לאן נעלמה המתכת שיכולה הייתה לעשות מהפכה בעולם הצרכנות?

סערה בעולם המדע: כאשר צוות חוקרים מיוחד מאוניברסיטת הארוורד הצליח לייצב את המימן המתכתי, זה הוגדר כמהפכה בקהילת המדע. רק שעכשיו, כשהמתכת נעלמה בלי להשאיר שום זכר, מומחים מתחילים להטיל ספק בהישג המשמעותי

יצירת המימן המתכתי הוגדרה כפריצת דרך בעולם המדע, אבל המדענים מהארוורד שיצרו את המתכת אומרים עכשיו שהמתכת נעלמה. לטענת היוצרים, יכול להיות שהיא נעלמה במכונה שייצבה אותה, או שהפכה לגז בטמפרטורת החדר והושמדה מכך.

המימן המתכתי נוצר לראשונה לפני כחודש על ידי מדענים מאוניברסיטת הארוורד. כעת, המתכת נעלמה. המכונה שאמורה היתה לייצב אותה ככל הנראה התקלקלה וכתוצאה מכך לא נשאר אף סימן של החומר. החוקרים טוענים שהמתכת ככל הנראה התמוססה והפכה לגז כשהייתה בטמפרטורת החדר, או נעלמה בתוך המכונה עצמה. לעומת זאת, יש הטוענים שהמדענים באוניברסיטה בכלל לא יצרו את המימן המתכתי מלכתחילה.

על המימן המתכתי נאמר כי היה ביכולתו ליצור מוליכים יעילים מאוד, איתם ניתן היה לפתח מחשבים ופלאפונים חכמים מהירים. כמו כן, אפשר היה ליצור בעזרת החומר סוללות רבות עוצמה לרכבים חשמליים ולהפחית בזיהום האוויר. אבל כל הייעודים האלו כבר לא רלוונטים, עכשיו שהחומר כבר לא בנמצא.

הניסיון לשמר את החומר בתנאים המתאימים לו במרכז כדור הארץ נכשל וצוות המדענים בהארוורד נותרו מאוכזבים מאוד. כתוצאה מהכשל לא נותר שריד מהמימן המתכתי.

פרסום

לעומת זאת, יש המאמינים שצוות המדענים לא איבדו את החומר כי הוא לא היה בחזקתו מלכתחילה. הכל התחיל כאשר ראש צוות המחקר סירב להציג את הממצאים שלו בפני קהילת המדע העולמית. כלומר, מדענים אחרים לא יכלו לראות את החומר עצמו, אלא רק מבעד לתמונות. מומחים טוענים שהתמונות, שכביכול מראות את החומר בין שני יהלומים, למעשה מראות שרידים של מתכת אחרת – הסברה היא שזו מתכת אלומיניום.

צוות המחקר דוחה את ההאשמות. פרופ' אייזק סילברה, ראש צוות המחקר, מספר: "יש לנו את כל הראיות שמוכיחות שהמתכת אכן הייתה שם, לא היינו מפרסמים את הגילוי אלמלא היה אמיתי". במידה וצוות המדענים היה מצליח לייצב את המימן המתכתי, הוא היה מסיים מחקר שערך עשורים שלמים בנוגע למתכות וכתוצאה מכך להפיק חומרים שהיו יכול לשמש חלופה לדלקים הפוסילים של ימינו.

(מקור)

פרסום

http://www.mako.co.il/hix-science/Article-ff5e0bd26497a51006.htm

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים