מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

תל-אביב טק ו- Dealroom מציגים דו"ח הבוחן את ביצועי האקוסיסטם התל-אביבי ביחס למרכזים טכנולוגיים מובילים בעולם לשנת 2023
הדו"ח הופק בשיתוף פעולה בין Dealroom ותל-אביב טק, יחידה עירונית לפיתוח כלכלי בין–לאומי האמונה על חיזוק תעשיית הטק התל-אביבית, ובוחן את ביצועי האקו-סיסטמה התל-אביבית ביחס למרכזים טכנולוגיים מובילים בעולם, בהתבסס על מדדי ביצוע מרכזיים. הדגש ניתן על 2023, תוך הסתכלות רחבה על מגמות ותובנות מהשנים האחרונות


*שווי השוק של תעשיית הטק בתל-אביב מוערך בכ- 437 מיליארד דולר
*תל-אביב מובילה עולמית בהמרת חברות סטארטאפ ליוניקורן
*תל-אביב מובילה באחוז ההמרה מסבבי גיוס מוקדמים למאוחרים – לפני אזור המפרץ של סן פרנסיסקו, ניו יורק , לונדון, פריז וערים נוספות
*תל-אביב מדורגת בעשירייה הראשונה בעולם בגיוסי הון מקרנות הון-סיכון
תל-אביב ממשיכה להיות מובילה עולמית בגיוס הון-סיכון בתחום אבטחת הסייבר (מקום 2) – ומקום 4 בטכנולוגיות אוטונומיות, Generative AI ומכשור רפואי

ראש עיריית תל־אביב-יפו, רון חולדאי: "ה 7- באוקטובר הרעיד את יסודותיה של מדינת ישראל. נחישותה של החברה הישראלית להשתקם ולהיבנות מחדש מגולמת באופן יוצא מן הכלל בפעילותה של תעשיית הטק ושל אנשיה. מאז אוקטובר האחרון פועלות חברות הטק התל אביביות במלוא כוחן, למרות שכ-20% מעובדיהן מגויסות ומגויסים למילואים בחזית ובעורף. הן המשיכו לנהל את פעילותן כרגיל מול השווקים הבין-לאומיים, וכך להראות לחברה הישראלית וללקוחותיהן ברחבי העולם שאפשר לסמוך על ההייטק הישראלי גם בעתות משבר. ואם זה לא מספיק – הן החברות המקומיות והן החברות הרב-לאומיות, נרתמו למערכה הצבאית ולמאמץ האזרחי והקימו מערכי תמיכה וסיוע, התגייסות ותרומה. בין היתר, פעלו גם לסייע לאלפי תושבי העוטף והצפון המתארחים בעיר. אנו נמשיך להשקיע ביצירת סביבה המטפחת חדשנות, ובשילוב ערכיה הדמוקרטיים של העיר לייצר איתנות חברתית וכלכלית עבור מדינת ישראל."

בשנה מאתגרת לתעשיית הטכנולוגיה העולמית בכלל ולזו הישראלית בפרט, מציגה תל-אביב חוסן ויעילות ברמה עולמית בהון ובצמיחה. עם שווי שוק של 437 מיליארד דולר, התעשייה התל-אביבית ממשיכה להתפתח תוך הצגת גמישותה וייחודה, שהפכו אותה ל"סטארטאפ ניישן". תל-אביב מובילה עולמית בשיעור חברות סטארטאפ שהפכו ליוניקורן. היא גם המובילה באחוז ההמרה של סבבי גיוס מוקדמים למאוחרים – לפני אזור המפרץ של סן פרנסיסקו, ניו יורק, לונדון, פריז וערים נוספות. במקביל, מבליט הדו"ח את פוטנציאל הצמיחה הקיים, כמו גם מפרט כיצד הזרמת הון נוסף לחברות בשלבי הצמיחה הנוכחי של האקו-סיסטמה יכול להביא בקלות לקיומם של Decacorn – (חברה פרטית ששוויה מוערך במעל ל-10 מיליארד דולר) ואף לחברות בשווי של 100 מיליארד דולר ויותר.

תל־אביב-יפו מדורגת בעשירייה הראשונה בעולם בגיוסי הון מקרנות הון-סיכון ב-2023, וממשיכה להיות מובילה עולמית בגיוס הון-סיכון בתחום אבטחת הסייבר (מקום 2). האקו-סיסטמה אף מציגה חוזקה בטכנולוגיה מתקדמת ובתעשיות מתפתחות: היא מדורגת במקום הרביעי בבינה מלאכותית גנרטיבית, טכנולוגיות אוטונומיות ומכשור רפואי.

פרסום

בנוסף, על פי דוח IVC שניתח את נתוני העיר תל-אביב בשנה האחרונה, קיימות כ- 3,000 חברות טכנולוגיה, מתוכן 164 מרכזי מו"פ של חברות רב-לאומיות, 12 מהם נפתחו במהלך שנת 2023.

אף עולה כי הוורטיקליים הטכנולוגיים שגדלו במהירות הגבוהה ביותר על-פי גידול הוני ב- 3 שנים היו: ג׳נרייטיב AI, בוטים וגיימינג וכי 12 חברות תל אביביות גייסו יותר מ-100 מיליון דולר בשנת 2023.

למרות ההון המופחת, השוק המקומי הקטן והאתגרים האזוריים הרבים – תעשיית הטכנולוגיה התל-אביבית ממשיכה לשגשג, בעיקר בזכות כוח האדם המיומן והמגוון שבה, והרוח היזמית והיצירתית השורה בה. הדו"ח שופך אור על מרכיב מפתח בהצלחה של תל-אביב: ה-Founder Flywheel. זוהי ההגדרה של Dealroom לנחשול הסטארטאפים המצליחים שנבעו מחברות יוניקורן תל-אביביות. יוניקורנים אלו הולידו מייסדים שביחד יצרו יותר מ-180 חברות שזכו למימון קרנות הון-סיכון.

הדו"ח מכיל תובנות רבות נוספות ומכסה את ההון שגויס בסבבים, את שלב הצמיחה, את גודל הסבב, את המשקיעים הפעילים, את הרכב האקו-סיסטמה ועוד.

אודות תל-אביב טק

פרסום

תל-אביב טק היא יחידה עירונית לפיתוח כלכלי בין–לאומי האמונה על חיזוק תעשיית הטק התל-אביבית כמנוע לחדשנות ויצירת הזדמנויות בזירה המקומית והגלובלית.

הצוות עובד באופן ישיר עם מגוון בעלי עניין – חברות מקומיות ורב לאומיות, גורמים עירוניים, משקיעים ושותפים בין-לאומיים, כל זאת בכדי ליצור את המעטפת הנכונה ליזמים ולחברות לצמוח בעיר ובכך לשמר את תל–ֿאביב כאחד ממרכזי הטק המובילים בעולם.

אודות Dealroom

Dealroom היא ספקית מידע מובילה על סטארטאפים, מערכות אקולוגיות בEarly Stage ו- Growth של חברות ברחבי העולם. Dealroom, שנוסדה באמסטרדם ב-2013, משתפת פעולה עם משקיעים בולטים, יזמים וארגונים ממשלתיים כדי לספק שקיפות, ניתוח ותובנות לגבי פעילות הון סיכון.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

המגזר העסקי מתגייס למען משרתי כוחות הביטחון

3 ביוני 2024

הנדסת מערכות מבוססת מודל: כלי חיוני לתעשיה הישראלית, עכשיו יותר מתמיד.

1 ביוני 2024

מה שווי השוק של תעשיית ההייטק בתל אביב ?

28 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים