למה דווקא הוא? הכל עניין של פרספקטיבה, איך בונים מותג אישי בעבודה?

לא רק חברות עסקיות משקיעות במיתוג, הצגה עצמית לרוב כוללת שימוש בכושר ביטוי מילולי ובכושר ביטוי לא מילולי והרושם הראשוני לרוב נקבע בשניות הראשונות. בניית מותג אישי עשויה לקחת זמן.

כל אדם צריך להשקיע במיתוג שלו והוא הממתג של עצמו, ראוי שיעשה כך על בסיס החוזקות שלו ואיך שהוא רוצה שהסביבה תראה אותו.

מחקרים חדשים שנערכו הראו שהצלחה היא לא בהכרח עבודה קשה וכישרון, שני אלו מובילים לביצועים טובים יותר, הצלחה הינה איך הסביבה תופסת את אותם ביצועים(כמובן שאי אפשר להצליח בלי עבודה קשה וכישרון).

מיתוג עצמי טוב עשוי להוביל לרכישת כוח, הצלחה אישית ומקצועית שעשויה להתבטא גם אך לא רק בשכר גבוה ושיפור הישגים.

פרסום

בכדי למתג נכון צריך לסגל דפוסי פעולה אפקטיביים ולבצע פעולות מעשיות בכדי להשיג את התוצאה הרצויה והמיטבית- מיתוג עצמי שמבטא את החוזקות שלנו באופן מעורר השראה ואשר עשוי להוות מודל לחיקוי עבור הסביבה שתתפוס אותנו כמצליחנים. פעולות שניתן לעשות לדוגמא במסגרת בניית מותג אישי מקצועי והפיכה למוביל דעה הינן העברת פרזנטציות והדרכות בארגון, כתיבת מאמרים לתקשורת ועוד

מה עומד מאחורי המיתוג?

האם פעם יצא לכם לחשוב מה היה הבידול של שלמה המלך החכם מכל אדם?, על ההחלטה ההיסטורית שהובילה למיתוגו של אברהם לינקולן, הייחודיות של הנרי רולס וצ'רלס רויס – יצרניי הרולס רויס, איך הגיע הבחור הצנוע, שמואל יוסף צ'צ'קס, הידוע בשם ש"י עגנון ממזרח אירופה לפסגת הספרות העולמית ועל אחד הדברים שהובילו להצלחה של ארסון דו נסימנטו אשר ידוע הרבה יותר בכינויו, פלה, שחקן הכדורגל הטוב ביותר בכל הזמנים.

מאז ועד היום,

מרצה במיזם הדיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות מבכירים במשק מספר:"מיד לאחר שנבחר למלך, התגלה ה' לשלמה ושאלו מה הוא מבקש. שלמה: "ונתת לעבדך לב שומע לשפוט את עמך"(מלכים א פרק ג). ה ענה לו: יפה שהתרכזת בדבר אחד, ביקשת רק חכמה ויכולת משפט. לא ביקשת אריכות ימים, לא שלטון עם ישראל או על עמים אחרים, לא עושר, לא כבוד- תקבל מה שביקשת, ודברים נוספים. הברכה התקיימה כידוע במלואה, ושלמה המלך היה לחכם מכל אדם. ספרי שיר השירים, משלי וקהלת שכתב הם שיאים של תבונה אנושית, ונלמדים עד היום במסגרות דתיות וכלליות בכל העולם. הלקח ממלכותו של שלמה הוא: אם רצונך להצליח, בדוק מהו התחום שאתה הכי אוהב, ויש לך בו ידע ויכולת בסיסית. התמחה בנושא זה ואז יש סיכוי, גבוה, שתצליח.

בשנת 1860, קיבל אברהם לינקולן החלטה היסטורית: זמן קצר לאחר שנבחר לנשיא ארצות הברית, החליט לבטל את העבדות בכל המדינה. היתה זו החלטה קשה ולא פופולרית, כי מיליוני העבדים היו כוח אדם זול ויעיל, שהניע את הכלכלה האמריקנית. אבל לינקולן החליט שאנושיות, צדק ויושר קודמים לכל. פרצה מלחמת אזרחים, מאות אלפים נהרגו. אבל לינקולן ניצח, העביר חוק לביטול העבדות, וחולל מפנה היסטורי בתולדות המדינה והעולם. הכלכלה לא נפגעה, אלא צמחה. לינקולן נחשב לנשיא מספר 1 בתולדות ארצות הברית, דבריו ונאומיו הם תורה מוסכמת על מאות מיליוני אמריקנים, ושמו הוא סמל לצדק ויושר "לינקולן אמר" –הוא תורה שאין לחלוק עליה. הצלחתו נובעת משילוב של כמה גורמים, ובראשם הכרה שהוא עושה דבר צודק, נבון ואנושי. גורמים נוספים להצלחתו, שראוי ללמוד מהם, הם יכולת מעשית- בצד העקרונות ההומנים – להקים צבא לאמן ולחשל אותו, כך שיביא לניצחון. בנוסף, היה לינקולן אדם ישר, שהיה מסרב לכל הצעת שוחד, אדם צנוע שלא הבליט את עצמו אלא את העניין שעליו הוא נלחם. הוא היה יכול לקבל ממון רב לו ויתר על דעותיו, אך לא עלה בדעתו לעשות זאת. אלו תכונות המביאות להצלחה, שראוי לכל אדם ללמוד מהן.

ועכשיו עם אירוע קטן בהרבה, אבל עם לקחים גדולים. לפני כ-120 שנה, בשנת 1904, החלו שני אנגלים, הנרי רולס וצ'רלס רויס, לייצר מכוניות. הם לא היו הראשונים בענף זה, אבל היה להם משהו שלא היה לאחרים: הקפדה מירבית-מירבית על איכות, יצור מכונית שהיתה ונשארה אצילה יותר מכל כלי רכב אחר. סמל יחודי בחרטום הרכב, איכות מעולה המבטיחה שהרכב ישאר תקין שנים רבות. רולס –רויס היתה ונשארה עד היום(למרות חילופי הבעלים והמפעל) למכונית היוקרתית מס' 1 בעולם. היא גם היקרה ביותר, כי זה חלק מהמוניטין. איך עשו זאת? חוץ מאיכות בדרגה הגבוהה ביותר, הם שמו דגש על איכות במקום כמות, יצור ידני של כל מכונית ומכונית, הקפדה על שימוש בחלקים הטובים ביותר, ללא פשרות. במלחמת העולם השנייה הופסק ייצור הרכב, והמפעלים הפכו ליצור מנועים למטוסי קרב. בשנות המלחמה יצרה רולס- רויס רק מכונית אחת, שראש הממשלה צ'ר'צ'יל נתן במתנה למלך סעודיה, בתור המתנה הגדולה ביותר שאפשר לתת, אפילו למלך.

שמואל יוסף צ'צ'קס, הידוע בשם ש"י עגנון, היה הישראלי הראשון שקיבל פרס נובל. אין ספק שהוא גדול הסופרים העברים בדורותינו, ואחד הסופרים המובילים בעולם. איך הגיע הבחור הצנוע ממזרח אירופה לפסגת הספרות העולמית? הוא בחר להתמחות בנושא ספרותי שאינו ידוע לרבים, יהודים ולא יהודים: העיירה היהודית במזרח אירופה(אחר כך גם בא"י) שלפני השואה. עגנון שרטט ביד אמן מאות דמויות, ורקם סביב עלילות מרתקות. איך עשה זאת? חלק מהתשובה, לפחות, הוא לימוד יסודי של כל פרט ופרט בכתיבתו, מחקר על דמותו של כל יהודי ויהודיה המופיעים בספריו. עגנון כתב על המציאות ועל החיים שהוא עצמו היה לעיתים קרובות חלק מהם, לעיתים ממש תיאורים אוטוביוגרפיים. בנוסף כתב את ספרו הגדול "שירה" בו תאר בידי אמן, עם עלילה מרתקת, את החיים בעיר מגוריו ירושלים. גם כאן למד ביסודיות כל פרט וכל דמות. איך כתב? בבוקר היה עומד ליד סטנדר(עמוד תפילה) בביתו, וכתב בעמידה שעות רבות, כאלו הוא חזן לפני העמוד.

לפני שבועות אחדים נפטר בברזיל אדם בן 82 ושמו ארסון דו נסימנטו. הוא ידוע הרבה יותר בכינויו, פלה, שחקן הכדורגל הטוב ביותר בכל הזמנים. פלה נבחר לכדורגלן מס' 1 במאה העשרים, והיה היחיד שזכה שלש פעמים בגביע העולמי. יכולת המשחק הוירטואוזית שלו היתה ללא מתחרים. ילדים בכל העולם שואפים "לשחק כמו פלה". שמו הפך למושג בכל העולם. איך עשה זאת? קודם כל כישרון מלידה, אבל בנוסף ואולי בעיקר, תרגול בלתי פוסק של הנעת כדור, מסירות ובעיטות לשער בצורה שאיש לפניו לא עשה והמצאת תרגילי משחק שאיש לפניו לא קידם. כשנפטר ממחלה, הכריזה ממשלת ברזיל על אבל לאומי- הספורטאי היחיד בעולם שזכה לכבוד כזה.

גם מיתוג מחדש אפשרי,

ההליכון הומצא באנגליה בתחילת המאה ה-19 על ידי המהנדס ויליאם קיוביט והומצא במטרה לשמש מכשיר ענישה בבתי הכלא, בצורתו הקודמת לא נראה כמו שנראה היום ושימש בפועל לשאיבת מים או גריסת חיטה בזמן  השימוש בו.
כנראה שגם ההליכון שהיום נמכר באלפי שקלים עבר מיתוג מחדש.

כמה גורמים משותפים לסוד ההצלחה. רובם משותפים לכל גיבורינו. כמה מהם בולטים יותר אצל חלק מהדמויות. בראשם- החלטה להתרכז בנושא מסוים, לא להתפזר על פני כמה נושאים.
האדם צריך לקבל החלטה ברורה וחד משמעית, שברצונו להגיע לפסגה. עליו להוסיף ולהחליט שכדי להגיע לדרגה העליונה- בנושא שבחר- עליו להתרכז בו, ללמוד כל פינה וכל זווית אפשרית, להקדיש לו ימים, חדשים ושנים ללא הגבלת זמן, לעיתים קרובות תוך ויתור על הנאות החיים. על האדם להיות בעל אמונה פנימית שזהו נושא צודק שראוי לעבוד עליו לאורך ימים. יש לחפש את ההצלחה המקצועית הטהורה: לא לרוץ אחרי כסף אלא אחרי האמת; להיות אדם ישר ."

פרסום

כותבת מאמר הדעה,

עו"ד שרון הר זהב,

מקבוצת אל הנכס
מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד ניהול, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

 

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים