כנס איגוד התעשיה הקיבוצית בנושא אחריות תאגידית

ביום שלישי התקיים הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית בגן האירועים בשפיים בנוכחות  כ300 מבכירי התעשיה הקיבוצית מכל רחבי הארץ.

בפתיחת האירוע בירך י"ור האיגוד עידו רודוי ומנכ"ל האיגוד גיל לין ונתן סקירה על התעשיה הקיבוצית בשנה החולפת לדבריו מחזור הפעילות של מפעלי התעשיה הקיבוצית בשנת 2022 היו כ 57.7 מיליארד ₪ , התעשיה הקיבוצית מעסיקה יותר מ 51 אלף עובדים ותרומתה לייצוא היא אדירה. בפני התעשיה הקיבוצית מספר אתגרים ביניהם המשאב האנושי, חדשנות ועידוד הפעילות הבינלאומית והאיגוד פועל על מנת לסייע למפעלי הקיבוצים בנושאים אלו ובנושאים אחרים.  אחד הנושאים המרכזיים הוא הטמעת הגישה הניהולית הרואה את התרומה של התעשייה לכל בעלי העניין בחברות וביניהם: הסביבה, האחריות החברתית וההתנהלות הפנימית. "זוהי גישה ניהולית התופסת תאוצה בעולם והופכת במהירות לסטנדרט דה פקטו בעולם. לא ירחק היום בו חברה שלא תהיה תואמת ESG, לא תוכל למכור בחלק גדול ממדינות העולם" אומר לין, "ולכן אנו משקיעים הרבה בהנגשת הנושא ועידוד החברות הקיבוצית, אשר מראש פועלות בהתאם לערכים אלה, להתקדם בנושא זה."

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר: ״התעשייה הקיבוצית, שהחלה את פעילותה עוד לפני קום המדינה, היא בעיני סמל לציונות האמיתית. תעשייה זו מייצרת עשרות אלפי מקומות עבודה בכל רחבי הארץ, תוך כדי שהיא מובילה ותומכת  במחקר, פיתוח וחדשנות. לאורך כל השנים, אנו פועלים במשותף עם תעשייה זו כדי לקדם את הסביבה העסקית בישראל, ובשנה האחרונה הגענו להישגים רבים- בהם הפחתה והקפאה של העלויות הרבות המושתות על התעשייה. בין השאר בעקבות המאבקים שלנו, יתקיים מחר שימוע מיוחד ברשות החשמל, אשר בעקבותיו צפויה הורדה של התעריף. כמו כן הצלחנו למנוע פגיעה בתעשייה, על ידי הורדה של סעיף מחוק ההסדרים, שביקש לבטל את רכש הגומלין. בנוסף בתקציב הקרוב הבטחנו מענקים מיוחדים לייצור מתקדם והעלאת הפריון בתעשייה. גם בשנה הקרובה נמשיך לפעול למענכם, על אף האתגרים הרבים מבחוץ ומבית״.

חלקו המרכזי של הכנס עסק בתחום האחריות התאגידית ומקומה באסטרטגיה העסקית של החברות. הוצגו ההזדמנויות והאיומים על החברות בתחום ה ESG, על ידי חברות הייעוץ המובילות בתחום וביניהן BDO, שיבולת ESG , VALUE2 ודלוייט. וכיצד מסייעת המדינה לקדם מיזמים בתחום זה.

פרסום

בפאנלים בהנחיית גדעון אוקו, בהשתתפות מנכליות משרדי ראש הממשלה לשעבר :הילה חדד חמלניק- לשעבר מנכלית משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה, סיגל מורן לשעבר מנכלית משרד הרווחה, ונעמה שולץ לשעבר מנכלית משרד ראש הממשלה דובר על חוסר הנוכחות הנשית במשרדי הממשלה הנוכחית וההשלכות שלה- "אין סיבה שאם אנחנו 51% מהאוכולוסיה לא תהיה לנו נציגות במשרדי הממשלה" אמרה חדד חמלניק, "אני רואה את ההשפעה הישירה של זה על הדור הצעיר של הבנות ואיך השאיפות שלהן משתנות בהתאם למה שהם רואות שקורה" הוסיפה מורן.

עוד התייחסו שלושת המנכ"ליות לדאגה שלהן ממה שקורה בכנסת לשינוי החקיקה והדאגה ממה שיקרה לכלכלה- "המאבק פה הוא הרבה יותר גדול, הוא מאבק בין ליברלים לשמרנים, ואולי אנחנו צריכים להפוך להיות כמו אחותנו הגדולה (ארה"ב ) "אמרה מורן.

בשיחה מרתקת בהנחיית ניל"י גולדפיין המשנה למנכ"ל נירם גיתן, הציגו מנכ"ל אינטל ישראל היוצא – יניב גרטי וחיה פרלמוטר את חשיבותו של ההון האנושי בתעשייה וכיצד יכולה מערכת החינוך להכין טוב יותר את דור העתיד לאתגרי העולם העסקי. גרטי הציג את תפיסות הניהול בעולם ההיי-טק, הדגיש את חשיבות פיתוח היכולות של הדור הצעיר במגוון תחומים. חיה תיארה כיצד ניתן לשלב את התעשייה במערכת החינוך ושיתופי הפעולה שקיימים בין בתי הספר לחברות המובילות במשק וקראה לתעשייה הקיבוצית להצטרף למגמה זו.

 

בשיחה אחד על אחד גדעון אוקו דיבר עם היזם והמשקיע זוהר לבקוביץ , שגדל בקיבוץ דפנה על המצב במדינה. "אני מאוד מודאג ממה שקורה במדינה שלנו, אנחנו רואים את הנזק האדיר שקורה לכלכלה ואנחנו עדיין לא יכולים להגיד עד כמה הוא גדול וכמה זמן ייקח לתקן אותו, משקיעים עצרו את ההשקעות שלהם בישראל מתוך חשש לכספם, ואנחנו נחזור 30 שנה אחורה מבחינת ההייטק הישראלי. אנחנו כל העת קוראים לממשלה להגיע להידברות, רק היום פנו עשרה חברי ליכוד בכירים למטה המאבק של הייטקיסטים בניסיון ללכת להידברות".

פרסום

"פעם ראשונה שהייטק הישראלי יוצא לרחובות, אנחנו מוציאים את הכסף שלנו לא בגלל המחאה אלא בגלל שאנחנו חוששים למה יקרה לו בעתיד".

לבקוביץ הוסיף כי הוא אינו שוקל לעזוב את הארץ בעקבות שינוי החקיקה אבל בהחלט מודאג ממה שקורה והוא וחבריו אינם מוכנים לשתוק.

הכנס הסתיים בהופעה של הסטנדאפיסט רשף לוי.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים