנו שמחים להיות אחת מהחברות שמובילות את המהפכה בשוק הישראלי והבינלאומי."

 

אייל צור, מנכ"ל אירוויז: "כמנכ"ל חברה המובילה בעולם התוכנה האוטונומית להטסת רחפנים וניהול שמיים  באופן דינאמי, אני מאוד מתרגש שהמערכת שלנו תטיס משלוחים ותנהל את שמי העיר התוססת ביותר בארץ. אני רוצה לשבח את עריית תל אביב על היוזמה לשיפור השירות לתושבים והאמון שנתנה בתעשייה הישראלית."

 

אלירן אורן, מחברת פלייטק, מקבוצת אירודרום, חברה המתמחה בהפעלת כלי טיס בלתי מאוישים לפרויקטים אזרחיים: " תחום השינוע העירוני באמצעות רחפנים נמצא בצמיחה מתמדת. שיתוף הפעולה יחד עם סקיילינק ואירוויז דוחף את הקבוצה להתגבר על החסמים הרגולטוריים והבטיחותיים וע"י זה לייצר ערך ממשי ומסחרי".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים