הקמתם סטארטאפ? תכירו את קרן ההון סיכון שמשקיעה בשלב הראשוני

החלום להקים סטארטאפ מצליח שוכן בליבם של יזמים ישראלים רבים, אך כיוון שמדובר בהשקעה עתירת סיכון, מעט מאוד מסכימים להשקיע בחברה. ישנם אנשי עסקים המכונים "אנג'לים" שמשקיעים בחברות סטארטאפ וישנן קרנות הון סיכון (VC), אלא שמרביתם מעדיפים להשקיע בחברות בשלב מתקדם כאשר כבר יש אב טיפוס של המוצר או שירות או אפילו מכירות.

חברות סטארטאפ שנמצאות בשלבים הראשונים הנקראים Seed או אפילו Early Seed זקוקות נואשות לכסף לצורך הפעילות השוטפת והמשך הפיתוח, אך מתקשות לגייס הון. כך רעיונות מעולים נשארים במגרה ואחרי מספר שנים קוראים עליהם בעיתון ומתאכזבים "איך לא הצלחנו להשיג את כסף".

כדאי להכיר שבנישה המיוחדת הזאת פועלת קרן ההון סיכון קליר פיוצ'ר, קרן השקעות פרטית שייסד אלון ארבוב ובניהולם של ארז עזרא ואודי שני. הקרן השקיעה עד היום בלמעלה מ-16 סטאטראפים שונים מתחומי הסייבר, פינטק,  Insuretech, IOT, ו-E-commerce. כל ההשקעות בוצעו בחברות בשלבים הראשונים ביותר של החברה ועד כה נרשמו 3 אקזיטים מוצלחים.

אלון ארבוב הוא יזם סדרתי שמכר בעבר את Diamonds Direct לקרן Blackstone. ארז עזרא ואודי שני הם שותפים ומנהלים עם ניסיון רב בתחום שבוחנים מדי חודש עשרות פניות של יזמים צעירים להשקעה. בנישה של השקעות בשלב מוקדם אין הרבה כסף וקרן קליר פיוצ'ר נחשבת בישראל לשחקן מוביל. הקרן ממשיכה להשקיע הן בפורטופליו הקיים והן בחברות נוספות בקצב ממוצע של למעלה מ-3 סטאטראפים חדשים בשנה.

פרסום

מה הם השיקולים שלכם בבחירת השקעה?

אודי שני, שותף מנהל: "אנחנו בוחנים השקעות לפי הפרמטרים הבאים: קודם כל האם באמת המוצר פותר PAIN שקיים בשוק? או חלילה – האם מדובר ברעיון שעלה במוחו של יזם, אך בפועל אין צורך ונדרש פה חינוך שוק משמעותי להטמעת המוצר? לאחר מכן אנחנו בוחנים את הצוות, הניסיון והחיבור ביניהם (פרמטר חשוב) וכמובן את גודל השוק. תנאי יסוד שלנו הוא מעורבות עמוקה ומודל של מעורבות אישית בחברות הפורטפוליו במטרה לסייע ליזמים עם קשרים וניסיון שיש לנו בארץ ורחבי העולם".

מה הטיפים שאתם יכולים לתת ליזמים צעירים בתחילת הדרך?

פרסום

ארז עזרא שותף מנהל: "חשוב להכיר היטב את הבעיה שרוצים לפתור במיזם ומה נעשה לפני כן ובמקביל (מתחרים), לוודא שיש מוביל בצוות שיודע לגייס היטב (טכנולוגיה זה לא הכל כדי להצליח) והקשבה, צניעות וגמישות מחשבתית".

בשורה התחתונה יש בישראל הרבה יצירתיות ותעוזה של יזמים צעירים, אך אין די הון כדי לפתח את כל הרעיונות לסטארטאפים וחלקם נשארים במגרה וחבל. לכן כדאי להכיר את האפשרויות העומדות בפני כל יזם צעיר וכיצד כדאי לפנות למשקיע פוטנציאלי, להבין מה השיקולים של היזמים כשהם בוחנים השקעה ולהצליח לשכנע אותם. כך תצליחו להפוך את החלום להקמת סטארטאפ שלכם למציאות.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים