מה הקשר למיומנויות הנדרשות לעולם העבודה המשתנה ולכישורים ניהוליים?

הסיוט של כל הורה! מה עושים שהמפעיל מודיע שלא יכול להגיע כמה שעות לפני מסיבת יום ההולדת?

מעשה שהיה כך היה,
שבת בבוקר, הילד קם נרגש בציפייה למסיבת יום ההולדת הכיתתית שחיכה לה חודשיים, שכוללת פעילות מבוכים ודרקונים עם סיפור רקע דמיוני, מהטובים ביותר שהומצאו.

בבוקר יום ההולדת, בסביבות השעה 10:00 הגיעה השיחה מהמפעיל, השיחה הנכנסת כבר גרמה להרגשת אי נוחות. "מה שלומך?" שאלתי את המפעיל, "לא טוב" ענה, "אוי ואבוי" חשבתי לעצמי.

פרסום

בשיחתנו אמר שיתכן שלא יוכל להגיע עקב מצב בריאותי של אביו.

איחלנו החלמה מהירה ובריאות שלמה  לאביו, שאלנו אם יש לו מחליף שיכול לשלוח במקומו ושנענינו בשלילה  ועם "יתכן שלא יוכל להגיע"- לא סופי לדבריו, התחלנו לחשוב מה עושים.

ניהול משבר לכל הדעות.

את הרגשתו של הילד אתם בוודאי יכולים לדמיין, לאחר ששאל האם באמת יכול להיות שהמפעיל לא יגיע והוסבר לו שיתכן אך לא בטוח שזה יהיה המצב, בצורה בוגרת הציע לדחות את האירוע.

קבלת החלטות,

עמדו בפנינו שתי אפשרויות:

מרגע ההודעה לבטל את האירוע  שהילד כל כך חיכה לו למועד אחר, או למצוא מחליף(מחליף לא הצלחנו למצוא).

במקביל להודעה להתחיל לעבוד על תכנית ב' שנקווה שלא נצטרך (עם תינוק בן 9 חודשים בבית), ובתקווה שהמפעיל המקורי יגיע או בכל זאת ישלח מחליף מטעמו.

לבסוף בחרנו באפשרות השנייה, שבסוף הוכתרה בהצלחה. ומה הקשר בין זה למיומנויות הנדרשות לעולם העבודה המשתנה ולכישורים ניהוליים?

אחד המנהלים הבכירים במיזם הדיגיטלי ללימוד פרקטיקות ניהוליות, פרקטיקות ארגוניות, ומיומנויות מבעלי  תפקידים בכירים במשק, מספר בכל הנוגע לניהול משברים: "משבר יכול להיגרם מסיבות רבות: משבר כלכלי, קורונה שטורפת קלפים, משבר ביטחוני בעוטף עזה שמשפיע על המצב הביטחוני ועל עסקים , משבר ניהולי, לא מוכנים לעבוד עם מנהל זה אחר, משבר תחזוקתי, משבר תקשורתי והרשימה עוד ארוכה.

וכשנשאל מה צריך לעשות בשעת משבר חמור: ענה: "יש משבר – תשתה כוס מים ותירגע, ואחר כך הסיטואציה צריכה להתנהל על ידי המנהל בשטח. ניהול משבר בצורה טובה אינה בהכרח פועל יוצא של ותק, אלא יותר פקטור של לא להיכנס ללחצים מיותרים מצד אחד, וגם לא לאדישות. זה המצב. צריך להגדיר מה אני יכול לעשות. צריך לשמור על קור רוח, להיות חדים, להרחיק רעשי רקע וגם את כל מה שלא דחוף ולא חשוב לטיפול באירוע הקיים. כל מי שעומד בלחצים הבסיסים, יוכל לנהל אירוע עם עזרה מקרוב או מרחוק. יש להבין מה קודם למה בטיפול, לסדר ולתכנן פעולות: מה עושים עכשיו, מה עוד חצי שעה, עוד שעתיים ועוד שלל פעולות".

מנכ"ל בכיר נוסף סיפר בהרצאתו במיזם:"
שכמנכ"ל לא תמיד יודעים מה יהיה, צריכים לדעת להתמודד עם תנאי אי ודאות. אין דבר כזה כשאתם על "נושאת מטוסים" שהכל רגוע ושקט. אם לא נדע להתמודד עם שינויים, נקרוס. צריך לחבק את אי הודאות לדעת להתמודד.
כנ"ל לגבי לחץ, צריך לדעת לקחת אחריות. המחשבות מייצרות רגש, רגש מייצר עשיה. כשאתם בלחץ ואתם לא לוקחים אחריות, פחדים משתלטים וזה לא עובד, צריך להבין את הסיטואציה, לטפל וגם לקבוע סדרי עדיפויות."

שאר המנהלים במיזם באופן גורף אומרים שהם מצפים מעובדים :"לא לצעוק שיש בעיות, אלא להציע פתרונות.
"

לקראת השעה שתים שהמפעיל לא ענה לטלפון, בעוד התוכנית "קורמת עור וגידים" הבנו שככל הנראה תכנית ב' תצא אל הפועל,

ובסוף היום מה מוסר ההשכל שהילד יכול ללמוד ולא רק הוא,

1. יצירתיות ומוכוונות לפתרון: לצעוק כל היום שיש בעיות ולא להציע פתרונות בוודאי לא עובד, צריך להיות ביצועיסט, יצירתי ומוכוון פתרונות.

2. גיוס: לדעת לבקש עזרה מחברים שהם כמו משפחה(כאלה שמתגייסים לעזרה בלי לשאול שאלות כי אין לך זמן להסביר), על אף התכנון והחלוקה בפועל, אחד מהם אפילו הגיע להביא את הילד, הבין את גודל המשבר ונשאר לתגבר בתחנה, אז תמיד כדאי לך שיהיו כאלה.

3. קבלת החלטות, תכנון פעולות והאצלת סמכויות: חשוב לדעת לקבל החלטות וגם בטווחי זמן קצרים, לתכנן סדר פעולות לפי זמנים, להאציל סמכויות, ולחלק את המשימות למי שמתאים לבצע אותם בצורה הטובה ביותר, ולסמוך על כל בעל תפקיד לתת את המרחב שלו בביצוע.

פרסום
  1. מזל: גם חשוב ביותר, בהפקה מאולתרת קצרה בזמן, למזלנו השגנו בשיחה טלפונית את בני הדודים מהקיבוץ, שבדיוק חזרו משדה התעופה, והצלחנו להביא בזמן את כל ציוד המשחקים המגוון, לרבות רשת כדור רשת, בדמינגטון, גולף שבהחלט היוו אטראקציה מרכזית.


הילדים שהגיעו ,עודכנו בשינוי הקונספט למסיבת יום הולדת בסגנון המרוץ למיליון שכוללת תחנות ומשימות, חולקו לקבוצות, ביצעו משימות בתחנות במיקומים שונים ברדיוס הפארק, ללא צורך בלעבור כביש, התחנות אוישו על ידי החברים שבאו לתגבר.

ברמת הביצוע: היו מגוון תחנות, ספורט ומשחקי חברה: כדור רשת, פינג פונג, בדמינגטון, משיכת חבל, קרב חרבות ומשחקי חשיבה: חידות שחמט ובנושא סיפורים אהובים מתחום המדע הבדיוני , סידור שמות העסקים במרכז המסחרי לפי סדר מיקומם ועוד…

הובטח פרס לקבוצה המנצחת, אך הקבוצה המנצחת אינה ידועה, איבדנו מעקב על התוצאה. בסוף האירוע בשל הצדק בדבר ובהתחשב בעובדה שהתפנה תקציב, כל ראש קבוצה קיבל בהמשך השבוע שוברים עבור חברי הקבוצה לקופסא ענקית של גלידת גולדה למימוש של חברי הקבוצה בזמנם החופשי

 כנראה שמסיבת מבוכים ודרקונים, תחכה לשנה הבאה.


כותבת מאמר הדעה,

עו"ד שרון הר זהב,
מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקות ניהוליות, פרקטיקות ארגוניות ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי, להכשרות עובדים ומנהלים

מקבוצת אל הנכס.

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים