החללית הישראלית הראשונה "בראשית" נערכת לקראת השיגור בקייפ קנאוורל- תהליך תדלוק החללית

עמותת SpaceIL והתעשייה האווירית, מעדכנות השותפות לפרויקט החללית הישראלית הראשונה "בראשית", על התקדמות משמעותית במוכנות החללית לקראת השיגור- הצפוי להתרחש במחצית השנייה של פברואר, בעוד כמספר שבועות.

לפני כשבוע וחצי הגיעה החללית הישראלית הראשונה 'בראשית' לאתר השיגור בקייפ קנאווראל. מרגע נחיתתה מלווים אותה מהנדסיSpaceIL והתעשייה האווירית. החללית שוהה באולם הבדיקות והשילובים עם הלוויינים האחרים והמשגר שישמש במשימה, לצורך בדיקות מקיפות והרכבה לקראת השיגור.

 

החללית עוברת סידרה של בדיקות קפדניות הכוללות בחינה של כל תתי המערכות בחללית ובשפה המקצועית "בדיקות בריאות",  כמו גם בדיקות "ספירה לאחור" – בדיקות הבוחנות את התהליכים השונים שהחללית צפויה לעבור בתהליך השיגור בסנכרון מלא מול המשגר.  בנוסף, אתמול הושלם הליך בדיקת אטימות  של מערכת ההנעה והדלק, והיום יחל הליך התדלוק של החללית.

פרסום

במקביל הורכבה טבעת ההפרדה על החללית – זהו מתאם מיוחד  המחבר את החללית למשגר ובמהלך השיגור ישחרר את החללית להמשיך במסעה בצורה עצמאית.

 

עידו ענתבי מנכ"ל SpaceIL: "צוות SpaceIL והתעשייה האווירית השלים בהצלחה את שלב בדיקות החללית לקראת התדלוק וההרכבה על המשגר. במקביל, צוותי המערך הקרקעי משלימים את ההכנות בחדר הבקרה. אנו מחכים בקוצר רוח לשיגור ולמסע המאתגר שמחכה לחללית לקראת הנחיתה על הירח".

 

עפר דורון מנהל חלל בתעשייה האווירית: "כולנו נושאים עיניים אל השיגור הקרוב ולתחילת המסע הישראלי אל הירח, הצוותים ההנדסיים בארה"ב ובישראל עובדים במלוא המרץ בהכנות האחרונות הנדרשות ואנו גאים לקחת את ישראל למחוזות חדשים בחלל ".

 

מאז הקמתה של SpaceIL, הפכה המשימה להנחתת חללית ישראלית על הירח, לפרויקט לאומי ישראלי בעל ערכים חינוכיים, במימון כספי תורמים אליהם מצטרף אדמס, דוגמת: ד"ר מרים ושלדון אדלסון, סמי סגול, לין שוסטרמן, סטיבן גראנד ועוד. מי שלקח על עצמו את ההובלה להשלמת המשימה ורואה בה כשליחות, הוא הפילנתרופ ואיש העסקים מר מוריס קאהן שבחר לממן חלק משמעותי מהפרויקט שעלותו נאמדת בכ-100 מיליון דולר ואף מכהן כנשיא עמותת SpaceIL.

 

באוקטובר האחרון הודיעו SpaceIL וסוכנות החלל הישראלית על שיתוף פעולה עם נאס"א, שיאפשר ל- SpaceIL לשפר את יכולת המעקב והתקשורת עם החללית לקראת הנחיתה על הירח, במהלכה ולאחריה.

 

פרסום

התעשייה האווירית, שהינה בית החלל של ישראל, הנה שותפה מלאה לפרויקט מיומו הראשון. במהלך השנים נוספו שותפים נוספים מהמגזר הפרטי, חברות ממשלתיות ואקדמיה. הבולטים מבניהם: מכון ויצמן למדע, סוכנות החלל הישראלית, משרד המדע, בזק ועוד.

 

SpaceIL הייתה המתחרה הישראלית היחידה בתחרות הבינלאומית  Google Lunar XPRIZE. כדי לזכות בפרס הראשון של 20 מיליון דולר, נדרשו המתחרים להנחית חללית בלתי מאוישת על הירח. התחרות הגיעה לסיומה הרשמי ללא הכתרת זוכה ב- 31 במרץ 2018, כשגוגל הכריזה על סיום מתן החסות לתחרות. לאחר שהצליחה לגייס את המימון הקריטי הנחוץ להמשך פעילותה,  SpaceIL הודיעה כי היא נחושה להמשיך במשימה ולשגר את החללית, ללא קשר לתחרות. במקביל, ממשיכה העמותה במאמצי גיוס המימון הנדרש להשלמת המשימה.

SpaceIL שואפת להניע "אפקט אפולו" בישראל: לעודד את הדור הבא של ילדי ישראל לבחור במקצועות המדע, ההנדסה, הטכנולוגיה והמתמטיקה (STEM); לגרום להם לחשוב אחרת על התחומים האלה; לייצר תחושות של יכולת, ולמעשה, לאפשר להם לחלום חלומות גדולים גם במדינה הקטנה שלנו. העמותה שואפת לשנות את השיח בישראל ולעודד בנות ובנים לראות במדע, בהנדסה, בטכנולוגיה ובמתמטיקה אפשרויות מלהיבות לעתידם.

במהלך השנים האחרונות, העמותה פגשה והציתה את הדמיון לכמיליון ילדים ברחבי הארץ, באמצעות רשת ענפה של מתנדבים.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים