הכשרות קצועיות של משרד העבודה דרך אתר skill.il מערכת טכנולוגית חכמה ומתקדמת

בעקבות מצב התעסוקה המשתנה במשק:

שת"פ בין משרדי להכשרות מקצועיות מתקדמות

בעקבות מצב התעסוקה המשתנה במשק, כ-50,000 מסרונים נשלחו על ידי הביטוח הלאומי למקבלי אבטלה והבטחת הכנסה לטובת מערכת הכשרות ייחודית שפותחה על ידי משרד העבודה, בשיתוף הג'וינט וחברת Retrain.ai

שר העבודה, והממונה על הביטוח הלאומי יואב בן צור: "הציבור בישראל נושא אלינו את עיניו ומצפה שנאגם את המשאבים הממשלתיים לטובת שיפור השירות לאזרח"

פרסום

בימים האחרונים אלפי מקבלי דמי אבטלה והבטחת הכנסה קיבלו מסרונים מהביטוח הלאומי עם קישור המכווין אותם לאתר Skill-il , אתר ההכשרות המקצועיות של ישראל של משרד העבודה. אתר ייחודי שהוקם בחודשים האחרונים לטובת מציאת הכשרות מקצועיות לפי הכישורים והצרכים האינדיבידואליים של כל אחד.

לאחר מגפת הקורונה מצב המשק והתעסוקה השתנו ללא היכר. עובדים מבקשים לשנות מסלול בקריירה, רוצים לאזן בין השקעה בעבודה לחיים האישיים וזאת במקביל למיתון במשק והפיטורים בתחומים שונים בחודשים האחרונים.

משרד העבודה הקים את אתר skill.il מערכת טכנולוגית חכמה ומתקדמת שנועדה לחבר משתמשים להכשרות המקצועיות המתאימות להם ביותר יחד עם ג'וינט תבת, קרן עזריאלי, חברת retrain.Ai, באמצעות טכנולוגיית  AI האתר מציע למשתמשים מנגנון מתקדם של התאמה חכמה בין הכישורים, ההעדפות והנתונים של המשתמש לבין ההזדמנויות הרלוונטיות לו ביותר. בכך Skill-IL  מהווה ONE STOP SHOP  דיגיטלי של הכשרות מקצועיות.

האתר מיועד לכל מי שרוצה לבחור הכשרה מקצועית, בין אם הוא עובד או מעוניין לשפר ולשדרג את מקום העבודה. המערכת כוללת מאגר מידע עצום של מעל ל-5000 הכשרות מקצועיות שמקורן במאות מוסדות הכשרה המוכרים ע"י משרד העבודה והרשות לחדשנות,, לצד לימודי חוץ של מכללות ומוסדות להשכלה גבוהה וכיו"ב.

עם הכניסה למערכת, נשאלות שאלות המכוונות את מבקש ההכשרה לכיוון אליו הוא רוצה להגיע, זיקוק ניסיונו המקצועי, רצונותיו וכיו"ב. לאחר שלב השאלות, המערכת מייצרת באופן אינדיבידואלי לכל אדם, באופן מקוון – מידע מפורט ועדכני כל ההכשרה המתאימה לו וכוללת בתוכה את תיאור ההכשרה, סיליבוס, מיקום גאוגרפי, משך ההכשרה, תנאי קבלה ועוד. בנוסף, המערכת יצרה תיעדוף להכשרות שניתן לקבל עליהם מימון או מבטיחות השמה בסופן. כל התהליך כולו נמדד בפחות מ-10 דקות.

המערכת נבנתה באופן כזה שכל תיעדוף אישי של אדם המחפש הכשרה יקבל את מה שביקש בהתאם להעדפותיו. ישנה התאמה חכמה בין מיומנות, נטיות והעדפות של מחפשי ההכשרה, לבין הזדמנויות תעסוקתיות.

הביטוח הלאומי שלח מסרונים לכל מקבלי דמי האבטלה והבטחת הכנסה מתוך מדיניות בה אדם יוכל להתפרנס בכבוד וללא סיוע של קצבאות, משרד העבודה קידם ביתר שאת את המערכת לטובת ההכשרות המיוחלות, ולבסוף, לאחר תקופת הרצה שירות התעסוקה ישתמש במערכת לטובת מי שיגיע לפתחו לטובת מציאת עבודה.

שר העבודה, והממונה על הביטוח הלאומי יואב בן צור: "הכשרות מקצועיות נמצאות בראש סדר העדיפויות ואנו נשקיע בכך את מלוא המשאבים הדרושים. הציבור בישראל נושא אלינו את עיניו ומצפה שנאגם את המשאבים הממשלתיים לטובת שיפור השירות לאזרח. אתר skill-il הוא שירות נוסף שאנו מציעים יחד עם הכשרות טכנולוגיות איכותיות במכללות בפיקוח המשרד ומטרתו לתת מענה אישי וייחודי לכל אדם בחפץ בהכשרה או בהסבה מקצועית. ההכשרות המקצועיות של משרד העבודה הן חוד החנית בשילוב כלל אוכלוסיות בתעסוקה איכותית במשק."

פרסום

מנכ"ל משרד העבודה, ישראל אוזן: "משרד העבודה בוחן כל העת את התמורות בעולם העבודה המשתנה, ואנו יודעים כי עוד ועוד עובדים נדרשים להסבה מקצועיות ולמוביליות גבוהה יותר בתוך התחומים שבהם רכשו ניסיון בעבר. טכנולוגיית ה- AI שנכנסה כעת משפיעה אף היא על שוק העבודה ובימים אלו אנו בוחנים לעומק את ההשלכות על העובדים במשק. הדבר יוביל בהכרח לחיזוק מיומנויות וכישורים, ולכן תפקידנו להציע מגוון רחב של אפשרויות הכשרה ותעסוקה המותאמים לשוק העבודה המשתנה, ולוודא שלעובדים הכישורים המתאימים."

מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי, ירונה שלום: "הייחודיות של הביטוח הלאומי מתבטאת לא אחת בעובדה שעובדיה פוגשים מידי יום את הציבור הרחב, שומעים את מצוקותיו, קשייו, רצונותיו ועוד. אנו מאמינים שזו הדרך הטובה ביותר להשתפר ולשפר את השירות ובמקביל ליצור תוכניות ושיתופי פעולה שיטיבו עם הציבור. העובדה שהוקם אתר הכשרות תעסוקתיות שמתכתב עם העת החדשה והביטוח הלאומי מפנה את כל דורשי העבודה אליו, גורם למענה טוב יותר למי שזקוק לכך ומייצר מענה משלים הן בדמות קצבה והן בדמות ליווי לחזרה להמשך בעולם העבודה ויכולת להתפרנס בכבוד".

רני דודאי, מנכ"ל ג'וינט-תבת : "משבר הקורונה, הוביל ל- 800 אלף מחוסרי עבודה. המשבר הראה כי בישראל קיים אתגר גדול של עובדים שנדרשים להסבה מקצועית או לשדרוג היכולות המקצועיות בתחום בו הם עובדים. אותם עובדים אשר חזרו במהירות לשוק העבודה באוגוסט 2021, כאשר הסתיימו הקצבאות לחל"ת, אחרי ישיבה ממושכת בבית. החזרה לעבודה במהירות והירידה הדרמטית בשיעורי האבטלה, לא הובילה לשינוי ברמת הכישורים והרלוונטיות של העובדים.

חלק גדול מהעובדים מחפשים כיום הזדמנויות לרכוש כישורים ומיומנויות שיקדמו אותם לקריירה מקצועית ורלוונטית לשוק העבודה המשתנה. המהלך של הביטוח הלאומי להפצת SKILL-IL יאפשר להגיע לאותה אוכלוסייה, להנגיש ולחבר לה את ההזדמנויות הרלוונטיות ביותר בהכשרות המקצועיות, כך שיוכלו לקבל את ההחלטה היעילה והמועילה ביותר להמשך הקריירה שלהם ובמשבר הבא יוכלו לשמור על מקום עבודתם".

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים