הפורום הכלכלי העולמי: רובוטים יחליפו משרות עובדים, אבל ייצרו משרות חדשות רבות יותר

האם עובדים צריכים לחוש מאוימים על ידי רובוטים, שעלולים להחליף אותם במקום עבודתם? כך לפחות אפשר להתרשם מנחשול של כתבות באמצעי התקשורת, שחוזות מלצרים רובוטיים, פועלי בניין רובוטיים, מורים רובוטיים ואפילו עיתונאים רובוטיים. אבל מחקר של הפורום הכלכלי העולמי מוצא שאולי רובוטים יחליפו עובדים רבים, אבל הם ייצרו מקומות עבודה לעובדים רבים יותר.

על פי המחקר רובוטים יחליפו 75 מיליון משרות של עובדים עד שנת 2022, אבל בו בזמן המעבר לרובוטיקה ייצור 133 מיליון מקומות עבודה חדשים. משמעות הדבר היא שבשנים הקרובות יהיה צורך ב-58 מיליון עובדים חדשים, שיודעים לעבוד במקצועות הקשורים לעידן המפעל החכם והאוטומציה, ובסביבות עבודה משולבות רובוטים.

בדו"ח של הפורום הכלכלי העולמי נאמר כי כ-58% מהעבודות בעולם העבודה הנוכחי יעברו בתוך שנים ספורות להפעלה על ידי רובוטים, לעומת 29% מהמשרות כיום שנעשות על ידי רובוטים. המחקר קובע שמהפיכת תעשייה 4.0 גורמת ל-85% מהחברות לנקוט בצעדים למעבר למפעל חכם ולתעשייה מתקדמת, כש-50% מהעסקים קובעים שהמעבר יחסוך בשעות עבודה וייעל אותה.

בעניין זה ממש התבטא בשבוע שעבר מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס. באירוע של ארגון FIRST, שמעודד צעירים לעסוק בתחומי המדע והטכנולוגיה, אמר בזוס כי אין חשש שרובוטים יחליפו את בני האדם. "מאוד לא סביר, שבינה מלאכותית תביא לכך שלבני אדם לא יהיו עבודות," אמר בזוס, "ככל שנגביר את הפיריון אמצעות בינה מלאכותית, העושר שלנו כחברה יגדל, יהיו יותר עבודות, והן יהפכו ליותר מעניינות ובאיכות גבוהה יותר". הוא הביא כדוגמא אבסורדית את האפשרות שבני אדם היו יכולים להימנע משימוש בבולדוזרים ואז היה צורך בהרבה יותר עובדים עם אתי חפירה או כפיות, "אבל זה לא יהפוך את החברה שלנו לעשירה יותר".

פרסום

בזוס הוסיף שהדרך הטובה ביותר להכין את הדור הצעיר לעתיד היא לתת להם הזדמנות להתנסויות חדשות. "הם חייבים ללמוד איך ללמוד" אמר. אמזון הכריזה לאחרונה על תכנית Amazon Future Engineer, שמתחילה בלימודי תכנות באמצעות משחק ובהמשך תממן שיעורים במדעי המחשב באלפיים בתי ספר תיכוניים, בעיקר בקהילות חלשות מבחינה סוציו-אקונומית, ותהציע מאה מלגות לארבע שנים בקולג' בתוספת התמחות באמזון.

פרסום

בחודש מאי הקרוב תתקיים ועידת ENGAGMENT-2019, שתעסוק במחוברות ארגונית (Employee Engagement) כמפתח לחדשנות ופיריון בעבודה, זאת בין השאר על רקע הירידה של כ-70% במחוייבות העובדים למקום העבודה והחשש כי הם יוחלפו בגלל האוטומציה.

מאת אבישג אשר
Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

ממעוף הלוויין: המערכת שעוקבת מרחוק אחר שיקום היערות ונזקי המלחמהממעוף הלווי...

3 ביוני 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

דאסו סיסטמס בתערוכת האנובר: תהליכי ייצור גמישים באמצעות חוויות תאום וירטואל...

10 באפריל 2024

בעזרת מכ"ם ניתן לזהות לראשונה להקות של עופות גדולים ולמנוע תאונות עם כלי טי...

19 במרץ 2024

תכונות התמנון לפיתוח רובוט לעבודות מיוחדות.

6 במרץ 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

ממעוף הלוויין: המערכת שעוקבת מרחוק אחר שיקום היערות ונזקי המלחמהממעוף הלווי...

3 ביוני 2024

בחירת הקומפרסור המתאים למכונת ניקוי חול: מדריך מקיף

29 במאי 2024

דאסו סיסטמס בתערוכת האנובר: תהליכי ייצור גמישים באמצעות חוויות תאום וירטואל...

10 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים