טכנולוגיה של הסטארטאפ Ramon.Space הובילה 3 לוויינים ישראלים למשימות חקר ואיתור בחלל

השיגור שבוצע הבוקר הוא חלק משיגור של 38 לוויינים מ-18 מדינות בניהן ישראל, דרום קוריאה יפן, ערב הסעודית, קנדה, גרמניה ונוספות

38  לוויינים של 18 מדינות מרחבי העולם שוגרו הבוקר מרוסיה יחד ובניהם 3 לוויינים בטיסת מבנה אוטונומית שבהם רכיבים וטכנולוגיות ישראליות שפותחו על ידי הסטארטאפ Ramon.Space.

3 לוויינים שייקראו אדליס-סמסון (ADELIS-SAMSON)  כל אחד מהלוויינים יכיל את המספור 1-3  והם נבנו בטכניון. הלוויינים מכילים מחשבים מעבדי ליאון של רמון ספייס.

מדובר במבנה של שלושה לוויינים, שטסים יחד כדי לבצע משימת איתור. הפרויקט מנוהל על ידי מכון אשר לחקר החלל בטכניון, שמתבצע במימון קרן אדליס וסוכנות החלל הישראלית, בשיתוף חברות ישראליות נוספות.

פרסום

פרויקט אדליס-סמסון פותח בשנים האחרונות על ידי צוות חוקרים בראשות פרופ' פיני גורפיל, ראש מכון אשר לחקר החלל וחבר סגל בפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון, בתמיכת קרן אדליס וסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה. הלוויינים ישמשו לקליטת אותות מכדור הארץ ולחישוב מיקום מקור השידור למטרות חילוץ והצלה, איתור וזיהוי, חישה מרחוק וניטור סביבתי. התוכנה והאלגוריתמים שינהלו את הטיסה פותחו במעבדה למערכות חלל מבוזרות בטכניון.

אבי שבתאי, מנכ"ל חברת Ramon.Space: "במסע שלך כאיש טכנולוגיה ומנכ"ל יש הרבה רגעים מרגשים, ויש רגעי שיא שהופכים ממש להיסטוריה של מדינת ישראל, זו ההרגשה של העובדים ב-Ramon.Space. זה לא מובן מאליו שהטכנולוגיה שהעובדים עמלו עליה תוביל שלושה לוויינים ישראלים לחלל. יש כאן שליחות גדולה להיות חלק מפרויקט החלל הישראלי ולפתח טכנולוגיות חדשות בעולמות הללו. אנחנו מברכים את הטכניון על ההישג המרשים שלהם וגאים לקחת חלק בהובלה של ישראל לחלל.

 

אודות רמון ספייס

רמון ספייס (Ramon.Space), שנקרא על שם אילן רמון ז"ל, הוא סטארטאפ ישראלי שפועל בתחום המרתק של טכנולוגיות מחשוב על לחלל (Super Computing). החברה מפתחת מחשוב על עבור לווינים חכמים וכן עבור משימות חלל. המחשוב שמפתחת החברה עמיד בפני תנאים קיצוניים וקשים השוררים מעבר לאטמוספירה של כדור הארץ, החל מתהליך השיגור ועד לתנאים הקיצוניים השוררים בגלקסיה.

פרסום

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים