כך נאמר בוועידת העסקים ישראל- ארה”ב 2020

כך נאמר בוועידה:

"כיום אנחנו מתמקדים בחיבור סטרטאפים שנמצאים בשלביים ההתחלתיים לשוק האמריקאי…

"ארה"ב מתנגדת לכל חרם שפועל נגד סחר ישראלי ומסתכלת קדימה אל עבר עבודה משותפת עם ממשלת ישראל העתידית.

אנחנו נמשיך לעמוד לצד חברות אמריקאיות שעושות עסקים וממשיכות להשקיע בישראל ובקהילות פלסטיניות"- איאן סטף, תת שר המסחר ומנהל אגף סחר החוץ במחלקת המסחר האמריקאית בועידת העסקים ישראל- ארה"ב 2020 של לשכת המסחר ישראל אמריקה

פרסום

 

הבוקר, יום רביעי 26.02.2020, נערכה ועידת העסקים ישראל- ארה"ב של לשכת מסחר ישראל-אמריקה, איגוד לשכות המסחר, המחלקה המסחרית בשגרירות ארה"ב וSelectUSA- באולם AVENUE.

 

תת שר המסחר ומנהל אגף סחר החוץ במחלקת המסחר האמריקאית, איאן סטף שנכח בכנס יצא במסר ליזמים שנמצאים בשלבים הראשוניים ולחרם על ישראל: " כיום ארה"ב היא השותפה הגדולה ביותר של ישראל, וישראל היא המשקיעה הגדולה ביותר בארה"ב ממזה"ת- עם מחזור פעילות של כ-34.5 מיליארד דולר רק ב-2018. ההשקעה הזו מובילה ל-26,000 מקומות תעסוקה באמריקה. כיום אנחנו מתמקדים בחיבור סטרטאפים שנמצאים בשלביים ההתחלתיים, וחיבורם לשוק האמריקאי.

כדי להתחיל את העסק הגדול הבא עליכם לבחור בארה"ב. אין מדינה כל כך מכריעה לכלכלה העולמית כמו ארה"ב, ואנו מקווים להתרחב ולהרחיב את השותפות הישראלית-אמריקאית. חברות אמריקאיות תמיד חיבקו שותפויות והזדמנויות סחר עם ישראל, וארה"ב מתנגדת לכל חרם שפועל נגד סחר ישראלי. אנחנו  מסתכלים קדימה אל עבר עבודה משותפת עם ממשלת ישראל העתידית ועומדת לצד חברות אמריקאיות שעושות עסקים וממשיכות להשקיע בישראל ובקהילות פלסטינאיות".

 

מנכ"ל אינטל ישראל ויו"ר לשכת מסחר ישראל-אמריקה, יניב גרטי: "לשכת המסחר מייצגת 250 חברות שהן יחד כשליש מהכלכלה העולמית. הלשכה פועלת לעזור לחברות בהסרת חסמים ולהגדיל את עסקיהם בישראל ובארה"ב, ויחד עם זאת, משרתת את האינטרסים של שתי המדינות- ישראל וארה"ב, דרך מתן ויזה ועד לקיימות- לא מדובר רק בבניית עסקים, אלא גם על פקיחת עיניים על החברה סביבנו והכלכלה. ללא מתן תשומת לב לכלל האספקטים במשוואה- יהיה לנו מאוד קשה לפעול".

 

בוועידה נכחו לוועידה למעלה מ-500 בכירים ומקבלי החלטות ומהארץ ומהעולם שהגיעו ללמוד, להתעדכן ולפגוש את בכירי הקהילה העסקית הישראלית והאמריקאית והן בכירי ממשל המעורבים בחיזוק שיתוף הפעולה ובעיצוב קשרי המסחר בזירה זו, וביניהם דוברים רבים- איאן סטף, תת שר המסחר ומנהל אגף סחר החוץ במחלקת המסחר האמריקאית, ג'וש קרם, מנהל בכיר, מחלקת המזרח התיכון בלשכת המסחר האמריקאית, אליאס ספירטוניאס, מנכ"ל לשכת המסחר יוון- אמריקה, פטר איוונוב, מנכ"ל לשכת המסחר אמריקה- בולגריה, האריס קקוליס, נשיא לשכת המסחר אמריקה- קפריסין, עודד רוז, מנכ"ל לשכת מסחר ישראל- אמריקה, יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל ויו"ר לשכת מסחר ישראל-אמריקה, מתי גיל, ראש קשרי ממשל ושוק בינ"ל, טבע, אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות ועוד

כמו כן, באירוע הוענק אות לשכת מסחר ישראל- אמריקה ל- רשות החדשנות, Team8 ויוסי ורדי, איש עסקים, יזם טכנולוגיה עילית ומשקיע ישראלי, ואחד מהמשקיעים הבולטים בתחום האינטרנט בישראל שקיבל מן הלשכה אות מפעל חיים.

 

מנכ"ל לשכת מסחר ישראל- אמריקה, עודד רוז: "וועידה הבוקר ציינו 35 שנים לחתימת הסכם הסחר ושיתוף הפעולה בין המדינות, אשר מהווה תשתית המאפשרת צמיחה מהירה ומתמשכת לסחר בין ישראל וארה"ב. יחסי ישראל וארה"ב הינם קריטיים לשגשוגה של ישראל מכל ההיבטים, כלכליים, ביטחוניים ומדיניים. הלשכה, שחבריה מהווים כשליש מהכלכלה הישראלית עוסקת בפרויקטים רבים כגון פרויקט Greensight- העוסק במציאת פתרונות טכנולוגיים לבעיות זיהום הסביבה ושינויי האקלים העולמיות והשבוע התקיים כנס הכלכלה המעגלית הראשון בישראל, פרוייקט Outsight- מציאת פתרונות לעולם התעסוקה העתידי המשתנה במהירות ועוד."

 

בין הנושאים השונים שנידונו בפאנלים השונים: נגיף הקורונה, תוכנית השלום של טראמפ ומשבר האקלים- כיצד כל אלו משפיעים על הכלכלה העולמית? למה היום יותר מתמיד זה הזמן הנכון לעשות עסקים בארה"ב? מהי קפיצת המדרגה שהשוק הישראלי עומד בפניה? מה תפקיד תעשיית ההייטק בעיצוב סוגיות סביבתיות, חברתיות וכלכליות? מהם האתגרים העסקיים העומדים בפנינו כיום? כיצד מתחילים עסק בארה"ב ומהם האתגרים הכרוכים במהלך? אילו חידושים קיימים בתחום האינטליגנציה המלאכותית וכיצד הם משפיעים על המסחר? ועוד.

פרסום

 

כמו כן, באירוע הוענק אות לשכת מסחר ישראל- אמריקה ל- רשות החדשנות, Team8 ויוסי ורדי, איש עסקים, יזם טכנולוגיה עילית ומשקיע ישראלי, ואחד מהמשקיעים הבולטים בתחום האינטרנט בישראל שקיבל מן הלשכה אות מפעל חיים.

 

הידידות האמיצה בין ישראל וארצות הברית הינה מאבני היסוד של קיומה של מדינת ישראל, והיא משתקפת באופן ברור בתחומים רבים ובעיקר בקשרים הכלכליים, שמהווים נכס לפיתוח כלכלת ישראל. ארצות הברית הינה שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל והיחסים הכלכליים בין ישראל לארה"ב, אשר משתקפים באופן ברור בתחומים רבים: טכנולוגיה, רפואה, כלכלה, תעשייה, אנרגיה, יבוא, יצוא, קמעונאות ועוד- מהווים נכס אסטרטגי לכלכלת ישראל. בשנת 2019 הסתכם היקף הסחר בין שתי המדינות בלמעלה מ-35 מיליארד דולר והיווה כרבע מהסחר הבינלאומי הכולל של ישראל. לישראל יש אינטרס חיוני לא רק לשמר יחסים אלו, אלא להעמיקם ככל שניתן על ידי ייזום ושיפור הסכמים, עידוד השקעות ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות, ארגונים וגופים ממשלתיים בשתי המדינות. הוועידה דנה באתגרים והזדמנויות חדשות לחברות ישראליות ואמריקאיות לצד סוגיות מרכזיות הקשורות ביחסים הכלכליים והמסחריים, במטרה להרחיב ולהעמיק קשרי אלו בין שתי המדינות בעתיד.

מנהל בכיר, מחלקת המזרח התיכון בלשכת המסחר האמריקאית, ג'וש קרם: "אנחנו מייצגים אינטרס של 300 חברות- גדולות וקטנות כאחד. אנחנו ארגון עסקי ומאמינים שהקשרים המסחריים בין ארה"ב לישראל משפיעות ותורמות לכלכלות בארה"ב ומעבר לים. אין זמן בהיסטוריה שהמדינות שלנו היו היו מחוברות יותר מבחינה כלכלית וביטחונית, והרבה מההצלחה הזאת היא הודות למדיניות שיצרה הזדמנויות אדירות לשתי המדינות. היום אנחנו מציינים 35 שנים להסכם הסחר בין המדינות. כשההסכם נחתם ב-1985 ישראל הייתה עדיין מדינה שנאלצה להיאבק רבות על הסחר הבינ"ל, והייצוא הגדול מישראל היה תפוזי JAFFA. היום אנחנו במקום אחר וישראל היא משקיעה ענקית בשוק האמריקאי, עם מחזור פעילות של 40 מיליארד דולר. ישראל מייצרת תעסוקה רבה בארה"ב, למשל חברת טבע. המדינה תומכת ב-57,000 מקומות תעסוקה ברחבי ארה"ב. אך חשוב לחשוב קדימה- לאן ממשלות ועסקים יכולים להגיע בדור הבא, ולשם כך יש צורך בחשיבה מחודשת ותמיכה של הממשלה כדי שנמשיך קדימה. שתי תגליות הגז לחופי ישראל ישרתו את המדינה לדורות הבאים- זה כנראה הפרויקט האמריקאי-ישראלי הגדול ביותר בישראל. בישראל יש מודלים מעולים בתחום החדשנות- ואנחנו רוצים להביא את המודלים הללו לארה"ב וללמוד מכם על איך מעוררים יזמות. בנקודת הזמן הזו, השנה ה-35 להסכם הסחר בינינו על הממשלות והשותפים שלנו לחשוב בגדול- ולא רק מהיבטי ביטחון. כעת הזמן לדור הבא שיקיים שת"פ עסקיים שיובילו לקידום התחבורה, אנרגיה, מקומות תעסוקה עתידיים ועוד."

 

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים