יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ מקלב: "חדשנות מדעית ישראלית פורצת דרך תתקיים רק ע"י תמיכה במחקר"

תערוכת "חלון קדמי"- הצצה אל החומרים מהם עשויה חדשנות מדעית פורצת דרך, נפתחה בחדר וועדת המדע והטכנולוגיה על ידי קרן חינוך ארה"ב-ישראל (Fulbright)

 

לרגל חגיגות יום המדע הבינלאומי בכנסת ישראל, נפתחה בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת תערוכה מיוחדת בשם "חלון קדמי" – הצצה אל החומרים מהם עשויה חדשנות מדעית פורצת דרך. בתערוכה מוצגים ששת מדענים המייצגים מגוון רחב של תחומי דעת שבתמיכת הקרן. התמונות בתערוכה מציגות את המדענים בסביבת העבודה שלהם לצד אובייקטים היוצאים מן התמונה וקשורים לעבודתם ולאופן בו הם רואים את העתיד המדעי טכנולוגי הצפוי לנו.

התערוכה בחדר ועדת המדע והטכנולוגיה, נפתחה בישיבה מיוחדת עם מנהלי הקרן בארץ ובארצות הברית מתוך מטרה להוקיר את תרומתם של החוקרים ומקבלי המלגות וכן על מנת לדון על התנאים הקיימים כיום לפיתוח מחקר ישראלי פורץ דרך.

פרסום

 

יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב פתח את הדיון: "אני גאה ושמח לארח את חברי הקרן הנכבדים שעושים עבודה מופלאה ביותר בשיתוף פעולה ייחודי וארוך טווח כאן בישראל למאות אנשי אקדמיה וחוקרים מצטיינים שזוכים לייצר מחקרים פורצי דרך. אנו בפני קידום חקיקה שתסדיר את יום המדע הלאומי להיות יום מסודר וקבוע. בינתיים, אנו מקיימים גם השנה בפעם הרביעית טקס הענקת פרסים למדענים צעירים בכנסת. תערוכת חלון קדמי המוצגת כאן היא תערוכה ייחודית, יש בה חדשנות בסגנון בו אנו מראים את החוקרים דרך עבודתם, בשילוב חומרים שלהם בדברי הסבר מיוחדים. המחקר והפיתוח שנעשה הודות לפעילותכם האדירה הופך לדברים שמחוללים שינויים רבים בעולם כולו. אני שמח לשמוע על חצי הכוס המלאה במחקרים הקיימים אך יחד עם זה מתאכזב לשמוע כמה הרבה עוד חסר כדי שזה יקרה בצורה מושלמת. עלינו לפעול ולדאוג בנושא כי חדשנות מדעית ישראלית פורצת דרך תתקיים רק ע"י תמיכה במחקר".

 

חה"כ יעל כהן-פארן: "ליבי היום נחמץ בפתח התערוכה משום ששוחחתי כאן עם אדם שהגיע לוועדה בנושא אנרגיה מתחדשת – הוא סיפר לי כי אמנם לפני שנתיים הוא היה כאן כבעל חברה בישראל אך כולם בחברה כבר עברו לקליפורניה יחד עם בני המשפחות. יש לנו בישראל את ההון האנושי היקר ביותר, אבל אין להם מה לעשות בארץ כי אף אחד לא מתייחס לנושאים האלה ברצינות. אנו צריכים לדאוג שהטכנולוגיה והחוקרים יישארו כאן כדי שישראל ולא רק האנשים שלה תהיה במקום מתקדם ומתפתח".

 

פרסום

ח"כ סאלח סעד: "אני עצמי החלמתי ממחלת הסרטן לפני כחצי שנה ואני רוצה להוקיר כאן את פרופ' ניר פלד מבוגרי התכנית – המחקר שהוא עושה בגילוי מוקדם, הוא בגדר הגשמת חלום, הוא מציל משפחות שלמות שחרב עליהן עולמן באובדן של אדם יקר. חסרים כיום 260 אונקולוגיים בישראל ולכן הייתה לי הצעת חוק שמבקשת מהמדינה לתת מענק מיוחד לכל מתמחה שילך לתחום הזה. אני בטוח כי זה יציל אלפי חולים. ראיתי את סבלם של החולים בבתי החולים ואת החוסר הגדול ברופאים ולכן אני כאן כדי לתמוך בעידוד למחקר ופיתוח ישראלי".

 

ד"ר ענת לפידות, מנכ"לית קרן חינוך ארצות הברית – ישראל (קרן פולברייט): "אני מודה  ליו"ר וועדת המדע ח"כ אורי מקלב על ששם על סדר יומה של הוועדה את חשיבות נושא ברור התנאים ליצירת מדע חדשני ופורץ דרך בקיום שיח רחב עם קובעי מדיניות ומדענים. התערוכה "חלון קדמי" שנחנכה בחדר כאן מאפשרת הצצה אל החומרים מהם עשויה חדשנות מדעית פורצת דרך, ומבקשת להוקיר את תרומתם של מאות מדענים ישראלים, בוגרי תכניות פולברייט, הן למחקר הבסיסי והן למחקר המעשי וליישומים התורמים לחברה ולאנושות".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים