מומלץ ככל הניתן לשמור את מכלי המשקה ולקבל את הפיקדון תמורתם בסיום תקופת הלחימה

חרבות ברזל – שומרים על רציפות תפקודית: בשל מחסור בעובדים בנקודות מכירת מזון ושתייה בכל רחבי הארץ, צמצום כוח האדם וקשיים לוגיסטיים, ובעקבות פניית איגוד לשכת המסחר – המשרד להגנת הסביבה מודיע כי לא יאכוף את נושא החזרת הפיקדון בימים מורכבים ומאתגרים אלו ועד 31 באוקטובר 2023; מומלץ ככל הניתן לשמור את מכלי המשקה ולקבל את הפיקדון תמורתם בסיום תקופת הלחימה

המשרד הבהיר לרשתות השיווק כי עליהן לעשות את מרב המאמצים לקבל את הבקבוקים ולהחזיר את הפיקדון, גם בתקופה מורכבת זו; בסוף אוקטובר, יבצע המשרד להגנת הסביבה הערכת מצב בעניין זה ; בנוסף, המשרד נרתם לזירוז שרשרות אספקת מוצרים חיוניים ולא ינקוט למשך תקופת הלחימה והחירום פעולות אכיפה הנוגעות לחובת סימון מכלי מים מינרלים המיובאים מחו"ל (המהווים אחוז קטן מהשוק) להחזרת מכלי משקה עם פיקדון

המשרד להגנת הסביבה ער לצורכי המשק ולקשיי המגזר העסקי בעת הזו של הלחימה והמצב המיוחד בעורף, הכוללות צמצום כוח אדם פעיל במשק. מפנייה של איגוד לשכות המסחר למשרד, עולה כי יש מחסור חמור בעובדים בנקודות מכירה, בפריקת סחורה, בטיפול בחוסרי מוצרים ועוד, המצב הנ"ל גורם קשיים  הקשורים ליישום חוק הפיקדון בכלל הארץ ובדרום בפרט.

 

פרסום

החזר פיקדון הוא שירות לציבור ומחויב על פי חוק. יחד עם זאת, בשל המצב הבטחוני שגורם לקשיים לוגיסטיים משמעותיים שמשפיעים על אורח החיים התקין של אזרחי המדינה, המשרד נרתם לסייע לרציפות תפקודית, ומודיע כי אין בכוונתו לאכוף את החזרת פיקדון בימים מורכבים ומאתגרים אלו, ועד ל-31 באוקטובר 2023. עם זאת, אלעד עמיחי, סמנכ"ל בכיר לשלטון מקומי וקהילה והממונה על חוק הפיקדון, הבהיר לרשתות השיווק, איגוד לשכות המסחר והמערך כולו כי עליהם לעשות את מרב המאמצים כדי לקבל מהציבור את הבקבוקים גם בתקופה מורכבת זו ולספק את השירות לאזרחים בהתאם למציאות בשטח. בסוף אוקטובר יבצע המשרד הערכת מצב נוספת בעניין זה.

 

לפי חוק הפיקדון, כל בית עסק ששטחו שמעל  28 מ"ר ומוכר מכלי משקה מלאים מכל סוג חייב לקבל מכלי שתייה מהציבור הרחב ולהחזיר את דמי הפיקדון. את מכלי השתייה אוספות חברות איסוף המספקות שירות ליצרנים וליבואנים של המשקאות, ומשם הם נשלחים למיון ולמיחזור. המשרד ממליץ להימנע במקור ולא לרכוש בקבוקי שתייה, וככל הניתן, אם רכשתם – לשמור את הבקבוקים עד לסיום תקופת הלחימה והמצב המיוחד.

 

המשרד נרתם בסוגיה נוספת, שתאפשר זירוז אספקת מים מינרלים למשק ותקל על המגזר העסקי בתקופת החירום. באחרונה התרחש גידול בביקוש למים מינרלים, ונוצרה מורכבות להספיק לעמוד בביקוש ולסמן את הבקבוקים המיובאים מחו"ל לפי דרישות חוק הפיקדון. מרבית המים בישראל הם בייצור מקומי, ומדובר בפלח קטן יחסית מהשוק.

 

לצורך זירוז שרשרות אספקת מוצרים חיוניים והקלה על המגזר העסקי בשל מצב החירום  השורר בעורף, המשרד החליט כי לא יינקטו פעולות אכיפה הנוגעות לחובת סימון מכלי מים מינרלים המיובאים מחו"ל להחזרת מכלי משקה עם פיקדון, למשך תקופת החירום.

 

פרסום

בימים אלה נדרשות כמויות אדירות של מים גם לכוחות הביטחון וגורמים נוספים, ועל כן, התגייס המשרד להקל ולתת מענה לנושא. אלעד עמיחי, סמנכ"ל בכיר לשלטון מקומי וחינוך קהילה והממונה על חוק הפיקדון במשרד להגנת הסביבה, עדכן בכך את הגורמים הרלוונטיים – כל זאת כדי למנוע קשיי אספקה במים מינרליים בתקופת החירום.

 

שנדע ימים שקטים????

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

רד האט משלבת GenAI בפורטפוליו הענן ההיברידי של החברה באמצעות Red Hat Lights...

26 ביוני 2024

DEXCOM G7 המהווה פריצת דרך משמעותית בתחום ניטור וניהול הסוכרת, הגיע לישראל

26 ביוני 2024

תגובת ישראל לטורקיה

17 ביוני 2024

ישראל תצטרף ליוזמה הבינלאומית לפיתוח מדיניות בטוחה ואחראית לבינה מלאכותית ו...

15 ביוני 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

רד האט משלבת GenAI בפורטפוליו הענן ההיברידי של החברה באמצעות Red Hat Lights...

26 ביוני 2024

DEXCOM G7 המהווה פריצת דרך משמעותית בתחום ניטור וניהול הסוכרת, הגיע לישראל

26 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים