לא הכל עולה כסף! השיטה הסודית שמנהלים חייבים להכיר בכדי לשמר את העובדים שלהם בשוק תחרותי, על המעבר משיטת הניהול המסורתי מכוח סמכות למנהיגות.

 איזה מן מנהל אתה? נאה דורש ונאה מקיים.

מחקרים מראים שלא תמיד מעסיקים מבינים את הסיבה לעזיבה של העובדים שלהם ולעיתים גם לא יודעים כיצד לשמר אותם. לכל הדעות עלות גיוס והכשרה של עובד היא יקרה ולעזיבה של עובד יש מחיר כלכלי גדול.

שבירת מיתוסים,

הסיבה הראשונה לעזיבה של עובד את מקום העבודה בניגוד למה שחושבים אינה השכר, אלא יחס של המנהל.

פרסום

המרצים במיזם הדיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות מבכירים במשק מספרים ששיטת המקל והגזר כבר מזמן אינה עובדת והיום מנהלים צריכים להיות מנהיגים ולרכוש את אמונם והערכתם של העובדים.

מנהלים אשר אינם פועלים כך וממשיכים לפעול מכח סמכות ככל הנראה יצאו שכרם בהפסדם.

פיסה קטנה מההיסטוריה,

יוני 1940, מלחמת העולם השניה. הצבא הגרמני היעיל מביס בתוך שישה שבועות את הצבא הצרפתי, שנחשב עד אז לטוב ביותר בעולם. רוב המנהיגים והשרים הצרפתים נכנעים, משתפים פעולה עם הגרמנים או בורחים. בחזית נשאר אדם אחד: סגן שר הביטחון שארל דה גול, גנרל לא ידוע עם מעט ניסיון קרבי. ב-18 ביוני הוא ממריא בסתר, במטוס קטן. ללונדון. מיד הוא נושא ברדיו נאום קצר, בו יקרא לצרפתים שלא להיכנע לגרמנים. דה גול מפגין מנהיגות באמצעות פיו, בנאום מלהיב. אבל זו רק התחלה. עליו להקים צבא מחוץ לצרפת, שיוכל להילחם בגרמנים. דה גול רץ ממקום למקום ומגייס חיילים, מלהיב אותם בדברים מעומק ליבו על גדולתה של צרפת בהווה ובעתיד. דה גול מתמיד בכך ארבע שנים, לא נרתע משום מכשול, מציג את עצמו כשליט-לעתיד של צרפת, מדבר בתקיפות וללא פשרות, יש האומרים בעזות פנים וחוצפה, עם מנהיגי בריטניה וארצות הברית. הוא מתגבר בכוח רצון אדיר על קשיים מדיניים, צבאיים וכלכליים. בסופו של דבר הוא מצליח להקים צבא שיטול חלק פעיל בשחרור צרפת. סוד ההצלחה: אמונה לוהטת בצדקת דרכו וביעודה של צרפת, התמדה ללא הרף, תקיפות בדיבור ובמעשה, ללא פשרות.

ומאז ועד היום, עשה אזנו כאפרכסת,

אורן אלטמן שבמסגרת תפקידיו כיהן כמנכ"ל בכיר של מנכ"ל פונדק רמון ישרוטל, מנכ"ל קראון פלאזה ים המלח, מנכ"ל אפריקה ישראל תיירות ונופש, מנכ"ל נירוונה, לאונרדו ומריאן מרשת מלונות פתאל והקים את מלון ארץ צאלים ואת מלון ארץ דפנה ומרצה במיזם הדיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ומיומנויות מבכירים במשק מספר בהרצאתו במיזם "שחלק גדול מהפתרונות לא חייבים לעלות כסף, צריך לשמור על תשומת לב, ירידה לפרטים, אמפתיה, עובד שזכרת את יום ההולדת שלו ולא חשוב איך עזרו לך לזכור, הרמת לו טלפון או נפגשת איתו ואמרת לו מזל טוב, זה עושה לו הרגשה טובה. או כאשר מישהו חלה ולא היה תקופה ממושכת בעבודה והרמת אליו טלפון, גם אם הוא עדיין במיטת חוליו בבית והרמת לו טלפון, גרמת לו להרגיש טוב יותר. הדברים הקטנים האלה הם הדברים הגדולים שעוזרים לך להפוך ממנהל למנהיג, לגרום לצוות ללכת אחריך באש ובמים".

כותבת מאמר הדעה,

פרסום

עו"ד שרון הר זהב,

מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד ניהול, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי
מקבוצת אל הנכס

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה
מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים