לאחר 4 שנות פעילות בישראל – "שמיים" מתרחבת ומקימה מרכז בבוסטון

"שמיים" כבר החלה בליווי פרויקט משמעותי בחברה הציבורית האמריקאית "קריופארם", שהגישה לאחרונה בקשה  ל-FDA לאישור מסחור התרופות שפיתחה * בחברה האמריקאית כבר מדברים על השינוי, ברוח חיל האוויר הישראלי * ד"ר שרון שחם, מייסדת, מדענית ראשית ונשיאת קריופארם: "כחברה שמונעת על-ידי חדשנות ושאיפה מתמדת למצוינות, ראינו ב'שמיים' שותפה טבעית שלנו לדרך" * אופיר פלדי, מייסד ומנכ"ל שמיים: "גאים להטמיע את המודל כחול-לבן של 'שמיים' בהצלחה, גם בארה"ב"

חברת "שמיים" מתמחה בבניית ארגונים לומדים והטמעת תהליכי למידה בארגונים, תוך שימוש בכלים ייחודיים המבוססים על תרבות התחקיר בחיל האוויר הישראלי והותאמו לסביבה האזרחית. החברה הוקמה על ידי טייסי חיל האוויר לשעבר, בראשותו של המנכ"ל אופיר פלדי. בתפקיד יו"ר הדירקטוריון שלה מכהן מפקד חיל האוויר לשעבר, אלוף במיל. אליעזר שקדי.

בבסיס השיטה בה משתמשת חברת "שמיים", שהוקמה ב-2015, נמצא תרגום הכלים המשמעותיים שלומדים אנשי צוות אוויר בזמן הכשרתם – למידה מבוססת תחקיר, שינוי התפיסה לגבי טעויות ואחריות אישית – והעברתם לגופים וארגונים בעולם האזרחי.

חברת "שמיים" פועלת בישראל, ועכשיו גם בארצות הברית, במגזרים שונים, באמצעות התאמה של "מודל שמיים" באופן אישי לכל ארגון והטמעת מערכת התחקור המקוונת של החברה: DiBi.

פרסום

אחד התהליכים הראשונים אותם מלווה "שמיים" בצפון אמריקה מתבצע בחברת "קריופארם" (Karyopharm), המפתחת תרופות היעילות לטיפול בסרטן על ידי טכנולוגיה של עיכוב ייצוא חומרי גרעין מהתא החולה. "קריופארם", שנוסדה על ידי הישראלית ד"ר שרון שחם בדצמבר 2008, ממוקמת בבוסטון, ארה"ב. החברה, שנסחרת בנאסד"ק (NASDAQ: KPTI), מתמחה בפיתוח תרופות מצילות חיים לסרטן, כאשר המובילה שבהן נמצאת בשלב הסופי וממתינה לאישור המסחור מה-FDA.

מאז כניסתה של "שמיים" לעבודה עם "קריופארם", מעידים בחברה שאימצו שם, באופן עמוק, תרבות עבודה של שאיפה מתמדת להשתפר ואחריות אישית. הדבר בא לידי ביטוי ברמת האחריות הגבוהה של כל העובדים המשתתפים בתהליך והצורך של כולם ללמוד מהטעויות שלהם ולהשתפר כל הזמן, לצד בניית שפה משותפת שמסייעת בהקטנת הבדלי התרבויות בין אנשי החברה. את תהליך העבודה עם שמיים החלו ב"קריופארם" בזמן קריטי לחברה: שלושה חודשים לפני הגשת הבקשה ל-FDA להתחיל בפעילות מסחרית של התרופות. "על אף הרצון לעבוד עם 'שמיים', הייתה התלבטות גדולה בהנהלה לגבי התזמון וחשש מהעומס הרב. בסופו של דבר, החלטנו שדווקא בתקופה קריטית זו, יהיה נכון להכניס את שינוי התרבות על מנת לראות תוצאות מידיות, אשר אכן הגיעו וסייעו לנו בזמנים מאד קצרים להגיש את הבקשה ל-FDA", מספר רן פרנקל, סמנכ"ל הפיתוח של "קריופארם", שמשתף בדוגמה מחיי היומיום, "רק אתמול שמעתי 4 אנשים עומדים בעמדת הקפה: אמריקאי, הודי, וייטנאמי ורוסי, הם שוחחו על משהו שקרה בעבודה ואז מישהו אמר: 'alright, we gotta 'Shamayim' it', כלומר – התהליך הזה ממש הוטמע והפך לחלק משגרת העבודה של העובדים".

אופיר פלדי, מייסד ומנכ"ל "שמיים": "אחרי 4 שנים בהן 'שמיים' גאה להיות שותפה של חברות וארגונים מובילים בישראל ובעולם, נענינו לפניות מצפון אמריקה ופתחנו את המרכז הראשון של 'שמיים' בבוסטון, ארה"ב. המרכז ימשיך להטמיע את התרבות ומערכת התחקיר של 'מודל שמיים', הפעם בחברות אמריקאיות וכפי שאנחנו כבר רואים, הכלים שאנחנו מלמדים הם 'כחול-לבן', אבל מסתבר שעובדים מצוין בכל מקום בעולם."

ד"ר שרון שחם, מייסדת מדענית ראשית ונשיאת קריופארם: "בתור חברה ששואפת למצוינות ולשיפר מתמיד, אנחנו רואים ב'שמיים' שותפה טבעית שלנו. החיבור עם 'שמיים' עוזר לנו לעמוד ביעדים ובמטרות שלנו בצורה הרבה יותר יעילה, תוך הקפדה על עמידה בלוחות הזמנים".

אודות שמיים

פרסום

חברת שמיים מתמחה בהתאמת והטמעת מודל למידה ליצירת מצוינות ארגונית בחברות.

המודל שפיתחה החברה נשען על תרבות הלמידה והתחקור של חיל האוויר הישראלי ומטרתו לייצר ארגון לומד ומשתפר מבוסס אחריות אישית ופתיחות.

החברת הוקמה ב-2014 על ידי יוצאי חיל האוויר. מנכ״ל החברה ומייסדה הוא אופיר פלדי, לשעבר טייס בחיל האוויר. כיו״ר הדירקטוריון משמש האלוף במיל. אליעזר שקדי, לשעבר מפקד חיל האוויר. מודל שמיים יושם בלמעלה מ-200 ארגונים וחברות, ממגוון תחומים, בארץ ובארה״ב .

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

רד האט משלבת GenAI בפורטפוליו הענן ההיברידי של החברה באמצעות Red Hat Lights...

26 ביוני 2024

DEXCOM G7 המהווה פריצת דרך משמעותית בתחום ניטור וניהול הסוכרת, הגיע לישראל

26 ביוני 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים